Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért félnek ennyire az...

Miért félnek ennyire az emberek a koronavírustól?

Figyelt kérdés
Azt vágom, hogy a csapból is ez folyik, de tényleg ekkora hatása van a médiának az emberekre? Nem tudnak az emberekek maguktól gondolkodni? Nem tudja az agyam felfogni, hogy hogyan bírják az emberek ennyire túlnyomni ezt a relative (RELATIVE) kis dolgot.

2020. márc. 9. 20:38
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
12%
Azért mert szegények és nem tudnak felkészülni az efféle katasztrofális helyzetekre.
2020. márc. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
61%
Inkább a hatásaitól félnek. Pl. Senki se akar karanténba kerülni, ott ragadni valahol.
2020. márc. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
70%
Az emberek, akik aggódnak, sosem maguk miatt teszik, hanem az idős hozzátartozóikért, akikre a koronavírus nagyon veszélyes. Míg huszon- harmincévesen kihordjátok lábon, esetleg kis orrfolyással, könnyen átadhatjátok olyannak, aki gyengébb immunitással rendelkezik és belehal a szövődményekbe.
2020. márc. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
46%

Mi a relatíve KIS dolog szerinted?

Naponta egyre több ember hal meg benne, szóval azért nem olyasmi,amivel nem kell foglakozni és senkinek semm baja sem lesz!

Hetente megduplázódik a betegek száma, és egy csomóan meghalnak közülük.

Nem tudom, akkor is ilyen nagy lenne a szád, ha közel 40 fokos lázzal és tüdögyulladással az életed lenne veszélyben? Vagy az más szerinted, a éppen te vagy a beteg????

2020. márc. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

4-es

A legtöbb ember, aki megbetegedett nem halt meg benne. A fertőzöttek száma egy influenzához képest (Európában, főleg itthon) kicsi, a vírus pedig hőérzékeny és nagy eséllyel a nyár legyőzi.

A többieknek pedig köszönöm az értelmes választ!

2020. márc. 9. 20:48
 6/34 anonim ***** válasza:
70%
Azért félnek, mert a média felnagyítja a problémát.
2020. márc. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
94%

Javaslom elolvasása:


[link]


Nem mellesleg Olaszországban kb a fertőzöttek 5%-a halt bele eddig. Az igazolt fertőzöttek 20%-a kórházi ápolásra szorul. Ezeknek a fele lélegeztetőgépre.


Ismerjük a magyar egészségügy helyzetét. Biztos vagy benne, hogy mindenkinek fog jutni lélegeztetőgép?

2020. márc. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
60%
Mert csak arról hallani, hogy mennyi fertőzött és halott van, holott világszerte ez a szám még a 4000-et sem éri el. Persze arról senki nem beszél, hogy hozzávetőlegesen 62 000 ember kigyógyult a statisztika szerint.
2020. márc. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
87%
Én magam nem parázok,viszont a szüleimet féltem. Nem öregek, de anyu egy "kis" megfázás után is egy hónapig köhög, apunak meg krónikus tüdőbetegsége van, ami miatt alapból nem tudja kihasználni a tüdőkapacitását. Szóval nálunk egy ilyen fertőzés ki tudja milyen súlyos állapottal járhat. Mondjuk a 2 hét karantént adnám, 100 % táppénz, legalább kipihenném magam végre.
2020. márc. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
74%

A családban egyedül Édesapámra számíthatok. Neki rettentő rossz a tüdeje, évtizedek óta köhög egyre csúnyábban, jelenleg olyan köhőgőrohamai vannak olykor, hogy megijedek, ha nála vagyok.

Ha neki a tüdejére megy, ennyi volt, vége a dalnak.

Nekem se egészséges a tüdőm, kb ugyanúgy köhögök, mint ő régen. Általában egy egyszerű náthából is hörghurut alakul ki. Ez a koronavírus esetén tüdőgyulladást és lélegeztetőgépet jelent. Esetleg halált.


Anyagilag padlón vagyok. Nem tudom, ezen mit kell meglepődni, szerintem sokan vannak még így ezzel.

Nem fehéren dolgozom, így karantén vagy betegség esetén táppénz nem jár.

Ha tényleg beüt a válság, lehet kilakoltatnak engem, mert a számlákat se tudom majd fizetni.



Ja, mellékesen nem akarnék 2 hétre karanténba kerülni. Jó, esetleg otthon igen.

2020. márc. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!