Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió után sikerült...

Depresszió után sikerült helyrehoznod a szociális kapcsolataidat?

Figyelt kérdés
Aki volt már depressziós, és a betegsége alatt leépítette a párkapcsolatát, a baráti kapcsolatait, annak később "eszébe jutott", hogy mivel bántott másokat? Éreztél megbánást? Újraépítetted a kapcsolataidat?

2016. ápr. 24. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Éveken keresztül jártam pszichoterápiára. Eredetileg depresszió és pánikbetegség miatt fordultam szakemberhez, de menet közben kiderült, hogy a háttérben személyiségzavar húzódott meg, vagyis nem tudtam JÓL kezelni az életem, a kapcsolataim, ez vezetett a depresszióhoz is.

A személyiségem teljesen újjá kellett strukturálni. Ennek során pedig természetesen a kapcsolataim is megváltoztak. Csak néhány kapcsolat maradt meg a régiek közül, ezek viszont felértékelődtek. Másokkal megszakadt, vagy minimálisra redukálódott, mivel kiderült, hogy ezek a személyek ugyanolyan hibásan működnek, mint én egykor, és csak lehúztak. (Az ilyen kapcsolatok miatt egy szemernyi megbánást sem éreztem: nekik is ugyanúgy megvolt, megvan a lehetőségük változtatni, ahogy nekem, mégsem tették, teszik.)

Lettek azonban új, a korábbiaknál sokkal harmonikusabb kapcsolataim. Barátságok és párkapcsolat is.

2016. ápr. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Volt, akivel újraépítettem, de más szinten, csak elmélyült a kapcsolatunk, mert őszintébb lettem vele.

Volt olyan is, akivel megszakadt, mert jobban átláttam, ki az aki kihasznál vagy árt nekem.

Nem bántottam meg senkit sem, arra mindig is figyeltem. Akkor volt bántás, amikor megszakítottam a kapcsolatokat, mert úgy láttam jónak, de ezeket nem bánom, valahogy véget kellett érnie.

2016. ápr. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!