Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elképzelhető, hogy a rosszindu...

Elképzelhető, hogy a rosszindulatú, irigy embereknek, akiket elsősorban mások kudarca és sikertelensége tesz boldoggá, a jelenlegi világhelyzet kvázi elégedettséget szül?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy örülnek, mert hogy végre nemcsak nekik sz*r, hanem sokmindenki másnak is. Olvasok néhol olyan kommenteket, megnyilvánulásokat, amikből az jön le, mintha egyesek direkt azt remélnék, hogy minél tovább tart a jelen helyzet. Tehát, hogy pár évig senki nem utazik majd sehova, meg nem megy semmilyen nagy rendezvényre, nem fognak luxuséttermekben étkezni, meg ilyenek.
2020. ápr. 6. 07:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nezz korul itt.
2021. jan. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%
Én abból merítek most erőt hogy afrikában rosszabb az éhezőknek meg hogy ott átlagéletkor 30 év. Nerkem legalább van mit enni, inni, ház a fejem felett és családom meg egy kutyám.
2021. jan. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
12: De nem erről szól a kérdésem. Hanem arról, amikor valakit örömmel tölt el az, hogy akik eddig nála nagyobb lábon éltek, azok most szívnak, mint a torkosborz. Tehát örülnek, hogy végre nemcsak az ő tehenük döglik, hanem mindenkié az utcából. Az önvigasztalás teljesen más, nyilván én is szoktam abba kapaszkodni, hogy lehetne rosszabb is.
2021. jan. 19. 17:47
 14/18 anonim ***** válasza:
engem nem érdekel hogy mit csinál a másik. Persze jó hogy szemem láttára csúszik le de ennyi. Pillanatnyi öröm. Pl alig várom már orbán arcát nézni bukása után.
2021. jan. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

14: Ahogy a 9-esemben is utaltam rá, az is más, amikor olyanról van szó, aki durván megkárosított téged valamiképp a múltban. Nekem olyan is van, akiről ha azt hallanám, hogy belehalt a vírusba, örömtáncot járnék, még így több, mint 20 évvel utána is.

De annak nem tudok örülni, hogy valaki (aki nekem soha nem ártott vagy esetleg konkrétan haver vagy barát), aki eddig megtehetett kiváltságos dolgokat, most a válsághelyzet miatt nem teheti többé.

2021. jan. 19. 17:59
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Vannak ilyen kárörvendő emberek persze.Mert neki nem lehet sehova menni alapból sem akkor úgy van vele hogy más se tud és ennek örül.Vagy nálunk legjobb példa garázsépítés volt vagyis pontosítok csak az alapot betonoztattuk le és a szomszédok már kíváncsiskodtak és leskelődtek hogy mi mit csinálunk :) Ami nem érdekel csak mikor már be is szólnak az már sok.Beszólt a szemben lakó nagyokos hogy elfoglaljuk az utcát egésznap a betonkeverővel.Állítom 2 óránál több sem volt az egész és délelőtt mikor általában mindenki dolgozik és másik oldalról is meglehet közelíteni az ő házát hogy hazatudjon menni és még így is belénk kötött merő rosszindulatból és irigységből.Ennyit erről :D
2021. jan. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
16: Az irigységre az is jó példa, hogy ősz elején, ha egy munkahelyen elterjedt a vírus, akkor mindjárt azt vették elő, aki a nyáron külföldön járt, mert biztos csak ő hozhatta be. Ezelőtt ugye szimplán csak az ment az irigykedő kollégák részéről, hogy "A szemét burzsuj külföldre járkál, én meg még a Balatonra sem jutok el.", most viszont kvázi indokot találtak, amivel úgymond legálisan fújhatnak rá, nevezetesen hogy "A mocsadék állatja külföldön járt, és behurcolta a vírust.". Biztos vannak olyanok, akik ilyenkor addig nyaggatják a főnököt, amíg el nem küldi az illetőt két hét fizetetlenre, ők meg röhögnek a markukba.
2021. jan. 20. 09:49
 18/18 anonim ***** válasza:
Persze hogy van ilyen.igen ha neki nem lehet valamit akkor úgy van vele hogy a másik egy szemétláda.Itt ez megy sajnos.Van szakadék a szegényebb és a kicsit módosabb emberek között.Nem értik hogy nem mindenki lopás és csalás által vagy gazdag szülővel a háttérben áll kicsit jobban anyagilag hanem azért mert megdolgozik érte.Ez a baj.Az előítélet :) Lassan olyan lesz itt mint Indiában.Nagyon gazdag nagyon szegény réteg
2021. jan. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!