Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek meddig fajulhat a...

Szerintetek meddig fajulhat a COVID-19 helyzet? Mekkora lehet a bűnözés, hova "süllyedhetnek" az emberek?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 21. 08:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem lesz. Lassan visszaáll minden.
2020. ápr. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Elég kétoldalú hírek vannak de a médiának "nem merek" hinni.
2020. ápr. 21. 09:03
 13/21 anonim ***** válasza:
95%
De a gyk népének igen? :D
2020. ápr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy elhiszek bármit csak érdekel a véleményetek. Más álláspontja. Ennyi, semmi több.
2020. ápr. 21. 09:12
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Arról, hogy éhező milliók fognak elkezdeni bűnözni csak itt vizionálnak az emberek. Volt már máskor is gazdasági válság, volt sok munkanélküli, mégsem kezdtek tömegesen bűnözésbe az emberek. Én is voltam sokáig munkanélküli, alig tudtunk megélni, mégsem mentem el lopni és rabolni, ahogy sok más hasonló helyzetben levő sem.
2020. ápr. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Persze, ez helytálló. Nem csak a rablásra gondoltam, hanem bármire. Szélsőségek felerősödésére, minden ilyenre.
2020. ápr. 21. 09:13
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Én csak addig fajultam, hogy lementem a halál fszára orvoshoz 800-ért,csak hogy ellásson végre. De ha a tetves korlározásaikat így folytatják nyáron is, hamar elérek arra a szintre, hogy inkább vállalom a bírságot.
2020. ápr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam egy cikket, hogy a mélyszegénységből élő falvakból fognak feljönni az emberek. :D oké, de Borsodban eddig is mélyszegénységben éltek és eddig is abból éltek, hogy másokét elvették (azaz a többség, nem mindenki). Ez mindig is így volt.


Én remélem, hogy akik most elveszítették az állásukat, azok találnak hamar munkahelyet, mert szeretnének dolgozni. Aki dolgozni akar, az fog is és nem fog elmenni betörni. A céghez, ahol dolgozom, jelenleg túlkínálat van diplomás takarítókból. Ami szomorú, de mégis találnak munkahelyet, még ha átmenetileg is.


Ha nekem is megszűnne a helyem, akkor elmennék árufeltöltőnek vagy takarítónak és nem fojtanám meg a szomszédot 1 kg kenyérért. Szerintem ehhez hajlam kell és olyan habitus, ahol nem számít az, ha betörésért ülsz 1 évet a böriben, mert ha kiengednek úgyis onnan folytatod, ahol abbahagytad. Nem hiszem, hogy normális ember el fog menni kirabolni másokat. Aztán a fene se tudja, ha nagyobb szar lesz a munkahelyek terén, akkor lehet msglepődünk.

2020. ápr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Olaszban asszem több ezer euró a bírság. Kíváncsi leszek hogy itthon mennyi lesz ha lesz.
2020. ápr. 21. 09:24
 20/21 A kérdező kommentje:
Tipil olyan helyzet ez szerintem amiben sokan a társadalom "csúcsára" kerülhetnek, mások meg a legaljára - szinte múlttól függetlenül.
2020. ápr. 21. 09:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!