Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért primitív az emberek...

Miért primitív az emberek nagy része?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt vettem észre hogy hatalmas sötétség lapul a fejekben. A primitívség már egy alap tulajdonság lett az emberekben, a legtöbben nem tudnak, nem is akarnak törődni a körülöttünk lévő dolgokra. Mivel ezekbe a dolgokba 1000+1 téma beletartozik, ezért hogy érthető legyek és “Tömör” megemlítek pár témát melyekre véleményeket kérnék elsősorban

Aki nem nyitott elme, az ne is olvassa tovább mert vagy felidegesíti magát vagy összezavarodik

1. Drogok - ugyebár ha egy átlag embert megkérdezünk, hogy szerinte mi e a drog rögtön a fűre, ekire és hasonlókra gondol. Totál ledöbbennek mikor elkezdem nekik mesélni hogy a kávé, altatók, nyugtatók, gyógyszerek és ételek is lehetnek ugyanolyan kàrtékony drogok. Nagyon sok ember függő, sőt szerintem a legtöbb, de nem tudjak és nem is akarják bevallani. Persze különbséget kell tenni a heroin és a csoki között (mindketto okozhat függőséget) de teljesen hulyenek néznének a legtöbben es nem vennének komolyan ha bejelenteném hogy csoki függő vagyok

A másik ehhez kapcsolódó tema a fű és az alkohol lesz, igaz ez inkabb sajat vélemény

Az alkohol Magyaroszágon teljesen legális és egy jo magyar ember , ferfi iszik is alkoholt ugye nalunk ez szokás, a legtobb felnőtt hulyenek nez ha azt mondom az alkohol tobb családot es emberi kapcsolatot tett tonkre mint a fű, megis legális az alkohol , ezt tapasztalatból mondom mert apam sajnos alkoholista es szerintem akik olvassak azok családjában is van legalabb 1 alkoholista. Megis a fuvet elítélik de az alkoholt nem.

2. “Földönkívüliek “ ugye sokan nem hisznek ebben es a mai napig abban a hitben vannak hogy az ember a legfejlettebb lény, de mint az mar tudományosan is bizonyított végtelen galaxis es univerzum van, lehetetlen hogy csak mi legyünk. Megis sok ember ebben a hitben van es hulyenek nézi azt az embert aki elkezd errol beszelni es lenézi mert hogy minek foglalkozol ezzel?

3. Emberkozpontusag - ez egy nagyon idegesito szokás az emberekben szerintem, amikor az egó azt mondja nekunk hogy a mi életünk mindennel tobbet er. Hogy gondolhatja valaki ezt? En egyebkent hiszek a lélekben sot allitolag mar bizonyítottak is a létezését - szoval azt vallom hogy nem testek vagyunk hanem lelkek akik megkaptak ezt a testet ideiglenesen (mert ugye meghalunk mind) szerintem minden elet egyenlő. Igen, a patkány élete is. Es nem, nem azt mondom hogy nem eszek húst vagy nem öltem meg meg bogarat. Mert de, de engem is megölne az oroszlán ha oda mennek hozza . Megis sokan lenézik azokat akik azt mondjak az ember élete is csak egy a sok kozul. Errol is szeretnek véleményt kerni.

Igazabol ezeket a témákat hoztam fel, meg akartam beszelni a globális felmelegedésről de az hosszu lenne, szoval koszi ha elolvastad es válasszal is méltatsz. 19/N


2020. márc. 5. 18:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%

Nyilván szinte 0 a valószínűsége annak, hogy egy ekkora univerzumban máshol ne alakult volna ki élet, de attól még, hogy ez lenne a logikus, még nincsen bizonyítékunk erre, tehát nem kezelhetjük tényként.


