Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha anyám azért...

Mit csináljak, ha anyám azért haragszik, mert rossz a fülem?

Figyelt kérdés

El volt törve az egyik fülemben egy porc, és azóta sokkal érzékenyebb, kevésbé is hallok vele, néha fáj, repülőn a le-, és felszállás pedig borzasztó. De nem tudok vele mit csinálni, együtt kell élnem vele.

Ő tudja ezt, mégis halkan beszél, és ha nem hallom, ki van akadva, és rámkiabál, hogy "süket vagy!?". Pedig nem arra kérem, hogy kiabáljon, mert annyira szerencsére nem rossz a helyzet, csak ne beszéljen az átlagtól halkabban. Meg nem tudom, miért kell kiakadni, ha nem hallom, amit mond, amikor nagyon jól tudja, hogy miért nem hallom... Komolyan, ez olyan mintha én meg azért veszekednék vele, mert szemüveges... Mit mondjak neki, hogy megértse, hogy nem tudok vele mit kezdeni, és ha leb..sz érte, se lesz jobb, és különben is, szerintem engem jobban zavar, mint őt?



2020. ápr. 23. 00:11
 1/8 Tiszakanyar ***** válasza:
49%
Ezt pont így mondd el neki, ahogy ide leírtad.
2020. ápr. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez durva...hát próbálj vele beszélni, amikor épp jó kedvében van. Tényleg nem lehet vele mit kezdeni? Fülészeten voltál?
2020. ápr. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
82%
Idegbeteg klimaxos nő, már bocs. Felnőtt fejjel majd nem fogsz így ragaszkodni hozzá...
2020. ápr. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
#3-asnál a pont. Az ilyen kaliberű szülőktől sokszor menekülnek a gyerekeik.
2020. ápr. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Rám pont azért haragudott anyukám, mert romlott a szemem. 12 évesen lettem szemüveges, és azóta mostanáig romlik (32 vagyok). És ugye mindig észrevettem, hogy nem látok jól, új szemüveg kellett (csak lencsét cseréltettem, és a saját pénzemből), de mindig haragudott. Nem tudom, miért, mindig direkt rákérdeztem szemésznél, optikusnál, kontaktológusnál, hogy jól hordom-e.
2020. ápr. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van ennek egy olyan pszicjologiâja, hogy nem bir megbirkozni azzal a tudattal, illetve azt elfogadni hogy beteg a gyermeke. Igazábol a világra haragszik, nem lehet ezt megitélni hogy a betegnek es az anyai szivnek nehezebb e.

Az anyák is emberek, "összeroppannak" ök is.

2020. ápr. 23. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Dettó ugyanez volt velem is. Soha nem hallottam túl jól, anyám rengeteget ordított velem emiatt.

Mióta elköltöztem és kevesebbet beszélünk, azóta sokkal jobb, békésebb az életem.

Kitartás!

2020. ápr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mondtam neki már azt, hogy ő mit szólna hozzá, ha én meg azért b..sztatnám, mert szemüveges? Azt mondja, az más... Meg hogy 40 éves kor fölött az normális... Ami lehet igaz, de attól még nem érti meg, hogy nem fogok jobban hallani, ha veszekszik velem emiatt, meg hogy nem az én hibám, és csak mégszarabbul érzem magam miatta...
2020. jún. 19. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!