Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan tudtátok elfogadni,...

Ti hogyan tudtátok elfogadni, hogy bármit tesztek, sárgás a fogatok? Nagyon megnehezíti a szociális kapcsolataidat?

Figyelt kérdés

Kis koromban nem vettem szigorúan a fogmosást, volt hogy ellógtam. Nem sűrűn, de már nem tudok másra gondolni. Volt hogy hetente egy-egy nap kimaradt.

Ezt kb 13-14 évesen vettem észre hogy sárgás.


Tudom, a reklámokban túloznak, és van hogy számítógépes utómunkával még jobban fehérítik a reklámban szereplők fogait, de én akkor is elégedetlen vagyok a sajátommal.


Gyerekkoromban sem ittam cukros üdítőket, most fiatal felnőttként még annyit sem. Drága és nem is szeretem.

Dohányozni soha nem dohányoztam, mértéktelenül alkoholizálni szintén nem.

Kifejezetten savas dolgokat sem ettem halomra soha sem.

Volt hogy hónapokon át a főzelékek, és a hozzá evett köretek tették ki az étrendemet.

Kávézni se kávéztam soha sem rendszeresen, és nem is szeretem.


10 emberből tippre kettőnek tudnám valósághűen felidézni magamban a fogainak az árnyalatát, mert a többinél én sem figyeltem oda, úgyhogy az lenne a logikus, hogy valszeg a legtöbb ember is ugyanígy áll ehhez.

Erről egyszer egy lány barátommal beszéltem még 2 éve, és elsőre nem is ugrott be neki, hogy milyen a fogam, mert sose nézte.


De bennem mindig ott van a félsz ismerkedésnél, hogy ez alapján ítélnének meg, vagy ettől buknám el azt a személyt. Félek mosolyogni, és kerülöm a szemtől-szemben beszélgetést emiatt.


A mindenféle nőklapja meg borsonline féle "házi praktikákat" meg hagyjuk.

Merem állítani hogy ezek csak placebo módon működnek, hogy "szebbnek látod tőle" a fogaidat, mert tudod, hogy sokat foglalkozol velük.

Némelyik még kifejezetten káros is, mert csiszolja a fogzománcot.


Persze a klinikai módszer is azon alapul, hogy lecsiszolják a legfelső réteget ami elszineződött, de elvileg utána még sérülékenyebb is lesz a fogazat.


Nem tudom mit tehetnék.


23/f



2020. márc. 30. 03:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon könnyen el tudtam fogadni, pontosabban nem is volt rajta mit, mert senkit nem érdekelt soha. Magyarul semmiféle szociális kapcsolatomra nem hat ki semmilyen módon. Ilyen a csontunk színe, ennyi. Nem az az oka, hogy gyerekként kihagytál néhány fogmosást.

21/L

2020. márc. 30. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Senkit sem érdekel, hogy sárgák a fogaim. Azt szeretik, hogy mosolygok és nem azt, hogy fehér a mosolyom. Túlaggódod. Én sosem tenném tönkre a fogaim mindenféle szerrel, hogy fehér legyen. Ápolom őket, sokat rágózok, ennyi elég is.


23N

2020. márc. 30. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, hogy azt jobban észreveszik, ha vakító fehér valaki foga. Én pl ilyenkor mindig azt gondolom, hogy biztos protkója van, mert ilyen fehér fog természetesen nem létezhet :D
2020. márc. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A fog az egy csont. A csontok pedig nem teljesen fehérek. Nem fog senkit se érdekelni, hacsak nem teljeden sárgák több évtizednyi dohányzás és kávézás után, bár azt kétlem.


Viszont ha ennek ellenére is zavar, vannak fogfehérítő lehetőségek az országban.

2020. márc. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én akartam fogfehérítést, a fogorvos beszélt le róla, mert szerinte szépek a fogaim, a fehérítés meg vékonyítja a zománcot és egyre csak szürkébbek lesznek a fogak. Amúgy se a fehér a természetes színe
2020. márc. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen szeretnéd, vannak itt fogfehérítő matricák. Viszonylag jó véleménnyel vannak róla,csak többen jelezték h eléggé érzékenyek lettek a fogaik utána.

[link]

2020. márc. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amíg ápolt a szád és egészséges a fogsorod, addig csak a legfelszínesebb idiótákat fogja zavarni, hogy sárgásak a fogaid, de velük miért is foglalkoznál? A csontok alapjáraton sárgásak, így vagyunk összerakva, a rendszeres fogfehérítés pedig rendkívül káros. Ne görcsölj rá, senki sem fogja úgy vizsgálgatni a fogaidat, mintha ló lennél.
2020. márc. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!