Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket zavar, ha valaki...

Titeket zavar, ha valaki chaten is igyekszik odafigyelni arra, hogy kerek mondatokban kommunikáljon?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 19. 14:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig hosszan válaszolok, írásjelekkel, ékezetekkel. Nem gondoltam volna, hogy ez bárki szemében negatívumként jelenhet meg.
2020. ápr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem az zavar, ha valaki képtelen normálisan kommunikálni írásban. Én mindig törekszem a helyesírásra, akár a barátaimmal, akár egy idegennel kommunikálok. Az írás tükrözi az embert, aki képtelen leírni helyesen egy egész mondatot, azt valahogy nem tudom komolyan venni, és kellemetlen is vele írkálni.
2020. ápr. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ kivel beszélek. Nekem pl az szokott nagyon rosszul esni, hogy alig ismerem az illetőt, de csak ilyen félszavas trehányságokat odaböfög, mikor mondani akar valamit.

De pl legjobb barát, párkapcsolatnál és családnál, nem zavar, ha nincsenek egész kerek mondatok. Az a lényeg, hogy értsük egymást.

De egy ismerősnél, aki ugye nem barát, tanároknál, rég látott rokonoknál, mindig kerek egész mondatokban írok, nem csak szavakban. De ez rájuk is jellemző.

2020. ápr. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 GallitsGáborCsaba ***** válasza:
Nekem tetszik ez a kérdés és azt szeretném rá teljesen őszintén válaszolni,hogy nem engem nem zavar,sőt ugyanis én két nyelven írok minden nap folyamatosan magyar és cigány nyelven és igyekszem mindig kerek,érthető módon kommunikálni mindenkivel szemben :-)
2020. ápr. 26. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az új infókat általában egész mondatokban mondom el, úgy, hogy érthető legyen, illetve ékezeteket az esetek 95%-ában használok. Viszont az ilyen visszatérő dolgokat, belső, sajátos poénokat elviccelem, ezért szokott megesni, hogy például a "jó"-t "jjjoooo"-nak vagy "lyooo" - nak írom. Nyilván, ezt csak közeli barátoknál, és osztálytársaknál.
2020. ápr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!