Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kijárási korlátozást miért...

A kijárási korlátozást miért kockulásra, miért nem önmaguk képzésre használják az emberek?

Figyelt kérdés

Rengeteg embernek vagy nem kell dolgozni menni vagy home officeban dolgoznak (így megspórolják az utazási időt), ráadásul munka után se lehet nagyon hova menni, nem lehet a barátokkal találkozni stb.

Így felszabadul rengeteg idő, amit sokan kockulásra, gépezésre, tévézésre, sorozat nézésre stb. fordítanak.

Miért nem valami produktívra?

Lehetne önmagunkat képezni a szakterületünkön, nyelvet tanulni, fizikailag formába hozni magunkat (otthon edzeni, kimenni esténként futni).

Állítólag valami hatalmas gazdasági válság jön!

Sorozatnézés és gépezés helyett nem inkább arra kellene felkészülni az embereknek?

Csak mert most vígan kockul mindenki, utána meg majd az állam és a kormány lesz a hibás, hogy miért van gazdasági válság és miért nincs munkám...

Nem értem.


2020. ápr. 10. 10:04
1 2 3 4 5 6
 11/57 A kérdező kommentje:
A személyeskedéssel nem foglalkozom, a többieknek köszönöm a releváns válaszokat.
2020. ápr. 10. 11:34
 12/57 anonim ***** válasza:
0%

Én pl szívesen tanulnek nyelvet de éppen ebben a helyzetben Nemtudok pár ezret kiadni akár online órákra ,a magam elérhető alap szintet már előtte is így tanultam meg.

Néztem online tanfolyamot is ...110 ezer.Időm éppen lenne rá de ebben a bizonytalan helyzetben lehet az a pénz gyógyszerre vagy kajára kell majd.

2020. ápr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
Azért mert félnek attól, hogy mi várható ezután. Bizonytalan jövőkép esetén a motivációja is elszáll az embernek. Nem lehet most előre tervezni.
2020. ápr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
Kérdező: Te miért nem fejleszted magad ahelyett, hogy ezen az oldalon lopod az időt??
2020. ápr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
igazat adok neked kérdező. Én csak magamból tudok kiindulni: Amikor még nem volt ez a helyzet, jártam képzésekre: mediátor, talpreflexológia, life coach, és még más tanfolyamokra, képzésekre. Azóta is ugyanott dolgozom, és a tanultak nagyon minimális %-át hasznosíthatom. Tehát nem mindenki tudja kihasználni a tanulmányait, vagy nem feltétlen tudja jól magát eladni a képzésekkel.
2020. ápr. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
71%

Ha évekig (vagy gyakorlatilag életed jelentős részében) úgy kellett hajtanod mint egy igásló, és alig maradt napi 1-2 órád magadra, amit főleg házimunkákra kellett pazarolnod, akkor ne tegyünk már úgy, hogy huuu de meglepő, ha sokak most pihenik ki magukat.

Értem hogy ideálisabb lenne elvegezni 3 online kurzust, megtanulni 4 nyelvet mindezt intenzív kardiozás közben, de az embereknek most van ideje leereszteni egy kicsit.


Egy gazdasági világválságra meg nem lehet felkészülni pár hét alatt lol.


De nesze: amióta ez a szar megy, napi 70-80 percet mozgok valamilyen formában, és elkezdtem kezmuveskedni youtube videók alapján. Na, ez megfelel, főnök? Átmentem a vizsgán?

2020. ápr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 A kérdező kommentje:

Nekem mindegy, ki mit csinál!

Csak mikor gazdasági válság, munkanélküliség, és esetleg ez érint téged is (kívánom ne így legyen!), akkor azért jusson eszedbe hány percet, hány órát, hány napot, hány hetet stb. töltöttél a Netflix előtt, hány és hány sorozatot néztél végig, és hány és hány játékot vittél végig!

Nekem nem kell megfelelnie senkinek sem!

Mindenki úgy éli az életét, ahogyan szeretné, és ez innentől kezdve az ő felelőssége is! Nem az enyém, nem a politikusoké, a bankoké, a gazdagoké, bárkié, hanem csakis kizárólag az övé!

És igen, ezt itt és most el lehet kezdeni! A te felelősséged, hogy tévézel vagy tanulsz! Nekem mindegy, melyiket választod, másoknak is mindegy, egyedül neked nem mindegy!

2020. ápr. 10. 12:06
 18/57 anonim ***** válasza:
Ez szép és jó de komolyabb dolgokat nem lehet megtanulni YouTube videok alapján mint pl nekem amit szeretnék.Megtanultam kalàcsot meg kiflit sütni amit eddig soha.De egy új szakma elsajátítása aminek haszna is lenne,az nem megy Csak így.
2020. ápr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 A kérdező kommentje:

Nyilván vannak kivételek, most én inkább az általános mentalistáról beszélnék.

Mondok egy kicsit kisarkított példát, hogy mire is gondolok:

1. verzió: Jaj, de jó, megkaptam a diplomát nyelvvizsga nélkül is, tök jó, akkor már ezzel sem kell bajlódnom, most úgyis van időm, és kijött az új Trónok harca évad (ez csak egy példa)!

2. verzió: Jaj, de jó, megkaptam a diplomát nyelvvizsga nélkül is, tök jó, de most úgyis van időm, úgyhogy kicsit felhúzom a nyelvtudásom ebben a pár hónapban, hogy a járvány után elmenjek, lerakjam a nyelvvizsgát, mert tudom, hogy szükség van rá és fontos!

Tudom, több szempontból is kisarkított példa, de azért remélem lehet érezni mire gondolok.

És ez egyetlen egy lépés, az élet sok-sok ilyen lépésből áll össze.

És aki sok-sok esetben az 1.) pontot választja, az majd egyszercsak oda jut el, hogy "hát, ebben az országban nem lehet megélni!", "ez mind a kormány hibája, hisz nekem diplomásként alapból JÁRNA egy jól fizető állás!", és "inkább kimegyek külföldre pultozni/mosogatni/almát szedni!".

Aki viszont sok-sok esetben, konzekvensen a 2.) pontot választja, annak egyszercsak úgymond "szerencséje lesz" (legalábbis a többiek majd így látják), és az "ölébe hullik egy jól fizető állás!".

De nem feltétlen kell ezt a szellemi önképzésre leszűkíteni.

Itt a jó idő, kirándulni nem lehet, de futni el lehet menni, és bumm, máris tettünk legalább egy lépést az egészségünkért! És ezek vonzzák egymást, egy jó lépés után jön egy második, majd egy harmadik, és a végén egy sikeres élet.

2020. ápr. 10. 12:23
 20/57 anonim ***** válasza:
Nah igen én épp a második vagyok,bevallom.Tanulasra konnyen ráveszem magam de futni ....nem kedvenc
2020. ápr. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!