A lelkek létezésére tudtommal csak annyi "bizonyíték" (inkább csak megfigyelésnek nevezném) hogy a halálunk utáni pillanatban valamennynivel csökken az össz tömegünk, ami valószínűleg a bennünk lévő levegő. Ezzel egyetértek. Annyival kiegészíteném (és ez sokaknak nem szokott tetszeni) hogy csak azért, mert fejlettebb aggyal rendelkezünk a legtöbb főemlősnél, attól még mi is állatok vagyunk. Persze maga az "állat" szónak a definíciója ezt "cáfolja", mivel az ember szereti magát megkülönböztetni az állatoktól, de ugyan azok az ösztönök hajtanak minket is, mint az állatokat.


Ami engem nagyon elszomorít az az, hogy mennyire érdektelenek az emberek. Sokan egy ujjukat sem mozdítanák, ha valami idegen rosszul lenne mellettük mondjuk a tömegközlekedésen.


Amúgy én is sokszor kiakadok az emberi hülyeségen és ahogy öregszek, egyre nehezebben bírom tolerálni, pedig még csak 23 éves vagyok.

2020. márc. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 October15 ***** válasza:

1.: Yep ez tény, nem csak a klasszikus értelemben vett drogok tudatmódosító szerek. + Kb mindenre is rá lehet függni, ha fizikálisan nem is de szellemileg minden további nélkül.

Igen, a fű bőven kevésbé káros / veszélyes mint az alkohol. Más részről az alkoholhoz hazánkban nem kötődik szervezetbűnözés. :D Én úgy vagyok vele, hogy ha valaki olyan gyakorisággal szív mint ahogy én iszok akkor kedves egészségére. :D De még akkor is rendben van ha 10x gyakrabban tép be mint ahogy én iszok, vagy 100x. :D [Yep elég ritkán iszok.] Más részről viszont én nem tervezem kipróbálni a füvet mert piálni is max annyit szeretek, hogy még olyan 70-80%-on legyek. [Már nem a maximálisan bevihető alkohol hanem az értelmi képességeim terén.]


2.: Háááááát nem vagyok fizikus de a tér, hogy a büdös életbe végtelen? :D Ami magát a földönkívüli intelligens életet illeti: mint téma nincs vele bajom, ha választanom kellene, hogy szerintem van-e vagy sem akkor azt mondanám, hogy van de amúgy nem "hiszek" benne, nem vagyok konteó hívő és nem hordok alufóliát. :D Okay nyilván te sem de feltételezem érted mire gondolok.


3.: Ezzel nem értek egyet. Mármint azzal igen, hogy a különböző fajok élete úgy nagy átlagban egyenértékű, de a konkrét egyenlőséggel nem. Mármint szerintem 2 emberi élet sem feltétlenül egyenértékű, sőt ha elég sokáig és mélyen vizsgáljuk akkor ha nagyon muszály valószínűleg tudnánk választani kettő vagy több ember között, hogy melyik értékesebb. Más részről ez esetemben nem azt takarja, hogy a cél szentesíti az eszközt alapon működik az életösztönöm. :D -> Nem értékesebb az én életem csak azért mert az enyém.

2020. márc. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 nemaRendőrség ***** válasza:

#1

Igen, de amég ha csoki függő vagy kapsz kis diabéteszt meg elhízol és meghalsz egyedül, addig ha heroin függő vagy bármit megteszel a következő adagért. Kicsit más kategória.

A fingom és egy konténerszállító hajó is bocsát ki mérgező gázokat, metánt. De azért érzed a különbséget remélem


Illetve igen, az alkohol sok embert tönkretett, de ez miért érv a fű mellett?? Az is rengeteg embert tönkretett, pedig sokkal kevesebben fogyasztják.

>hurr durr dehát a fűtől bizonyítottan nem lesz bajod

Mondta a díler a lélektelen szemű drogosnak


#2

ki mondta neked azt a blődséget édes gyermekem hogy végtelen univerzum van??

Illetve mint mondtad bizonyára nagyon sok földön kívüli civilizáció van, de honnan veszed hogy fejlettebbek mint mi?

>hurr durr nagy számok törvénye

És mi van ha mi vagyunk mégis az a bizonyos legfejlettebb faj?

