Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem biztos valamiben, az...

Aki nem biztos valamiben, az miért okoskodik szinte az élete árán is az igazáért?

Figyelt kérdés

Számtalanszor volt már olyan, hogy 100%-ig biztos voltam valamiben, és jött valaki valamiért, aki állította az ellenkezőjét olyan határozottsággal, hogy hiába voltam biztos az igazamban, emiatt sikerült megrendülnöm a tudásomban.

Nekem meg nem fordulna a fejemben valamiről bizonytalanul állítani 100% bizonyossággal dolgokat.

Miért van ez?

Ego?

Fél, hogy vesztesen jön ki a vitából?

Nehogy kisebbnek tűnjön emiatt az illető?


Ma emiatt szívtam egy nagyot, mert az eladó bemagyarázott valamit, amiben nem volt biztos. Mondtam neki, hogy nem úgy van, de már szinte kiabált, olyan ideges volt.


2020. márc. 27. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
60%
Épp ellenkezőleg, az ilyen viselkedés alapja hogy az illető biztos abban, amit mond.
2020. márc. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Két eset van.


1) Tényleg azt hiszi, hogy jól tudja, miközben félreinformált.


2) Képtelen alulmaradni egy vitában, mert azt az önbecsülése összeomlásaként éli meg. Innentől fogva számára élet-halál kérdés, hogy "igaza legyen", különben szarul érezné magát egész nap, hogy tévedett.

2020. márc. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyen tényleg azt hiszi, hogy tud valamit. De a tudásának nem az az alapja, mint nálam, hogy több forrásból utánanézek, hanem Micike néni azt mondta.
2020. márc. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!