Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meguntam a rosszindulatot és...

Meguntam a rosszindulatot és a hátráltató jelenségeket. Hogyan lehetne "érzelmek nélkül" élni?

Figyelt kérdés

Az empátia és érzelmi "kapcsolódás" kiiktatása hogyan lehetséges? Elerhető az, hogy csak a saját érdekeimet nézném, és senki másét?


Tudok a szocio- és pszichopátiáról, nem tartom magam annak, mert/és nem vagyok műdepressziós 14 éves. A kérdésem félig meddig elméleti, de őszintén azért kipróbálnám milyen a kihasznált áldozat szerepéből átlépni a ragadozóba.

Direkt senkinek sem ártanék, egyszerűen csak én lennék az első, de nem okozna gondot átlépni valakin, vagy ha olyan, akkor rá.



2020. márc. 4. 13:22
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Nyugalmat olyan értelemben, hogy végre elérjem a céljaimat - törtetőleg, de nem válogatás nélkül taposva. Eddig hagytam magammal megtenni amiket elsoroltam, ez megszűnik. A nyugalmat arra értem, hogy egy sterilebb, boldog életet óhajtok elérni. Lehet máshogy is, de elfogyott a türelmem ehhez. Nem voltam elég karizmatikus és "elbűvölő" (nem vagyok nárcisztikus, de nem tudok rá jobb szót), mostanában viszont úgy érzem, olyasmi lettem. Szeret a többség, haladok, de még nem érzem azt teljesen amit szeretnék.

Egy kifjezésbe sűrítve talán egy szociopata-light verzió lenne a végeredmény. Remelem nem félreérthető. A saját érzéseim rendben vannak, újonnan boldognak mondom magamat.

2020. márc. 4. 15:23
 12/23 A kérdező kommentje:
Az emberek iránt táplált érzelmekkel sem óhajtok nagyon foglalkozni, az igaz. Nem akarok nagyon gátlástalan lenni, de óriási sztereotípiát elsütve "ez egy ilyen világ" , meg a "farkastörvények" ilyenek. Nem magamat siratom de így tudom a legegyszerűbben megfogalmazni.
2020. márc. 4. 15:24
 13/23 A kérdező kommentje:

* ha szépen nem ment, akkor majd megy így. Nem akarom középszerűségben, elnyomva elpocsékolni az életem, mert ahogy tudjuk ma, állítólag nincs másik lehetőségünk.

A legszebb éveim egy része elment áldozatként. Nincs kedvem folytatni.

2020. márc. 4. 15:26
 14/23 A kérdező kommentje:
* nincs kedvem úgy folytatni, ahogy eddig ment. - szétszórt vagyok, elnézést érte.
2020. márc. 4. 15:27
 15/23 anonim ***** válasza:
Tibet?
2020. márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Először is el kell zárkóznod mindenkitől, aki bármit is jelent az életedben. Családok, haverok, mindenki. Ha nem vagy alapból ilyen ember, már pedig a kérdés azért született mert nem vagy csak szeretnél, akkor ezek az emberi tényezők addig befolyásolni fognak. Nincs randi, buli, közösségi élet. Innen kell indítani.
2020. márc. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
2020. márc. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a privát levelet is! Hálás vagyok értük! Nem helyezem magam senki fölé, nálam ez elmarad - inkább csak a "használat" érzése van meg bennem. Minden lehetőség hasznalata.

Erre születni kell, viszont, ha már sikerült azt elérnem amit leírtam a válaszaim között, akkor mégiscsak lehet egy mód arra, hogy megközelítsem a nekem tetsző állapotot (?) Eszem ágában sincs önigazolást keresni, ne gondoljon arra senki. Elismerem a hibáim, mimt "minden" ember. Ezt azért őszintén teszem, hiszen nem beteg vagyok és nem is akarok az lenni. Továbbá nem árt hibázni is néha a szimpátia építése miatt, de ez másodlagos.

2020. márc. 4. 17:58
 19/23 A kérdező kommentje:
Meglepően segítőkészek vagytok egyébként, őszintén minden tiszteletem! Nem számítottam ilyen támogatásra.
2020. márc. 4. 17:59
 20/23 anonim ***** válasza:

Tudjuk,és köszi.

Azért segítettünk,mert te is jófej vagy.:)

2020. márc. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!