Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jól gondolom, hogy most össze...

Jól gondolom, hogy most össze kell tennem a két kezem, hogy még megvan a munkám, és meg is marad valószínűleg? + Szívesen beszélgetnék veletek erről az egész helyzetről - teljesen kötetlenül.

Figyelt kérdés

Hallottam olyat, hogy naponta 4.000 ember veszíti el a munkáját a közeljövőben átlagosan. Ez itthon, vagy hogy? Rendben, hogy 10.000.000 ember, meg minden, de ekkora volumenű zuhanásba csöppentünk bele? Mi lesz, ha ne adj' isten százával halnak meg itt is az emberek? Remélem nem lesz rá példa, de szerintem bármi előfordulhat egy ilyen helyzetben.


A munkámmal kapcsolatban még (visszagondolva ostoba módon) panaszkodtam magamnak gondolatban, hogy lehetne jobb is, de basszus, leesett, hogy nagyon is hálás lehetek a sorsnak, hogy így alakult a helyzetem. Hogy látjátok? Szerintetek is megéri csöndben meghúznom magamat inkább, mert hirtelen átlagból a nagyon mázlis réteg "tagja" lettem?


Szívesen beszélgetnék veletek erről az egész helyzetről, nem ártana ha tudnék valakivel csevegni róla, mert elég kellemetlen hogy csak gondolkozok, és néha már túl sötét dolgok irányába hajlik a fantáziám.



2020. ápr. 8. 20:36
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
64%

A környezetemben(szomszédok, és egyes házaknál) hallani feszültségeket, csapkodnak, ordibálnak egymással, van aki már hetek óta otthon van mert olyan szerencsés/szerencsétlen. Ez az egész helyzet, a tartalék nélküli, szórom a pénzt mert megtehetem van miből, fiatalok vagyunk, ezért dolgozunk, típusú embereken csattan most.

Nekem hiába van a számlán 5M forint, meg 2M forint kéznél, nem iszok 600 forintos sört, nem járok évente nyaralni, pusztán azért mert a szülők nyakán élek, és valamiből idővel el kell kezdeni önállósodni.


Én előrelátó vagyok, tudok mivel számolni, másnak azóta áll az autója ahogy utoljára hazajött melóból, hiába olcsó a benzin, aki tartalékból él, vagy fene tudja miből, annak a benzin lenne most a legutolsó dolog amire költene.

2020. ápr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Na igen... Jól leírtad a dolgokat.

Pl én is kicsit megkomolyodtam. Ahogy hallom ismerősi körben, sokan meg vannak lőve nagyon, mert elrendelgették éttermekben a pénzt, meg voltak szórakozni, most meg megy a pislogás otthon. Még szerencsések, az egyiküknek van fizetése, de messze.

2020. ápr. 8. 21:23
 13/30 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Én gondolkodtam a váltáson mostanában, de nagyon meredeknek gondolom a helyzetet, így maradok, és örülök, hogy még van munkám.
2020. ápr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Jaja, meg sem merek mukkani a munkahelyen én sem, pedig váltani akartam a járvány előtt szintén.
2020. ápr. 8. 21:26
 15/30 anonim ***** válasza:
79%

Bennem is csak most tudatosult hogy milyen jó helyem van. Eddig nem igazán becsültem meg, pedig az igazat megvallva ott megbecsültek engem. De eddig valahogy nem tudtam értékelni, inkább mindig csak a rossz dolgokat vettem észre. Persze szó se róla, volt szívás rendesen, legyen elég annyi hogy még a tavalyi szabimból is kockás füzetben van 16 nap... És most mégis, miközben látom a barátokat, ismerősöket csődbe menni, nekem most is megvan a helyem, és a főnök bejött, elmondta mindenkinek hogy senkit nem fog elküldeni az idén, ha kell visszateszi a cégbe amit eddig kivett belőle, de senkit nem tesz ki az utcára. Szóval sok mindent nagyon máshogy látok most, mint mondjuk három hónappal ezelőtt.

És igen, én is a “mának élő”, nem takarékoskodó típus vagyok, illetve voltam, éltem mint hal a vízben, előre nem gondolkodva. Normális tartalékok nélkül ért a válság. Nem tudom mi lett volna ha elveszítem a munkámat, de szerencsére nem így lett, én pedig azt hiszem megtanultam a leckét.

2020. ápr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Most én is jobban elkezdtem beleadni a közösbe itthon. Eddig csak magamnak vettem meg ami kellett, de most pl kaját, pénzt is tettem be abba a készletbe amit mindenki használ. Addig akarom fixálni magam míg lehet. Inkább a legrosszabbra gondolok. Nem lisztet vettem (ami szerintem hungarikum lett újonnan :D), ezek nem romlanak meg, max később feléljük ha mégsem lesz baj.
2020. ápr. 8. 21:50
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Számomra mindekepp irigylésre méltó,én és a párom is elvesztette a munkáját.Nekem rendesen megszűnt ,neki fizetetlen szabadság van de ugye azért nem kap semmit tehát mintha nem dolgozna.

Ezerrel hajtok minden nap,kilincselek ,hogy találjak másik munkát mert sajnos nem engedhetem meg magamnak,hogy ne dolgozzak.

Egyenlőre erős vagyok de nehéz! Ma nem jartam sikerrel de holnap ujra indulok járom a várost Meg a környező településeket ,nem adhatom fel!


És tudom hogy vannak akiknek nálam is nehezebb,rosszabb a helyzete.

Legalább csak mi vagyunk nincs gyerek akiről gondoskodni kellene,milyen nehéz lehet ahol ugyanúgy elvesztették a munkájukat és két három gyereket kell felnevelni.


Bárcsak túl lennénk rajta ,a gazdasági kár sokkal nagyobb lesz mint a halottak száma.

2020. ápr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Olyan ez mintha háború lenne, csak éppen (talán) kevesebben fognak meghalni, és nem kell romokat elpucolni utána. A többi egyezni fog, de ez csak az én meglátásom. Van aki szerint ez is háború már, mert elengedték ezt a cuccot szándékosan. Sok jó érvet hallottam.

- Jót tesz a klímának (eszméletlen változások következtek be ennyi idő alatt is)


- Sokan vagyunk

- Az idősek "haszontalanok"


A munkahelyen beszélgettem emberekkel, ők mondogatták ezeket, és ezzel egyet kell értenem ha érzelmek nélkül nézem.

2020. ápr. 8. 21:59
 19/30 A kérdező kommentje:
Emberileg megvetendő az "idősek haszontalanok" dolog, de ha megnézzük, sajnos igaz. A felsőbb körök így láthatják ha igaz az elmélet.
2020. ápr. 8. 22:00
 20/30 anonim ***** válasza:
82%
Nem így látják, mert az eddigi válságkezelés épp hogy kizárólag a humán szempontok alapján történt, a gazdaság érdekeinek teljes figyelmen kívül hagyása mellett. És félek, hogy ezt még nagyon meg fogjuk bánni, mert akkora gazdasági válság jön, amit az unokáink is nyögni fognak. Személy szerint azt gondolom hogy egy kompromisszumos, a gazdasági érdekeket (a nem veszélyeztetett többség) érdekeit, megélhetési szempontjait is figyelembe kellett volna venni, és ekkora gazdasági áldozatot nem lett volna szabad vállalni.
2020. ápr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!