Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csinál ma egy szélhámos?...

Mit csinál ma egy szélhámos? Rengeteget változott ez a dolog mára. Többi lent!

Figyelt kérdés

Megnéztem és el is olvastam a kapj el ha tudsz című alkotást, ami ugye bő 90%-ban igaz történet. Akkoriban Frank W. Abignale megtehette amit tett, de ma? Ma már minden digitalizálva van. Mondhatjuk, hogy a life coachok, tv jósok, hackerek és effélék jelentik korunk szélhámosait? Az olyan csalók akik idősektől marnak el pénzt trükkökkel, vagy az ilyen-olyan dolgokat hamisítók (parfüm, házi cigigyárosok, stb.?)


Ismertek efféle embereket? Vagy ti is csináltatok már stikliket? Piti dolgokat vagy nem, minden érdekel :)



Nálam még "fiatalabb" koromban ment, hogy odamentem beszélgetni feltűnően részeg emberekhez, elbeszélgettem velük, aztán jöttek a meghívások részükröl, a "haver vagy" meg ilyenek :D


Azóta eltelt 7 év, nekem ebben kimerült a "karrierem" :D



2020. márc. 10. 16:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Szórakozóhelyeken mentem oda* (!)
2020. márc. 10. 16:39
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a life coachok meg tv jósok csak a legalja az egésznek. Bejelentik magukat magánvállalkozónak és/vagy humoristának és nyugodtan megoszthatják a hülyeségeiket másokkal.


A legnagyobb szélhámosok szerintem, nem csak a mai korban, hanem az elmúlt legalább 1000 évben azok a vallási felekezetek, egyházak.

2020. márc. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Valóban az kimaradt, igazat adok benne! Ment a zöld!
2020. márc. 10. 16:50
 4/6 anonim ***** válasza:
41%

Kb sorrendben a legsúlyosabbakkal kezdve: politikusok, vallási vezetők, megmondóemberek, celebek, tévében marhaságokat nyilatkozók (engem elraboltak az ufók, stb) auratisztítók, tenyérjósok, tisztánlátók, stb. Aztán a semmire sem jó mukák: személyi edző, zsűritag, manager-koordinator, és hasonlók.

Én elég nagy szélhámos hírében álltam régebben, de már meguntam. Anyagi kárt nem okoztam, de a hülyéket előszeretettel hülyítettem, rendesen igényelték is.

És el ne feledjem: az olaszok egy szélhámos nép úgy mindenestül.

2020. márc. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A life coachokat kivenném a listából. Az a baj, hogy nincs szűrés, és kikiáltja magát life coachnak az is, aki évekig kemény tanulta a szakmát, és az is, aki elolvasott két idézetet, és máris bölcsnek tartja magát.
2020. márc. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bírom a selfmade félisteneket :D igaz, van válasz a dologban!
2020. márc. 10. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!