Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki meg tudná nekem indokol...

Valaki meg tudná nekem indokolni, hogy az emberek mitől lesznek homofóbok?

Figyelt kérdés

Mostanában ezen gondolkozok egy ideje, hogy milyen trauma válthatja ki ezt az emberekből. Oké, a szülei belenevelik a gyerekbe, de a szülők miért utálják a melegeket? /természetesen az LMBTQ összes tagjára igaz lehet ez, de a melegek utálatával találkozunk a legtöbbet/

Arra jutottam, hogy csak igazán drasztikus dolgok lehetnének ennek az ésszerűtlen utálatnak az okai. De az nem lenne mindennapos, márpedig rengeteg utáló van.


Érdekelne mindenki véleménye, sőt egy homofóbot is meghallgatnék, már ha tud nyugodt, tényekkel és indoklással kiegészített véleményt írni. Nem célom az ilyen embereket "megtéríteni", az nem az én feladatom :3



2020. márc. 24. 09:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
Nem vagyok homofób, én csak az olyan melegeket utálom, akik túl játszák meg mindenhol jönne azzal a szöveggel, hogy ők melegek és mindennemű elutasítást, negatív véleményt arra fognak, hogy azért van, mert melegek. Mintahogy mi heterók se kürtöljük szét, hogy azok vagyunk, így nekik sem kellene. Egyenlőség van elvileg, szóval felesleges hangoztatni, hogy másabbak.
2020. márc. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Mert szokatlan és nem tudják hova tenni. Ezért félnek tőle. Sok ember nem tud úgy élni, hogy nincs a fejében a "lány fiút szeret és van fiús meg lányos viselkedés" skatulya. Egyszerűen vannak emberek, akik ha túl sok "nem kezelt kivételt" próbálnak befogadtatni velük, akkor összeomlanak, mert nem tudják, hogy alkalmazkodjanak ehhez. Nincs rá sémájuk.
2020. márc. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Ráadásul sok az ilyen cringe dízbużi is, aki egyáltalán nem meleg, csak nézett valami szart és kiszopta az ujjából, hogy ha már egy beesett mellű feminin csipszar annak ellenére, hogy farka van, akkor ő transz lesz meg bi meg meleg. Sok ilyen fertő közösség van, ahol az álmelegség megy önkifejezés címszó alatt, mert az milyen kawaii... Csak az a baj, hogy ezzel az igazi melegeket alázzák meg...
2020. márc. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%

Politikai okai is vannak.

Az LMBTQ izé a liberális szubkultúra része.


Nyilván, a világnézeti különbségek kiütköznek.Egy ilyen szubkultúrának a győzelme, magának az ideológiának a győzelme is.

2020. márc. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

"Aki a legnagyobb homofób,az a legnagyobb bv7i"

hallottam egyszer valakitől.Lehet benne valami.De inkább úgy mondanám,hogy látens homo.Tegyük fel a kérdést:Ha valaki tudja magáról,hogy hetero,akkor miért foglalkozik ennyire a homoszexuálisokkal? Akkor inkább mosolyogna rajtuk egyet,és kész,nincs mitől tartania,hiszen rá nincsenek hatással.

Persze ez csak egy lehetséges ok lehet.Amit már írtak előttem,hogy egyesek nem tudják hová tenni a másságot,ez is biztosan kiválthatja. Vagy mi van azzal,akit mondjuk kiskorában vagy akár felnőttként azonos nemű molesztált?

2020. márc. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem ez valahol genetikailag kódolt dolog. Alapvetően minden élőlény célja a faj fennmaradása, és azokat az egyedeket, akik ebből a szempontból "károsak", vagy "értéktelenek", azokat a közösség ösztönösen kirekeszti - ahogy az állatcsapatok is elverik pl. a beteg egyedet maguk közül.

