Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok a kamaszok, akik nem...

Azok a kamaszok, akik nem járnak bulizni / nem isznak alkoholt, miért gondolják, hogy emberileg valamiféle magasabb szinten állnak azoknál a kortársaiknál, akik igen?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 19. 13:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
68%
Hát de most milyen választ vár a kérdező egy olyan dologra, ami teljesen egyénfüggő, és mindenki máshogy gondolja? A másik oldalon is, a bulizós, alkoholizáló fiatalok között is van, aki ugyanígy gondolja, egyik oldal sem szent...
2020. ápr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
36%

Jellemzo, hogy aki emberileg osszessegeben egy nagy nulla, de erre meg nem jott ra, az kiemeli egy db jo, vagy minimum semleges tulajdonsagat es azaltal probalja magat piedesztalra emelni. Mintha nem lenne amugy kbszott altalanos dolog az olvasas, a legotvarabb, leghulyebb bulis buta pitsak is olvasnak konyveket, mas kerdes, hogy mit, de ezt mar amugy sem szokta reszletezni senki, csak a nagyon elborultak teszik hozza, hogy minden heten haromszor kiolvassak Nietzche eletmuvet meg ilyenek.

Csak hat aki ugye full emberkerulo luzer es nem beszelget masokkal, az ugye nem tudja, hogy az instaliba akire irigykedik ejjel-nappal, az konyveket is olvas, mert azt nem posztolja, azt a barataival beszeli meg. Igy hat szegeny emberunk azt hiszi, hogy talalt valamit, amiben jobb, mint masok. Azt kozben nem :D

2020. ápr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
66%
Én is ilyen kamasz vagyok és semmi rosszat nem gondolok a bulizókról. Mindenki csináljon amit akar. Nem tudom honnan szeded ezeket, vannak bulizós barátaim, de én nem vagyok az, mert másabb a személyiségem és az érdeklődési köröm, de ettől még nem nézek le senkit.
2020. ápr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
41%
Nehogy azt hidd. Általában a nem bulizós, nem alkoholizálós emberek pont úgy érzik, hogy ők emberileg kevesebbek; ám, hogy ez elviselhetőbb legyen kezd a tudatuk önvédelembe és szídja az alkoholistákat, bagósokat, mulatósokat. Láttam már pár esetet, ahol egy "akkorsemiszomegykortyossem!" lány a sárga földig itta le magát.
2020. ápr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
45%

Kamaszkoromban sem ittam, buliztam, cigiztem, most 30 évesen sem, de nem hittem ettől többnek magam. Nem tartom ezt erénynek, mert nem "dolgozom meg" érte. Úgy értem, hogy gyárilag úgy vagyok összerakva, hogy ezek a dolgok nem vonzanak. Nem iszok, mert nem akarok, nem szeretem. Ezen nincs mit éljenezni. Viszont ha van egy alkoholista, akit megöl a vágy, hogy igyon, és ellenáll ennek: na, az már teljesítmény, azt becsülöm.


Ha valaki hitte valaha, hogy lenézem emiatt, az csak az lehetett, aki 30-szor a szám elé dugta a poharat, hogy igyak, és a végére elszállt a mosolyom és a kedvességem, amiért nem érti a nemet.

2020. ápr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
68%
Ennek pontosan a fordítottja igaz. A bulizós-iszákos-bagós-drogos népség zaklatja azokat, akik nem olyanok, mint ők. A normálisak nem foglalkoznának velük, ha azok békénhagynák őket.
2020. ápr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
66%

#16: Tényleg így volt! Tiniként utáltam bulizni, mikor néha elmentem,akkor sem éreztem jól magam. Nem ittam alkoholt sem jó ideig. Soha nem gondoltam magamról azt amit a kérdező ír!! Viszont cserébe a nagy bulizók folyton szekáltak, hogy mennyire unalmas és béna vagyok, mert nem cigizek meg iszok velük a suli épülete mögött. Ettől aztán baromira magasabb szinten tartottam magam emberileg,hogy kiközösitettek.

Olyan baromságokat tudnak egyesek itt összeírni, hogy olvasni is rossz.

2020. ápr. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
42%

Egyrészt sokaknak csupán annyi a véleményük, hogy kár, hogy sokan csak piával tudnak igazán elengedni és kár, hogy sokszor a szórakozás igen "vad" módja szükséges számukra. Ettől nem érzik felsőbbrendűnek magukat, csupán a fenti a véleményük.


Másrészt igen, nagyon zavaró, hogy a partikba járók igen tekintélyes része nem hagyja békén a nem partizókat. Igen, ők is csak véleményt mondanak, de túl sokszor és nem egyszer túl erélyesen.

Például már 25 voltam, amikor a 32 éves kolléganőm ecsetelte, mi mindent hagytam/hagyok ki a partikkal és hogy igenis fiatalon KELL partizni.


Harmadrészt én auti is vagyok és (amúgy nemcsak ezért) kb. a tipikus stréber (sokat tanuló, de nem okos :D), unalmas jógyerek voltam. Emellé fura is.

Nos én a bulizást akkoriban a vadsággal azonosítottam. A nagyszájú, órát zavaró, tanárokat idegileg kikészítő, igazi lázadó (és nem utolsó sorban engem általában lenéző) osztálytársak voltak a legnagyobb partiarcok. Valahol "féltem" tőlük, fájt a lenézésük, pláne, amikor bántottak is. A vadsággal azonosítottam a partizást.

Kb. 25 éves koromra csökkent ez a pavlovi reflex is (lázadó + festi magát + partizik => "durva" arc és engem le fog nézni), bár nem teljesen. Bár ma már szeretek inni, festetem a hajamat, csúnyán beszélek és csak azért nem sminkelek, mert sokszor, rengetegszer sírok.



Egyébként meg azt én is megfigyeltem, hogy nagyon sok esetben aki nem is festi magát, nem is iszik alkoholt se, "jógyerek", visszafogott, a szórakozás tea mellett társasozás neki; nos ők kevésbé érvényesülnek. (Nem 100%-ban, hanem ÁLTALÁBAN!) Mert nem bíznak magukban, félnek az élettől, nem mernek küzdeni, kímélik magukat.

2020. ápr. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
79%

Azok a kamaszok, akik járnak bulizni/isznak alkoholt, miért gondolják, hogy emberileg magasabb szinten állnak azoknál a kortársaiknál, akik nem?


Amit válaszolsz erre kérdező ugyanaz az én válaszom a te kérdésedre.

2020. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
84%

Nekem semmi bajom sincs a bulizókkal, amíg nem akarnak elrángatni valahova, vagy mikor korábban hazamegyek, nem kérdezik meg, hogy miért megyek máris el.


A probléma csak az, hogy ezekre még példa nem volt. Mikor szalagavatóról haza akartam menni 2 méterenként megállított egy osztálytárs, hogy ,,Ne menj ilyen korán". Vagy ha nem megyek egy osztálybulira, akkor is 2 hétig kérdezgetnek, hogy miért nem... Én legalább nem zavarok ilyenekkel mást.

2020. ápr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!