Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen lelki gondja lehet egy...

Milyen lelki gondja lehet egy ilyen embernek? Egyszerűen tenyérbemászó, irritáló amit csinál. Mi lehet a háttérben?

Figyelt kérdés

Van a munkahelyemen egy lány, akivel senki sem beszél, senki sem foglalkozik vele, mert mindenki megutálta az első héten, ahogy idejött (lassan két hónapja). Még nem hordta le senki a földig egy jókora szidással, de pár embertől hallottam, hogy már érik.

Eleinte sokan beszélgettek vele (én is), próbálták megismerni, de valahányszor valakinek valamilyen hobbija, eredménye, célja (legyen az kis cél, vagy egyenesen életcél) került vele szóba, akkor csak annyi volt a válasza: "Nem vagy jobb másnál", "nem érsz többet másnál", "minden ember egyenlő".


A munkahelyünkön egyszerű emberek dolgoznak, de ahogy látom, mindenkinek rendben van az értékrendje. Nem volt eddig ellenségeskedés a kollégák között, az irigykedés alig-alig jelenik meg, akkor is inkább vicc formájában, de ez a lány közellenség lett pillanatok alatt, mert kibírhatatlan.


Feltettük neki az ebédlőben a kérdést, mikor közbeszólt (!) a beszélgetésünkbe szintén egy "nem ér senki többet a másiknál" szöveget, hogy akkor szerinte egy többdiplomás orvos, vagy jogász, vagy cégvezető teljesen egyenlő egy drogfüggő félcsövessel, vagy valami 40 éves mamahoteles naplopóval, aki életében nem dolgozott még? A válasza erre is egy mély meggyőződéses igen volt.


Eddig is jól kijöttünk mi, ittlévők, most is jól kijövünk, de már észrevettem a többieken, hogy valahogy frusztráltak, ha ez a csaj a közelben van. Milyen lelki baja lehet egy ilyennek? Trauma, elfojtott érzelmek állhatnak a háttérben? Elhiszem ha hihetetlennek hangzik, mert mindenki a haját tépte itt mikor először hallotta, de sajnos ilyen ez a lány. Mi a franc lelte az ilyet? Megjelenése, viselkedése tök normális, amíg nem szólal meg, de akkor csak ezeket az érveket hozza. Semmi mást.


Az a furcsa, hogy más témákban kiforrt, értelmes véleménye van, de ha valahogy szóba jön, hogy valaki elért, vagy el akar érni valamit, egyből átvált "mindenki egyenlő" papagájba. Nem fér a fejembe az egész.



2020. ápr. 4. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Két lehetőség van: vagy irígy, vagy neki ez a filozófiája.

Ha az előbbi, tehát irígy, az máshogy is megnyilvánulna. Valószínű utóbbi eset. Bizonyos mértékben egyet értek vele. Ha csak ennyi a dilije, rá kell hagyni.

2020. ápr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ráhagynánk, de elképzelhetetlenül irritáló, hogy minden beszélgetésünkbe beleszól ilyen módon. Szinte már provokál. Szerintem az életeredmények tekintetében igenis lehet valki több a másiknál. Születni jobbnak nem lehet, de ha teszel érte lehetsz emberileg-karriert illetően, bárhogy. De ez csak a saját véleményem, csak neked szánt válaszként írom le.


Nyilván a minden ember egyenlő oké oké, mindenkinek jár étel-víz, de azért nemár hogy naplopót valami értelmiségi elittel egy asztalhoz ültessünk... Szerinte ez így van rendben. Olyan akaratosan mondja, hogy ezt mi nem dilinek látjuk, hanem kattosságnak. Néha csak röhögünk rajta, de van mikor meg tudnánk lincselni jóformán :D

2020. ápr. 4. 20:26
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem totálisan figyelmen kívűl kellene hagyni az ilyen beszólásait. Mintha észre se vennétek amikor ilyet mond. Csak folytassátok tovább ilyenkor a beszélgetést mint ha mi sem történt volna. Persze ha nem ezt az agybajt hatjogatja akkor reagáljatok nyugodtan rá.
2020. ápr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem sértésként, de szerintem, a lány utál titeket. Amúgy igaza van, minden ember egyenlő, és ne ítélkezz, mert nem tudod, hogy hogyan kerül valaki az utcára.
2020. ápr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem ítélkezek soha, de ha valaki ilyen erőszakosan hajtogat valamit, akkor azt nem tudom figyelmen kívül hagyni.


Miért utálhatna bennünket? Mindenki szeretettel fogadta (családias berendezkedésű munkahely, mindenki jóban van mindenkivel. Odamentünk hozzá bemutatkozni, beszélgetni vele, és akkor kezdte el hajtani ezt a nonszensz hülyeséget.


Az ítélkezésem annyi, hogy csak példát hoztam. Mikor az ebédlőben rákérdeztünk is csak felindulásból jött a példa, de igazad van. Figyelmen kívül fogjuk hagyni, csak egyszerűen megzakkanunk tőle :D

2020. ápr. 4. 20:53
 6/10 A kérdező kommentje:
És finomítok a dolgon: Érdeklődtünk róla, és mikor valaki önmagára is kitért, akkor támadott ezzel. Ha utál utáljon, csak nem tudom elképzelni hogy árthattunk neki. Nem olyan munkahely vagyunk, ahol a dolgozók kitúrják az újat mert "nehogymár". Jobb összeszokott, "baráti" közösségben dolgozni, de ő valahogy nem akar beleilleni vagy komolyan nem tudom.
2020. ápr. 4. 20:56
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Akkor mondjátok meg neki, hogy oké, de akkor ő sem külömb az útszéli kocsmás csövesnél, hisz mindenki egyforma.
2020. ápr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó válasz nem rossz megoldás:)

Szerintem a Yanobetan (You Are Not Better Than Anyone Else) szekta tagja,és meg akar titeket téríteni...:)

Én arra gondolnék,hogy sokat alázták,kritizálták,plusz gyakran látta,hogy másokkal is így viselkednek és nem tudta feldolgozni,bekattant.Mert lehet valakinek ez a véleménye alapból,csak miért hangoztatja ennyire? Ezért gondolnám,hogy pszichés trauma van mögötte.Lehet fura példa,de szerintem ez történhet ugyanúgy,mint mikor pl.megerőszakolnak egy nőt,és nem tudja feldolgozni.Onnantól automatikusan beindul nála egy védekező reflex ha férfiakkal beszélget,különösen,ha hasonlít az illető az elkövetőre.

Vagy pl.mikor egy háborúból visszatért katona poszttraumás stressz betegségben szenved,ha lövéshez hasonló hangokat hall,szorongásos rohama lesz.

2020. ápr. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudhatom, hogy miért utálja a bandát, de nekem rögtön ez az érzésem támadt, amikor elolvastam a kérdést.
2020. ápr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy irigy vagy ez a filozófiája esetleg utál titeket. Hadjátok figyelmen kívül de ha akkor is be szól szóljatok vissza.
2020. ápr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!