Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gyűlölik az emberek...

Miért gyűlölik az emberek azt, aki túlsúlyos?

Figyelt kérdés

Először is szeretnék megkérni mindenkit, hogy ne jelentgesse a kérdést, és a moderátorokat is, hogy ne töröljék, mivel fontos, és szeretnék végre választ kapni rá!


Szóval az érdekelne engem, hogy a vékony emberek miért gyűlölik azt, aki túlsúlyos?


Túlsúlyosként számos megaláztatást kellett eltűrnöm például munkahelyeken, főnöktől, kollégától egyaránt.

Azt vettem észre, hogy egy kövér embert alapból butának, lustának tartanak. Fizikailag, persze, van benne valami, nyilván nem vagyok olyan gyors, mint egy vékony ember, viszont mivel mindig is szellemi munkát végeztem, így fel nem tudom fogni, hogy ez miért volt probléma. Ami pedig az észbeli képességeket illeti, bőven az átlag feletti intellgenciával rendelkezem, az iskolában kitűnő voltam, stb. Vagyis az agyam gyorsan pörög, akárhány kiló vagyok.


Nem igazán értem, hogy mi az oka ennek a gyűlöletnek. Én is voltam vékony, és akkor is volt kövér barátnőm, sosem bántottam vagy néztem le senkit, pláne nem gondoltam azt, hogy a kövérség miatt bárki utálatos, hülye, buta stb. lenne.


Azt értem, hogy sok férfinak nem tetszenek a túlsúlyos nők, azt viszont nem, hogy:

- miért kell direkt megalázni, gúnyolni őket (a Facebookon például épp a napokban olvastam egy fickó posztját, aki leírta, hogy neki ez az életcélja, minél többször és minél jobban megalázni a kövér nőket),

- illetve ha nem is akar tőle semmi olyat, miért nem lehet emberszámba venni, szóba állni vele, beszélgetni? Például egy munkahelyen, ahol munkaügyben időnként ez szükséges is lenne? Már ez is ciki, kellemetlen?

Persze ez nemcsak a férfiakra, hanem a nőkre is igaz, ők is előszeretettel gúnyolják, alázzák a kövér nőtársaikat. Pedig szerintem inkább örülniük kellene, hogy ennyivel is kevesebb a konkurencia.


Attól, hogy ebben a dologban "alacsonyabbrendű" vagyok, mint te - mivel "zabálok", meg "lusta dög vagyok" - más dologban magasan feletted állhatok, és állok is valószínűleg, tehát pontosan mi alapján nézel le engem? Én is lenézhetném a sok műveletlen, buta embert, le is nézem őket, de nem megyek oda egyhez sem, és nem mondom neki, hogy milyen hülye, buta vagy, nem szégyelled magad? Egy kövér embert miért csak az határozhat meg, hogy kövér? Nem lehet emellett mondjuk jó fej, vicces, empatikus, segítőkész, okos, olyasvalaki, akivel érdemes lehet beszélgetni, jó szakember, bármi? Csak arra lehet figyelni, hogy kövér?


Te miért utálod a kövéreket? Gondold végig és magyarázd meg!


Köszi annak, aki időt szán a válaszra.



2020. ápr. 15. 14:15
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

+ Köszönöm, nem kérek privátban semmilyen szexajánlatot, mivel van egy szerető férjem, aki hálistennek kivétel, nem olyan, mint az emberek zöme.

Ez is mennyire jellemző amúgy, hogy embrerszámba nem vesznek, de szexkapcsolatra persze jó egy dagi is!

2020. ápr. 15. 14:19
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
Más van ott. Én is az vagyok, még sose gyűlölt senki ezért.
2020. ápr. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan nyomorék emberek akikkel nem kell foglalkozni. Sajnos sok ilyen van.

Viszont itt vagyok például én. Egyáltalán nem utálom a túlsúlyos embereket. Számomra mindenki egyenlő. Ne általánosíts. Vannak primitív, buta emberek. Ezeket kell nagy ívben elkerülni és letojni. Sajnos te mindig rossz embereket találtál meg.

