Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért primitív az emberek...

Miért primitív az emberek nagy része?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt vettem észre hogy hatalmas sötétség lapul a fejekben. A primitívség már egy alap tulajdonság lett az emberekben, a legtöbben nem tudnak, nem is akarnak törődni a körülöttünk lévő dolgokra. Mivel ezekbe a dolgokba 1000+1 téma beletartozik, ezért hogy érthető legyek és “Tömör” megemlítek pár témát melyekre véleményeket kérnék elsősorban

Aki nem nyitott elme, az ne is olvassa tovább mert vagy felidegesíti magát vagy összezavarodik

1. Drogok - ugyebár ha egy átlag embert megkérdezünk, hogy szerinte mi e a drog rögtön a fűre, ekire és hasonlókra gondol. Totál ledöbbennek mikor elkezdem nekik mesélni hogy a kávé, altatók, nyugtatók, gyógyszerek és ételek is lehetnek ugyanolyan kàrtékony drogok. Nagyon sok ember függő, sőt szerintem a legtöbb, de nem tudjak és nem is akarják bevallani. Persze különbséget kell tenni a heroin és a csoki között (mindketto okozhat függőséget) de teljesen hulyenek néznének a legtöbben es nem vennének komolyan ha bejelenteném hogy csoki függő vagyok

A másik ehhez kapcsolódó tema a fű és az alkohol lesz, igaz ez inkabb sajat vélemény

Az alkohol Magyaroszágon teljesen legális és egy jo magyar ember , ferfi iszik is alkoholt ugye nalunk ez szokás, a legtobb felnőtt hulyenek nez ha azt mondom az alkohol tobb családot es emberi kapcsolatot tett tonkre mint a fű, megis legális az alkohol , ezt tapasztalatból mondom mert apam sajnos alkoholista es szerintem akik olvassak azok családjában is van legalabb 1 alkoholista. Megis a fuvet elítélik de az alkoholt nem.

2. “Földönkívüliek “ ugye sokan nem hisznek ebben es a mai napig abban a hitben vannak hogy az ember a legfejlettebb lény, de mint az mar tudományosan is bizonyított végtelen galaxis es univerzum van, lehetetlen hogy csak mi legyünk. Megis sok ember ebben a hitben van es hulyenek nézi azt az embert aki elkezd errol beszelni es lenézi mert hogy minek foglalkozol ezzel?

3. Emberkozpontusag - ez egy nagyon idegesito szokás az emberekben szerintem, amikor az egó azt mondja nekunk hogy a mi életünk mindennel tobbet er. Hogy gondolhatja valaki ezt? En egyebkent hiszek a lélekben sot allitolag mar bizonyítottak is a létezését - szoval azt vallom hogy nem testek vagyunk hanem lelkek akik megkaptak ezt a testet ideiglenesen (mert ugye meghalunk mind) szerintem minden elet egyenlő. Igen, a patkány élete is. Es nem, nem azt mondom hogy nem eszek húst vagy nem öltem meg meg bogarat. Mert de, de engem is megölne az oroszlán ha oda mennek hozza . Megis sokan lenézik azokat akik azt mondjak az ember élete is csak egy a sok kozul. Errol is szeretnek véleményt kerni.

Igazabol ezeket a témákat hoztam fel, meg akartam beszelni a globális felmelegedésről de az hosszu lenne, szoval koszi ha elolvastad es válasszal is méltatsz. 19/N


2020. márc. 5. 18:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Es Mar megint a szovegertes!

En azt mondtam, hogy aki azt allitja, hogy valami nem letezik MERT a tudomany mai allas a szerint nincs bizonyitva, hogy letezik, de az sincs bizonyitva, hogy nem letezik, az szamomra primitive, de legalabb is szuklatokoru!