Persze, mi különbözünk az állatoktól abban, hogy túllépünk az ösztöneinken, ki-ki annyira, amennyire képes rá, de szerintem a melegektől való viszolygás valamilyen szinten ösztönös. Hogy ezt ki mennyire tudja vagy akarja félretenni, az sok mindentől függ.

2020. márc. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
A legtöbb homofób nem vallja be, hogy homofób, hanem hivatkozik a Pride-ra, a magamutatásra. Azt szokta meg, hogy amit nem lát, az nem létezik, és így van na rendjén. Azt mondja, heteróként sem mutogatja magát, pedig hogyne mutogatná, nap mint nap mutatjuk a nemi orientációnkat, pl. mikor kézen fogva sétálunk az utcán a párunkkal, vagy elég csak reklámokra, esküvőkre, hétköznapi beszédtémákra gondolni. És ez a természetes, ami rendben van heteroszexuálisok és homoszexuálisok esetén is. Csak míg mi heterók megtehetjük, a melegek nem.
2020. márc. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%

6:

Az állatvilág pont hogy nem közösíti ki a homoszexuális egyedeket. Az ember amúgy is k stratégista faj, így feltehetőleg egy meleg testvér már az őskorban is sokat segített a család többi tagjának a túlélésben, gyereknevelésben úgy, hogy nem volt az azonos nemű testvéreinek konkurenciája. Ezt egyébként megerősíti, hogy statisztikailag a sokadik fiúgyerek nagyobb eséllyel lesz homoszexuális. Nőknél kicsit bonyolultabb, mert amúgy eleve a nők a szűk keresztmetszet szaporodásban.

2020. márc. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

A szülők meg a nagyszülőktől örökölték. 100 éve teljesen más volt a társadalom hozzáállása ehhez a témához, és nyilván ez az idő nem volt elég ahhoz hogy mindenkinek megváltozzon a gondolkodása.


Valóban szerepet játszhat benne az is, hogy az LMBTQ témákat a politikai korrektség és a média szinte naponta tolja az emberek arcába. Ezt nem negatív értelemben mondom, de tény. Az egyik oldal azt mondja, hogy a társadalomban meglevő előítéletek miatt szükséges ennyi teret adni a témának és foglalkozni ezzel. A másik fele azt mondja hogy ez mindenkinek a magánügye, és ha esetleg el is fogadja a dolgot, a felvonulások meg a folyamatos médiafigyelem az LMBTQ téma körül már visszatetszést kelt benne. A maga módján mindkét oldalnak igaza van. És mindkét oldalon van egy radikális, hangos kisebbség, akik elfogadhatatlan módon viselkednek, és az egész oldal megítélésén rontanak. Miattuk homofóboznak le mindenkit aki egyszerűen csak nem szeretne Budapest Pride-ot, és miattuk lesz mindenki mocskos liberális meg "beteg" aki csak a saját jogai mellett áll ki.

2020. márc. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
40%

Én homofób vagyok. Undorodom a melegektől. Mondjuk a legtöbb embertől undorodom, heteróktól is ha az utcán nyalják falják egymást, melegektől pláne nem viselem el. Szerintem a homoszexualitás nem normális dolog, de azon kívül hogy undorodom tőlük, semmi mást nem teszek ellenük. Magyarul nem bántom őket, nem teszem szóvá, nem kötök beléjük, semmi ilyesmi. Csak simán elkönyvelem magamban, hogy "fujj".


A melegeknél azonban mégjobban irritál, hogy a melegek képtelenek felfogni, hogy senkit nem érdekel, hogy melegek. Ahogy előttem is írták, a heterók nem kürtölik világgá hogy azok, a melegek ezt valamiért kötelezőnek érzik. Csak egy példa: régen nagyon sokszor láttam tumblr-ön, hogy kiírja minden meleg magáról hogy ő "bi" meg "gay" meg stb. Senkinél nem láttam hogy "hetero" :) ez azért vicces kicsit. Mintha a melegek azt hinnék, hogy becsülendő hogy melegek :D

2020. márc. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!