Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akar mindenki elköltözni...

Miért akar mindenki elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés
20 éves gyerekek, meg akiknek nincsen családjuk, gyerekeik. Azoknak miért nem jó otthon lakni?

2020. ápr. 16. 13:19
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
56%
Nayagi onallosodas, jaja... Itthon elek 23 evesen, minden honapban beszallok valamekkora osszeggel a kozos koltsegekbe es mellette lasssan ossze sporoltam 1 milliot. Persze jol fizeto munkam van, amiert sokat kellett tanulni, de ez az anyagi fuggetlenseg nagyon elcseszett ellen erv.
2020. ápr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
97%

Pl mert nem jó a kapcsolata a szüleivel, mert fizikailag vagy lelkileg bántalmazzák, vagy mert kutyába se nézik, nincs meg a szülői szeretet, vagy mert állandóan felhántorgatják a szülők, mennyibe került a nevelése, taníttatása, ruházása, stb, ami egy szülő alap kötelessége sztem. Vagy mert a szülők állandóan bele akarnak szólni olyan dolgokba is, amibe egyáltalán nem kellene. Vannak alkoholista szülők. Vannak olyan szülők, akik elszedik az otthon lakó gyermekük fizetését (ha van jövedelme).

És vannak, akik simán csak ki akarják pr magukat egyedül az életben úgy, hogy normális a szüleivel a kapcsolata.

2020. ápr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
82%
"Kaptam egy lakást". Inkább örülnél neki, amikor más csak albérletet vagy szobát bérel.
2020. ápr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
64%
Én szerintem addig fogom húzni az elköltözést, ameddig csak "lehet". Én szeretek itthon lakni, szeretem a lakást, a szobámat, jóban vagyok a szüleimmel. Egyszerűen semmi okot nem látok arról, hogy miért kellene minél hamarabb megpattannom innen. A másik dolog meg az, hogy egyedül nyilván nem szívesen költöznék egy külön lakásba meg úgy egyáltalán élni sem akarnék egyedül. Párom meg elképzelhető, hogy nem lesz, szóval amíg lehet, addig itt fogok lakni a szüleimmel. Ez ellen nekik sincs semmilyen ellenvetésük. 19/L
2020. ápr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Az emberek többsége felnő és nem a mamahotelban akarja kiszolgáltatni magát élete végéig, hanem önálló, független életet akar élni.
2020. ápr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
73%
#15-os, onallo fuggetlen eletet ugy, hogy az alberlet ara (ha nem egy garazsban kepzeled el ezt a szuper fuggetlen eletet) az atlag fizetesnek tobb, mint a felet elviszi? Meselj meg.
2020. ápr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
95%

Engem ezek a dolgok motiváltak:

-felnőtt ember vagyok papíron, mégis máson élősködök

-10 négyzetméteres sötét szobám volt, a ház többi részét pedig nem éreztem magaménak egyáltalán

-szerettem volna azt csinálni otthon, amit akarok, úgy, hogy senkit sem zavarok vele. Ha ez azt jelenti, hogy anyaszült meztelenül táncolok a nappali közepén, akkor azt

-nehéz volt áthozni másokat, akár barátokról, akár a páromról volt szó. Egyeztetni kellett és tekintettel lenni a többiekre. Sok dologról nem szabadott hangosan beszélni

-egy idő után frusztrált, hogy nem tudok felszabadultan szexelni a párommal, mert az jár a fejemben, hogy anyám a szomszéd szobában ül. Kislánynak éreztem magam, mikor nőként kellett volna viselkednem és ez sokat visszavett.

-alapvetően rosszabb volt anyukámmal a kapcsolatom, amíg ott laktam. Szerettük, tiszteltük egymást alapjáraton, de mióta elköltöztem, sokkal jobban törődünk egymással és sokkal szívesebben megyünk erre-arra (most épp nem, de pl a járvány előtt)

-más volt az ütemem, mint a családomnak és ez sok konfliktust okozott. Anyukám 6-kor kelt és 8 körül ment aludni, én meg 2-ig fenn voltam a magam zajos módján és 9 körül keltem általában.

-nem volt motivációm miért dolgozni és miért rendet tartani. Mikor elköltöztem, sokkal szívesebben mentem dolgozni és sokkal motiváltabb voltam a lakásom rendben tartásában. Otthon gyakran hetekig nem tettem arrébb egy tányért sem, ez pedig szintén konfliktust okozott. Nem takarítottam szívesen egy olyan lakásban, ami nem volt csak az enyém.

-anyukám nem volt egy minden lében kanál ember, magamrahagyott, de sok szülő erre egyszerűen nem képes. Ha velem is ilyen lett volna, biztos, hogy nem vártam volna 23 éves koromig, hanem mentem volna, amint lehet, ahova lehet.

-sok szülő fenyegeti a gyerekét és bár ez sem volt jellemző az én családomra, szintén nyomós érv lehet a költözés mellett. A kedvencem barátnőm anyjának az "amíg az én házamban laksz" mondókája. Na, ezt nekem egyszer kellett volna elsütni, azonnal pakoltam volna.

2020. ápr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Mert a sajat kedvem es elkepzelesem szerint szerettem volna elni. Pedig nem voltam rosszban a szuleimmel.

Nem kellett albit fizetnem, mivel sajat hazat vettem, es 10 evet laktam egyedul, es ha ujra szuletnek, akkor sem laknek egy percel se tobbet a szuleimnel mint eddig.

Minden fillert meger a sajat lakhatas, ossze sem lehet hasonlitani a gyerekszobaval.

2020. ápr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
45%

#16: Senkinek sem szorítanak a fejéhez pisztolyt, hogy szar melóval (képzetlenül, karrier nélkül, normális nyelvtudás, szaktudás, piacképes készségek és képesítések, munkatapasztalat nélkül) mindenképpen Budapest belvárosában menjen albérletbe közel 200.000 Ft/hó-ért...


#15

2020. ápr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Mások nevében nem tudok nyilatkozni, nálam az okok:

- természetesnek tűnt, hogy felnőttként nem akarok gyerek módjára élni

- nem volt annyira rózsás a viszonyom a szüleimmel

- egyszerűen zsúfoltnak éreztem sokszor a házat (pedig csak hárman éltünk együtt)

- eszem ágában se volt azon a településen maradni

- nálam volt egyszerű ízlésbeli indok is: szerettem volna kialakítani a saját otthonom a saját szám íze szerint, olyan stílussal, berendezéssel, kerttel ami nekem tetszik

Hirtelen ennyi jut eszembe. Másoknál persze lehet még millió különböző oka.

2020. ápr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!