Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki meg tudná nekem indokol...

Valaki meg tudná nekem indokolni, hogy az emberek mitől lesznek homofóbok?

Figyelt kérdés

Mostanában ezen gondolkozok egy ideje, hogy milyen trauma válthatja ki ezt az emberekből. Oké, a szülei belenevelik a gyerekbe, de a szülők miért utálják a melegeket? /természetesen az LMBTQ összes tagjára igaz lehet ez, de a melegek utálatával találkozunk a legtöbbet/

Arra jutottam, hogy csak igazán drasztikus dolgok lehetnének ennek az ésszerűtlen utálatnak az okai. De az nem lenne mindennapos, márpedig rengeteg utáló van.


Érdekelne mindenki véleménye, sőt egy homofóbot is meghallgatnék, már ha tud nyugodt, tényekkel és indoklással kiegészített véleményt írni. Nem célom az ilyen embereket "megtéríteni", az nem az én feladatom :3



2020. márc. 24. 09:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%

10es vagyok

Amúgy fogalmam sincs miért alakult ez ki nálam, senki nem nevelte belém vagy ilyesmi

2020. márc. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
40%
"Mintahogy mi heterók se kürtöljük szét, hogy azok vagyunk" Napi szintem hirdetjük. Csak olyan szinten alap ez a viselkedés, hogy magunkon észre se vesszük.
2020. márc. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
19%
A homofóbia társadalmi gyökerekhez vezethető vissza, a vallási nézetek szerint az embert is hímneműnek és nőneműnek teremtette az Isten. Persze az állatvilágban is így van ez. A szexuális irányultság nemcsak testi, hanem lelki okokra is vezethető vissza. Ebben már genetikai és nevelési okok is közrejátszanak. A családi minta meghatározó. Nem az számít, hogy milyen a szexuális beállítottság, az számít, hogy milyen módon éli meg az ember.
2020. márc. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem ez ösztönös és a társadalomba nevelt tulajdonság. Én sokáig azt hittem magamról, hogy ne zavar. Mindneki legyen boldog úgy, ahogy szeretne, de tévedtem. Egyre jobban irritál. Annyi az LMBTQ-s megjelenés minden platformon, hogy nekem speciel sok. Nem, nem szerttem volna tudni mi az a pánszexuális, vagy transz nemű. Jól elvagyok azzal a tudattal, hogy két nem van és azok között alakul ki csak szexuális kapcsolat. Elhiszem, hogy rossz lehet a melegeknek (vagy bármilyennek) visszafogni magukat, nem teljesen saját magaként viselkedni, mert nekem is rossz lenne, ha valaki a szexuális orientációját rámerőszakolná. De el sem tudom képzelni mi ment félre a fejében, hogy ilyenek. Nem természetes egyáltalán. Még el is tudnám engedni ezt a dolgot, mert csak a médiában találkozom ezzel és úgy meg kit érdekel, de egyre több barátomról és ismerősömről tudom meg, hogy nem heteró, hanem valami egészen más, én meg csak pislogom, hogy mi a fene. Nem akartam ezzel a témával foglakozni sosem, de az élet még is rákényszerít és ezt utálom. Fura és undorító, lehet mert belém nevelték, de azonos neműek szexuális kapcsolata bennem egy fajta iriitációt vált ki, mintha a falat kaparnák.
2020. máj. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!