Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kijárási korlátozást miért...

A kijárási korlátozást miért kockulásra, miért nem önmaguk képzésre használják az emberek?

Figyelt kérdés

Rengeteg embernek vagy nem kell dolgozni menni vagy home officeban dolgoznak (így megspórolják az utazási időt), ráadásul munka után se lehet nagyon hova menni, nem lehet a barátokkal találkozni stb.

Így felszabadul rengeteg idő, amit sokan kockulásra, gépezésre, tévézésre, sorozat nézésre stb. fordítanak.

Miért nem valami produktívra?

Lehetne önmagunkat képezni a szakterületünkön, nyelvet tanulni, fizikailag formába hozni magunkat (otthon edzeni, kimenni esténként futni).

Állítólag valami hatalmas gazdasági válság jön!

Sorozatnézés és gépezés helyett nem inkább arra kellene felkészülni az embereknek?

Csak mert most vígan kockul mindenki, utána meg majd az állam és a kormány lesz a hibás, hogy miért van gazdasági válság és miért nincs munkám...

Nem értem.


2020. ápr. 10. 10:04
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
Az fel sem merül benned, hogy valaki nem akar körmös vagy futár lenni? Értem én, hogy pénzpénzpénz, de ha olyat csinálsz, amihez nincs tehetséged, vagy gyűlölöd, az azért elég rossz.
2020. ápr. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:

Jó reggelt, kedves kérdező!

Igen, lehettem volna fodrász, vagy körmös. De nem érdekel egyik sem. Kézügyességem nulla. Jogositványt pedig nem kaphatok egy betegségem miatt.

Ez a terület érdekel, ez az, ami úgymond fekszik nekem. És, hogy hogy képzeltem ezt? Nagyon egyszerű. Amikor megszereztem a végzettségem az SSC-k még a kanyarban sem voltak. Mindenhol keresett volt a könyvelő. De miután megjelentek, már csak az volt az érdekes a cégeknek, hogy minél olcsóbb legyen minden. Azóta nincs ránk kereslet. Akinek tudták fizetni, az elköltözött a munka után. Nekem nem tudták. Most pedig az a helyzet a megyében, hogy épitőipari szakmunkásokra (amihez nincs elég fizikai erőm), meg betanitott munkásokra van csak kereslet. Én azt látom, hogy itt a nőkre csak mint droid van szükség. Csak azoknak van egy kicsivel jobb helyzete, akik találtak maguknak eltartót. Nekem ez nem sikerült, nem vagyok elég megalkuvó, hogy beérjem bárkivel, aki akad.

Szóval szerintem aki szegénynek született vidéken, és nem talál gazdag támogatót, az teljesen feleslegesen tanul bármit, nem lesz vele jobb helyzetben. Ez a XXI. századi magyar valóság.

Szép napot!

2020. ápr. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
Nos, az erősebb kutya elvre reagálva, nem az önkèpzéseddel fogsz előrébb jutni, hanem hogy kinek vagy az ismerőse. Tudom, mert olyan munkakörben vagyok, ahol közvetlenül látom ezt, és ez már olyan ügyfelünknél is megjelent a napokban, akiknél ez korábban sosem volt jellemző (teljesen külföldi érdekeltségű ügyfél, tehát ahol egyáltán nem volt divat, hogy “havert, rokont” teszünk oda). A felvett embernek még alapfokú tudása is alig van ahhoz, amihez felvesszük. Ez fog kialakulni, ha nem vagy valakinek a valakilye, akkor a nagy önképzéseddel kitörölheted majd. Külföldben pedig úgy érdemes gondolkodni, hogy bevállalod azt is, nem tudni mehetsz-e ki vagy lesz-e bármiféle külkereskedelem, akármi egyelőre és mikor lenül fel. Mert elárulom egy világválsàgnál most nem fognak tárt karokkal várni, mert a külföldinek is alig lesz munkája a saját hazájában.
2020. ápr. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

Egyetértek egyébként ezzel, hogy ha van idő/lehetőség akkor képezzük magunkat. Azt nem értem csak, hogy jelenlegi helyzet egyelőre nem szünet és nem nyaralás. Itt haláesetek vannak és napról-napra változó intézkedések, korlátozások. Ahogy fentebb is írta valaki, az emberek most arra tartalékolnak, hogy esetleg kaja kell, gyógyszer...stb. Ne haragudj de tök megértem h jelenlegi helyzetben nem az az első, hogy na végre akkor képződjünk Meg önfejlesszünk. Nincs jelenleg cél, amit ki lehet tűzni mert vészhelyzet van. Vagy te is olyan vagy kedves kérdező aki előrehozott szünetnek gondolja ezt és vígan kirándulgat, mint néhányan azt teszik? Nem, szerintem egy ilyen helyzetben számonkérni az embereket, mikor nem tudjuk mi lesz, mi ez a vírus...stb egy kicsit morbid. Engem pl most jobban érdekel az, hogy a szeretteim jól legyenek (egyikük élelmiszerboltban dolgozik, érte most jobban aggódom mint az önképzésért). Azért mert esetleg a te környezetben nincs közvetlen megbetegedés (ne is legyen) attól még ez van. És hát ugye senki se szeretne a jelenlegi egészségügyi helyzetbe belekerülni, így inkàbb gyógyszerre, vitaminokra, ételekre...stb költenek most az életben maradási ösztön kicsit nagyobb mint az önképzésé.

Az ingyenes online tanfolyamokról pedig már elmondták a véleményüket fölöttem is. Azokba nem érdemes belefektetni, mert csak az idődet viszik, de tényleges többlet tudást nem ad egyik sem. Azok csak mutatóban vannak azokhoz a tanfolyamaikhoz, amikért már fizetni kell és ami már releváns lehet. De, mint mondtam az emberek most tartalékolnak és várnak mi lesz. Hogy mit is jelent az, “berobban a vírus”, mert mindenhol csak azt hallani, h még az elején vagyunk csak.

2020. ápr. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
Nem mellesleg azt sem tudják, jövő hónapban meglesz-e a munkájuk, tudnak-e bàrmit venni majd. Mert aki még nem vesztette el, az is bármikor elvesztheti, most nem fog befizetni egy tanfolyamra. Oda fordulnak most az emberek, ahova tudnak és ami elérhető ingyen, mert nem tudják mit hoz a holnap.
2020. ápr. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a válaszokat.
2020. ápr. 11. 10:12
 57/57 anonim ***** válasza:
Nezd, bar statisztikai adatokkal nem szokgalhatok, a magyarok egy jelentos resze melyszegenysegben el, vagy epp, hogy megel abbol amit keres. Orul, hogy van munkaja es tud a gyerekeinek mit adni. Nagyon sokat iszonyu nagy privilegiumban elunk, hogy home officeban dolgozhattunk, de ez nem mindenkire igaz. Mellesleg az onfejleszteshez nem kell egy globalis jarvany, aki kicsit is ervenyesulni akar az eletben, latja, hogy milyenek a piac ez az adott iparag elvarasai, szerintem az amugy is fejleszti magat. Nyilvan ott vannak az anyamasszony katonai, akiknek meg se fordul a fejukben, hogy az elvarasok felett teljesitsenek, igen, a Z generaciorol beszelek. En ugy gondolom, hogy akinek eddig is voltak tavlati celjai, az most sem valtott piheno uzemmodra, aki eddig se csinalt semmit, az most se. De am sokat elmond a z generaciorol, hogy az egesz karantent tik tokozassalbtoltotte meg online ivott.
2020. júl. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!