Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ne beszéljek hülyeségeket?

Hogyan ne beszéljek hülyeségeket?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor azt veszem észre, hogy olyan dolgot kérdezek, mondok, ami gáz. Legalábbis abban a társaságban amiben vagyok. Konkrétan az van, hogy minden 2. Mondatomat megbánom, és nem kellene gondolkodás nélkül megszólalnom vagy rávágnom a véleményem arra, amit épp mondtam. Sokszor meg nem pontosan azt mondom, amit gondolok és persze, hogy hülyeségnek hat. De túl sok időbe telik átgondolni, hogy ne mondjak hülyeséget és ez a lépés gyakran kimarad.


INFP vagyok amúgy, és az INFP hajlamosak nagyon elvontak lenni, szóban meg főleg nehéz nekem konkrétnak lenni, vagy kicsit visszafogni magam és kevesebb butaságot mondani. Vagy ha nem is butaságot, olyasmit nem kéne felhozzak, ami senkit nem érdekel. Csak így nem tudom önmagam adni. :/ Konkrétan azt érzem, hogy én nyitott vagyom bárkit meghallgatni, de én nem mondhatom el, amit szeretnék mert be kell tartanom az emberek határait. Persze ez sokszor nem jön össze, és olyankor látványosan kínos nekem a szitu.


Ez egy ilyen önbeteljesítő jóslat, ha én rosszul érzem magam, miközben beszélek, akkor a hallgatóság sem tud komolyan venni.


De valamiért képtelen vagyok rugalmasan igazodni a társasági témákhoz ebben a csoportban. Viszont más társaságom meg nincs, örülök, hogy legalább ennyi van.


Az sem segít, hogy utálok Skypeolni, így extrán nehéz csoportban beszélnünk ebben a helyzetben. :/



2020. márc. 26. 20:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Velem is ezt volt a "problema". Kiderult h csak rossz tarsasagot valasztottam akik mindig kritizaltak amiket mondok. Amiota olyan tarsasagba vagyok ahol nem szolnak le azota merek beszelni es nem erzem, h hulyeseget beszelnek vagy nem erdekelnek valakit. Mert akik leszolnak teged azok talan tokeletesek? Vagy ok mit kepzelnek magukrol? Majd ok fogjak megmondani, h mi hulyeseg es gaz es mi nem? Hat azert allitsanak mar magukon... Nem csoda, ha ennyire rosszul erzed magad. Hiszen altalaban az ilyen magukat tokeletesnek hivo emberek szoktak folyamatosan azt ereztetni a masikkal, hogy o milyen unalmas. Az onbeteljesito joslat meg nalad inkabb az, hogy: ugy erzed h te mindig hulyeseget beszelsz es ezert olyanok tarsasagat keresed akik ebben meg is erositenek. Amugy ha nem olvasom ezt a kerdest akkor nem is jutott volna eszembe, h valaha en is ilyet hittem magamrol😅 de hat a tinik kozott tobb az ilyen bekepzelt gyoket aki leszolja a masikat... Nyugi, nem te beszelsz hulyeseget hanem ok bantanak...
2020. márc. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak neked kell igazodnod az emberekhez, nekik is kell hozzád. Szerintem nyugodtan beszélj, persze azért engedj másokat is szóhoz jutni :D


An hogy en is azt erzem, hogy nem kellett volna ezt vagy azt mondani, de lényegében jogod van kifejteni a velemenyed, hozzaszolni a dokgokhoz. Nekik ezt el kene fogadni, nem oltogatni. Ha meg beszolnak problaj viccesen visszaszolni, ami meg nem bunkosag, lehet nevetni rajta de azert erezze, hogy tiszteletben kene tartania a gondolataid.


De az is kehet, hogy csak te gondolod azt, hogy hulyenek neznek. Van hogy pont azt szeretik az emberben, hogy kicsit bohokas. Erdemes elbeszelni errol egy ket emberrel aki kozelebb all hozzad a tarsasagbol.

2020. márc. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!