Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akar mindenki elköltözni...

Miért akar mindenki elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés
20 éves gyerekek, meg akiknek nincsen családjuk, gyerekeik. Azoknak miért nem jó otthon lakni?

2020. ápr. 16. 13:19
1 2 3
 1/26 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
99%

Én azért akartam, mert utáltam a faluban élni, nem a falusi életet (imádtam kertben dolgozni s csöndben élni) de a falusi emberke mentalistása, borzalom. Ha a kövi hónapba el kell menni a bankba a közeli kisvárosa, már gyomoridegük van.

Ha neked 5 centivel beljebb van az életed, vagy bármit csináltál, te vagy a fő téma. Nem vágytam a városi pörgésre, stb, és nem is éltem ezeket meg, mikor BP-re költöztem.

Utáltam a szüleimet, ez a másik ok :D Lett egy komoly kapcsolatom, és BP-n töltöttem a gyakorlati időmet is 4 év fősuli alatt.

Nálam ezek voltak az érvek. Ez Tiszántúl volt, az az egész rész ott egy putri kb. Lehet Dunántúl más lett volna.

2020. ápr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
55%

Mert önállósodni kell,felnőtt ember már egy 20 éves el kell kezdenie az életét menedzselni.

Felnőtté válás része ami elengedhetetlen.

2020. ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%
Mert soha az életben nem fog önállósodni és anyagilag és egzisztenciálisan talpra állni. Azért. Mert nem a kényelmes utat választják.
2020. ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

hát nem tudom. Én kaptam egy lakást, de 2 éve még mindig nem költöztem oda. Nincs kedvem, + be kéne rendezni, de arra meg nincs kedvem költeni.


Így visszagondolva a pénzt inkább el kellett volna k.urvázni meg drogozni thaiföldön :DD

2020. ápr. 16. 13:30
 5/26 anonim ***** válasza:
85%
Nem mindenki érzi jól magát otthon.
2020. ápr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%

Én pl. azért költöztem el 19 évesen, mert apám alkoholista volt, anyám pedig egész életemben bántalmazott. Minden kényelmetlenséget és extra munkát megért a szabadságom és az, hogy kiszabadultam abból a mérgező környezetből.

Nem mindenkinek normális a családja, örülj neki, hogy te nem ezt tapasztaltad.

2020. ápr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
76%
Ha neked ennyire nem kell a saját lakás, nyugodtan nekem adhatod 🙋‍♀️ Ígérem, nagyon fogok rá vigyázni!
2020. ápr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
ok, ilyen esetekben persze 100%osan érthető.
2020. ápr. 16. 13:43
 9/26 anonim ***** válasza:
97%
Egy 1 + 2 félszobás panelban nőttem fel, egy idő után már útban voltunk egymásnak a szüleimmel, ez rányomta a bélyegét a kapcsolatunkra, nagyon megromlott a légkör, és persze legfeljebb a szobákba lehetett bezárkózni, állandósult a stressz. Ez nem volt jó. Sose telepedtem rájuk, sőt, de azért mégis problémás volt egy légtérben élni egy idő után. Én nem kaptam tőlük lakást, 2,5 millióval tudtak besegíteni az akkor 9 millióba került lakásomba, a többit munkából raktam össze + lakáskassza és minimális hitel. Miután elköltöztem, még egy év kellett, hogy leülepedjen minden, és javuljon velük a kapcsolatom.
2020. ápr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
97%

Mert fa sza hogy hazaadok a fizumból és cserébe kapok kaját, nem nekem kell főzni. De cserébe nem csinálhatok sok mindent érthető módon.

Ha egy napot átaludnák akkor kapom a beszólásokat. Ha egész nap jönnék-mennék akkor zavarok másokat. Maszturbálni se lehet mert mindig van itthon valaki. Az meg hogy páromat idehozzam és esetleg lefeküdjünk teljesen kizárt. Hobbijaimat sem csinálhatom ahogy én szeretném, mert bár csak 3-an élünk egy házban de nincs elég hely. Rohadt sok mindent csinálnék, de állandóan a beszólásokat kapom.

Ha hajnali 3-kor megyek haza akkor hiába vagyok 22, még mindig felkelnek és hallgatom hogy mennyire nem kéne. Meg zavarja őket.

Nem lehet úgy elmenni otthonról hogy ne kérdeznék meg hova megyek. Persze nem rosszindulatból, de már zavaró.

Meg sokszor tanulni sem lehet mert mindenki akkor indul meg, bömböltetik a TV-t, porszívóznak, nagyon hangosan beszélgetnek, stb.

Arról nem is beszélve hogy társadalmi elvárás hogy pattanj. "Ja te még otthon laksz mamahotelben?"

2020. ápr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!