Ugyanolyan valószínű jelenleg mint hogy a másik 8 milliárd lehetséges fajból valamelyik az.


#3 a te életed nem fontosabb vagy különlegesebb számomra mint egy random buszon ülő másik csajé.

De százszor fontosabb az életed számomra mint bármely állaté.

Ha döntenem kéne hogy te halj meg vagy egy random kutya? A kutya fog meghalni.

Viszont ha döntenem kellene hogy te halj meg vagy egy kedves ismerősöm ott esnél össze.

Számomra én és a hozzám közel állók a legfontosabbak.

2020. márc. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

#1

A nem "iskolazott" ember primitiv. Az is primitiv , amit itt osszehordasz : feltalalod a spanyol viaszt hirtelenjeben...

2020. márc. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha lehet ne hozzad ezt el a Nőklapjára is!
2020. márc. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Tehát azért primitív az emberek többsége, mert nem értenek egyet veled?


Az elsőben úgy-ahogy igazad van. Az alkohol károsabb mint a fű és csak azért legális, mert hagyománya van az alkohol fogyasztásnak. Viszont önmagában sem az alkohol, sem a fű nem egy sátáni dolog és mértékletes fogyasztás mellett egyikkel sincs baj. A probléma ezeknél is akkor van ha az emberek túlzásba viszik a használatát.


Semmi bizonyíték nincs arra, hogy létezik másik bolygókon intelligens élet, de te ezt mégis tényként kezeled és hülyének titulálsz mindenkit aki nem ért egyet veled. Ezt az egész kérdést azért írtad ki, mert zavar, hogy mások elítélik a véleményed, de közben te is elítéled mások véleményét. Rettentő ostoba és káros a hozzáállásod.


3. Ugyanaz a véleményem, mint a masodik állítasodnál. Bizonyíték semmi, de mégis tényként kezeled a lélek létezését.

Plusz szerinted primitív aki az ember életét fontosabbnak tartja más élőlényekénél. Majd amikor legközelebb ölsz a saját kis önző vágyaid és az "egy a sok közül" életed miatt, akkoris emlékezz erre és köpd szemen magad. Amit csinálsz az kb olyan, mint ha valaki a gumi felhúzása közben mesélné egy k_rvának, hogy milyen rossz dolog is a házasság előtti szex. Így nem tudlak komolyan venni.

2020. márc. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%

Az aki kijelenti, hogy valami nem letezik, mert nincs ra bizonyitek, vagy tények nem tamasztjak alá, az primitiv.

Azert mert nem tudsz rola, meg nem biztos, hogy nem letezik.


A foldonkivuliekkel es a vilagurrel kapcsolatban meg javasolnam Stephen Hawking munkassagat, o azert eleg hiteles figura.

200 milliard -2 billio galaxissal szamolnak, es legalabb 100 milliard bolygo egy galaxisban. Szoval azt allitani, hogy sehol mashol nem alakult ki ertelmes elet, csak azert mert nem jutottak el a foldre, az hihetetlen primitivseg.

2020. márc. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Kerdezo, hagyd az ilyen kerdeseket,az emberek visszafejlodnek, hihetetlen a szovegertes hianya, persze ez kapcsolodik a rendszeres olvasas hianyahoz (nem, a facebook posztok olvasgatasa meg a gyakori nem szamit)

Itt kb felszavakba kotnek bele emberek es teljesen kimarad nekik a kerdes lenyege.

Lasd 1-2 valasz

2020. márc. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

7#

Tehát ha ém azt mondom neked, hogy létezik a repülő spagettiszörny, akkor azt neked kételkedés nélkül el kell fogadnod, különben primitív vagy, hiszen bizonyítékod nincs az ellenkezőjére.

2020. márc. 6. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
#7-es, akár hiszed, akár nem, a tudomány így működik. Amire találnak bizonyítékot, azt elfogadják, amire pedig nem, azt pedig nem kezelik tényként.
2020. márc. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!