Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Befogadnátok az agyatokba a...

Befogadnátok az agyatokba a Neurax Férget, vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

Nemrég találtam rá a Plague Inc nevű mobiljátékra ami a koronavírus miatt lett népszerű.


Az egyik parazita a játékban a Neurax Féreg, egy kitalált fonálféreg-faj, ami az emberi aggyal összekapcsolódva emberi intelligenciára tesz szert.


Tegyük fel, hogy létezne és esélyt kapnál rá, hogy magadba fogadd. A féreg kigyógyítana a depresszióból és pánikbetegségből, élvezetesebbé és boldogabbá tenné a hétköznapi életet, és saját magáról szóló vallásos hallucinációkat küldene neked mind az öt érzéken keresztül (nem tudnád, hogy ezek csak hallucinációk.


Cserébe agykapacitásod egy részével fenntartaná intelligenciáját, testi erőforrásaid egy részével petéket termelne a szaporodáshoz, és arra késztetne, hogy járj emberek közé és utazgass, hogy terjeszd a petéit.


Belemennél a dologba vagy nem? Miért?



2020. márc. 18. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem látom hátulütőjét a dolognak.
2020. márc. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Gyakorlatilag ez a féreg irányítana, belőlem táplálkozna, szóval köszi, de én inkább nem.
2020. márc. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem inkább egy olyan mesterséges intelligencia kéne, mint az Upgrade-ben (film). Gyakorlatilag majdhogynem szuper emberré tenne.


A féreg túl gusztustalanul hangzik, bár egy-egy gyengébb pillanatomban (depresszió miatt) lehet hogy bevállalnám, de aztán lehet, hogy megbánnám.

2020. márc. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Engem egyszer kigyógyítottak a bipoláris depresszióból és a szorongásból gyógyszerekkel. De full beparáztam, mert nem éreztem, hogy önmagam vagyok, hiányoztak azok az extrém mélységek és magasságok, amiket megszoktam, ezért abbahagytam a gyógyszerezést.

Ezért nem fogadnám be a Neurax Férget.

2020. márc. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!