Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogosan érzem úgy, hogy kár...

Jogosan érzem úgy, hogy kár folytatni így?

Figyelt kérdés

Van egy hobbi focicsapatunk, ahol én vagyok a kapus. Már majdnem 10 éve focizom kapusként hobbi szinten. Az utóbbi időben elértem, hogy már jónak tartanak. Azonban történt az, hogy a minap nem tudtam elmenni játszani, és az egyik mezonyjatekos állt be, aki az elmondások alapján egész jó volt.

Ekkor viszont nekem teljesen elment a kedvem a továbbiaktól, hogy ha ő csak úgy beáll és máris jó, akkor mi értelme annak, hogy én már olyan régóta sem teljesítek kiemelkedően.

Persze, mindenki más, de talán ezért is kár erőltetni.

Ez valóban gyerekes gondolkodás volna?



2020. márc. 5. 16:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem látom indokoltnak és olyan tragikusnak sem.

Ha hobbi szinten játszol, meg amúgy is, mit számít, hogy más csapattagnak is jól megy? Ennek inkább örülni kell, mert azt jelenti, hogy nem lesz baj, nem fog a csapat csrbát szenvedni, ha egyszer-egyszer kimaradsz, nem tudsz elmenni.

Frokméregetni sem kell, hogy egy baktási csapattársi viszonyban zavarjon, hogy más is tud jó lenni rajtad kívül. Ez kissé csapaton belüli versengésnek hat úgy, hogy közben nektek inkább összefogni és egy irányba húzni kellene, nem pedig belső presztízsvillongásokat tenni.

2020. márc. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Örülj, hogy ha sérülés, gyengébb játék, kimaradás miatt nem védsz, van (lesz) valaki aki szintén jól véd és megmenti a helyzetet. A féltékenykedés alaptalan. Örülj.
2020. márc. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Igen, ez valóban gyerekes hiszti a részedről. Elég arrogáns lehetsz, ha azt hiszed pótolhatatlan vagy, ahelyett, hogy örülnél, hogy másra is számíthat a csapatod, ha te valamiért nem vehetsz részt meccsen..
2020. márc. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod egyáltalán nem alap arra, hogy ne folytasd.

Ha szereted csinálni, akkor legnagyobb mennyiségben a kitartás és a gyakorlás mennyisége fogja befolyásolni, hogy meddig juthatsz el.

2020. márc. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Értem amit írtok. A rossz oldalát csak azért látom, mert így nem sok értelme volt annyit játszanom, ha csak így, egy csettintésre van más, aki ugyanolyan jó.

Ennek fényében, akkor hiába ölök bele időt meg energiát. Ennyi időt alatt (ha valóban lenne hozzá tehetségem) akkor olyan kellene legyek, hogy senki se tudjon pótolni. Egy csapatban sem tud egy játékos sem úgy védeni mint a kapus.

2020. márc. 5. 16:44
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen éretlenül gondolkodsz. Egyébként is, senki nem mondta, hogy annyira jó volt, mint te, vagy hogy jobb nálad, hanem azt, hogy egész jó volt. Te meg egyből mellre szívtad, mint valami óvodás.
2020. márc. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A hobbi azt jelenti, azért csinálsz valamit, mert szereted csinálni, mert jól érzed magad közben. Független a teljesítménytől.
2020. márc. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem látom be, hogy azért, mert valaki annyit mond, hogy "egész jó volt" az miért egyenlő azzal, hogy pont annyira jó, mint te, és ha ott sem oltál, honnan tudod, hogy mégis mennyire jó? De ez nem is olyan fontos! Ennyire ne legyél már kishitű!

Az a baj a magyar oktatási rendszerrel, meg az átlag mentalitással drágám, és ezt jó lenne, ha nagyon sokan megjegyeznék egy életre, hogy az, hogy JELENLEG mire vagy képes, nem jelenti azt, hogy mire lennél képes sokkal több gyakorlással és odaadással. A rendszer és a környezet nem támogat, nem lelkesítő, sokszor legyint, hogy ugyan minek erőlködsz a Középkategóriás képességeiddel? De nem számít, ha esetleg, véletlenül, VALAKI kevesebb idő alatt eléri ugyan azt a szintet mint te. Tudományos kutatások bizonyítják, hogy a siker eredménye sokkal kisebb százaléka a tehetség, és soookkal nagyobb százalékban az elhivatottság, kitartás, nagyon sok gyakorlás.

2020. márc. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Végül is igen, azt nem mondták, hogy ugyanolyan jó volt, (na nem mintha olyan jó volnék) de ha ő azt mondta, hogy amit lehetett kivédett, akkor ugyanott vagyunk ahol a part szakad.
2020. márc. 5. 19:26
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Tévesen gondolkozol és következtetsz.

Rögeszméddé vált, hogy helyettesítésed után fölösleges törnöd magad, sőt - azt hiszed, hogy az eddigi munkád is fölösleges volt, hiszen egy mezőnyjátékos is remekül védett.

Mi, válaszolók, akiknek kíváncsi vagy a véleményére, azt mondjuk, hogy helytelenül gondolkozol. Ezek után vagy megbízol a véleményünkben, vagy mész a magad feje után.

2020. márc. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!