2020. márc. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Galileit kiatkozta az egyhaz es az inkvizicio halalra itelte, ezert mert "botranyos" dolgokat mondott amit akkoriban meg nem lehetett igaxan bizonyitani.
2020. márc. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

11#

Igazad van, ez primitívség. Viszont a kerdező nem erről beszélt. Ő ténykent közölte, hogy "lehetetlen hogy csak mi legyünk" és elítéli azokat, akik nem így gondolják. Lehet, hogy vannak űrlények, lehet, hogy nincsenek, de ne kezeljünk valamit tényként csak azért, mert nincs bizonyíték arra, hogy nem létezik.

2020. márc. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#11-es, ilyen alapon a mikulás, vámpírok, farkasemberek, fogtündér nem létezése sincsen bizonyítva. Szóval primitív lennék, ha azt mondanám, hogy ezek nem léteznek?


Nyilván ezek mind ember által kitalált dolgok, pont úgy, mint a földönkívüliekről alkotott képünk (kicsi zöld/szürke idegenek). Szóval először nem árt ilyenkor tisztázni azt, hogy konkrétan mire is gondolunk földönkívüliek esetén, mert ha az általunk kitalált lényekre, akkor azok nagy valószínűséggel tényleg nem léteznek.


Az átlag ember nem fogja tovább vinni a gondolatot, egyből a tv-ben/interneten látottakra fog következtetni, hogyha szóba jönnek a földönkívüliek.

2020. márc. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 October15 ***** válasza:

Mielőtt agyvérzésben meghaltok mert nem értetek valamiben egyet: A kérdező nem azt ítéli primitívnek aki nem ért vele egyet hanem aki telibe szarja az őt körülvevő világot és nem foglalkoztatja semmi ami őt közvetlenül nem érinti. Amiket felsorolt az csak három kiragadott példa amikben vagy igaza vagy nincs. Nyilván személy szerint mint történelemszakos hallgató azt tekintem ténynek amiről magam láttam a kutatási eredményeket. :D Az ilyen forrás nélkül állítunk nagyokat jellegű dolgok lásd a lélek bizonyítása stb háááááát számomra már egy eléggé alacsony szint. Más részről az első 3 sorban taglalt felismerés rendben van. + Alapvetően a gondolatmenete is kinda érdekes, csak a bizonyítás hiányos / inkább érzelem mint értelem alapú amit én nem szeretek már feltéve, hogy a kérdés tudományos jellegű.


Gyakorlatilag a beszűkült érdeklődést, a kíváncsiság, filozofikus attitűd hiányát stb értékeli pirmitívnek. Ami persze önmagában nem igaz de ettől még az tény, hogy az emberek jórésze egyszerű mint egy faék. :D [Már emberi léptékkel nézve.]

2020. márc. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszadónak teljes mértékben igazat adok,

Amit felsoroltam az csak 3 pelda

Ezeken kivul van rengeteg

Azt tartom primitívnek, aki nem foglalkozik a körülötte levő dolgokkal, mert ugy gondolja hogy ot ez nem érinti

Pedig eszre kene venni hogy minden ossze kapcsolódik egymással

Es minden valamilyen szinten érint minket

A legtobb ember megis bele unt konkretan az életbe

Es a gondolkodásba

Az egesz életet a munka , iskola, penz es az a par ember teszik ki akik körülöttünk vannak

Errol szol az életünk , a munkáról, a pénzről , es par emberről

Azt tartom primitívnek aki bele nyugszik abba hogy az elet ennyi, es semmi tobb ... engem viszont mar 15! Eves korom ota erdekelnek ezek a dolgok

Persze lehet velem nem egyetérteni es egyetérteni

2020. márc. 6. 12:57
 17/18 anonim ***** válasza:
51%
Kiscsillag, elhiheted, hogy 19 éves kisgida koromban engem sem érdekelet a pénz és az élet folyasán is volt időm elmélkedni. De ugye az ember felnő, kikerül a való életbe és ha már nem anyuci tartja el, akkor hirtelen fontosabb lesz a földönkívülieknél az, hogy legyen mit enni. Tudom, szomorú dolog ez, de ilyen az élet
2020. márc. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 nemaRendőrség ***** válasza:

>reddit tagolás


Menj vissza a buborékodba

2020. márc. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!