2020. ápr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
7%
Mert agresszivak, sokat esznek, és bunkók. Ja és lusták.
2020. ápr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Én nem utálom a kövéreket, a csúnyákat, a vékonyakat, a szépeket, a rövid hajúakat, a hosszú hajúakat, meg úgy a külső alapján senkit és nem is igazán ismerek ilyen embert a környezetemben, akiez alapján ítélne. A legközelebbi barátnőim közül ketten is erősen túlsúlyosak, őket miért nem bántja szinte sehol senki, csak elvétve 1-1 bunkó? Hogy lehet az, hogy te csak és kizárólag felszínes emberekkel vagy körülvéve?

Szerintem is más lehet az oka, ha ennyire ellenszenves vagy az embereknek, nem csak a túlsúllyal lesz itt a probléma.

2020. ápr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%
Miért gyűlölné bárki is őket?
2020. ápr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%
Senki nem gyűlöl!! Legfeljebb azt utálhatják, ha bármilyen konstruktív javaslatra, támogató ötletre kifogáshegyeket gurítasz elő. Tapasztalat!!
2020. ápr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

Először is tisztázzuk, nem gyűlölöm a túlsúlyosokat, szóval jó lenne, ha nem általánosítanál.

Azokat a túlsúlyosokat nem kedvelem, akik a nem túlsúlyosokat szidják, és változatos jelzőket aggatnak arra, akinek nincs fölöslege, mint például gebe, csontváz, csontkollekció... stb. Meg ugye van a mondás, hogy a kutyák játszanak a csontokkal, akik ilyen megjegyzéseket hangoztatnak, azokat nem kedvelem.

A túlsúly egészségtelen, a családomban van túlsúlyos, látom, milyen károkkal jár. Van olyan túlsúlyos családtagom, aki küzd is, és látom, mennyire nehéz ez neki, ha 3-4km városi sétát meg tud tenni, akkor már nagyon büszke magára, de volt, amikor 100m is nagyon megerőltető volt. Sokszor könnyebb lenne ezt megelőzni, csak sokan hajlamosak nem komolyan venni.

2020. ápr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%

Először is: kövér vagyok. Változás alatt. Sokat fogytam, sok van még vissza.

Szerintem a kövér emberek többsége akaratgyenge és lelkisérült. Itt nem a külsőről van szó, hanem a kisugárzás és viselkedés-megnyilvánulás, amit befolyásol a kövérség. A felszínes emberek pedig, akik a kövérségről ítélnek meg másokat, csupán észreveszik a kövér emberek belső szenvedését, és kihangsúlyozzák nekik. Mert rosszindulatúak és kicsinyesek, azt hiszik ettől ők jobbak lesznek.

2020. ápr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Primitiv, rosszindulatú, itélkező emberek mindig is voltak, vannak és sajnos lesznek is. Magukat minősitik vele, nem azokat, akiket kikezdenek.


De az is magát minősiti, aki kritika nélkül magára veszi az ilyesmit, és nem nézi, ki mondja. Hát, az ilyen sem egy okos ember, vagy ha az, akkor meg túlérzékeny. Minden esetre, ezt meg kell tanulnod.

Ahogy mondani szokás, bolond lyukból bolond szél fúj...

Normális emberek véleményével foglalkozzál, ne üresfejű barmokéval. Ennyi a titok.


Én krónikus pajzsmirigy betegségből adódóan vagyok túlsúlyos. Nem vészesen, 10-15 kg felesleg van rajtam, de az sajnos gyógyszer, mozgás és diéta mellett is.

Sokszor kaptam én is olyanokat, hogy mert én biztos mindent összezabálok, hogy jóképű kisdisznó vagyok, és a többi...

Először nagyon fájt, főként, mert nem igaz. Később elkezdtem figyelni, ki mondja. És valóban, ahogy valaki itt előttem már irta, szellemileg-emberileg-lelkileg nyomorék,öntelt, primitiv, alja emberek, akiknél -bár nem tartom magam sokra- de sokszorosan értékesebb és értelmesebb ember vagyok.

2020. ápr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!