Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akar mindenki elköltözni...

Miért akar mindenki elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés
20 éves gyerekek, meg akiknek nincsen családjuk, gyerekeik. Azoknak miért nem jó otthon lakni?

2020. ápr. 16. 13:19
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
59%
Ez a marha kényelmes, nem gondol tovább az ember. De akkor meg nem kell nyavajogni hogy hoppá, nem tudok háztartást vezetni és párkapcsolatot szerezni/fenntartani hosszú távon mert minden helyben van. Senki nem mondta holnap költözzetek el egy 10m2-es garzonba, csak hosszú távon ez jellemi fejlődésben kinek jó?
2020. ápr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
95%

#20 vagyok

Ja igen, gyorsan még néhány:

- szabadság, most ha éjjel 1-kor megkívánom a banánturmixot, akkor simán megcsinálom, a családi konyhánkban nem annyira... ugyanez a hajnali hajmosás-hajszárítással, a késő esti mosással, egyebekkel

- könnyebb szociális életet élni, így a párommal, barátaimmal sokkal kellemesebb találkozni az otthonomban, mint úgy mikor anno anyukám állt fölöttünk

- szüleimnek kellemetlen lett volna tőlem pénzt elfogadni azért hogy ott lakjak, nekem meg kellemetlen lett volna ingyen élni náluk mikor már volt keresetem

- egyszerű, sima privát szféra: ha bénán jógázok, énekelek, bugyiban van kedvem takarítani, vagy elégetem a kaját a sütőben, akkor senki nem cseszeget :D

2020. ápr. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Én egyedül munka miatt szeretnék majd elköltözni, de amúgy semmi más okom nincsen rá jelenleg. Persze, ha lenne párkapcsolatom, akkor még az összeköltözés lehetne egy lehetőség, de jelenleg nincsen. Én 21 éves vagyok, még tanulok és amúgy kollégista vagyok az egyetemen, de minden hétvégén hazajártam és a mostani helyzetet gondolom nem kell bemutatni senkinek sem. Szóval én nagyon szeretek otthon lenni, mert jó a kapcsolatom a családommal, soha nem szoktunk összekapni semmit, teljesen jól együtt tudunk élni, senki nem korlátozza semmiben sem a másik életét. Én nagyon szeretem az egész környéket is, a házunkat, a szobámat is értelemszerűen megszoktam már. Viszont sajnos vidéki városka lévén nem sok lehetőség van, sem tanulmányok, sem munka címén. Úgyhogy innen mindenképpen el kell majd mennem, ha szeretnék bármit is kezdeni az életemmel. Tehát így alapvetően nem a szülőktől való különköltözés motivál (igazából arra sem feltétlenül vágyok, hogy kimondottan egyedül legyek, sőt), hanem inkább a város nyújtotta lehetőségek nem tetszenek.
2020. ápr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

nekem nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, mégis külön élek. Ahogyan nőttem, úgy lett nyílvánvaló, hogy különbözik az életritmusunk, életvitelünk, ami egyszerűen nem passzolt. Apámnak olyan apró szokásiai vannak (pl evés közben, teli szájjal beszél, szürcsög, vagy hajnal kettőkor még megy a tv, mert arra bír elaludni, cserébe a tv fénye teljene jól bevilágít az áttetsző üvegablakon az ajtómon, anyu, ha főz, senki nem mehet be a konyhába, mert nagyon pici, egyszerűen a falra mászik, cserébe én meg fest a konyhába járok hideg vízért, mert annyit iszok, és még megannyi dolog, amik önmagukban nem tűnnek soknak, de összeadódnak. Pl amikor nem bírok időben elaludni, mert apunál ment a tv, ezért nem kelek fel, csak fél 11kor, akkor az a kövi feszkó, mert anyu honnan tudhatná, hogy nem hobbiból lopom a napot, stb.

Most, hogy külön élek tőlük, rengeteget beszélünk, hülyülünk, jól megvagyunk, de ehhez az kellett, hogy mindannyian tehessük a dolgokat a saját ritmusunkban, amit 80 nm-es lakásban már-már lehetetlen volt.

2020. ápr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%
Régen generációk laktak együtt. A kiabálásoktól eltekintve szeretek itthon lakni
2021. jan. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
"Régen generációk laktak együtt." - de nem egy lakótelepi panelben.
2021. jan. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!