Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti melyikünkkel értetek...

Ti melyikünkkel értetek egyet, és miért? (Angol tanulás)

Figyelt kérdés

Egyik munkatársammal vitatkoztunk egyik nap, mert nagyon nem egyeznek a nézeteink. Nem azt várom, hogy mindenképpen velem értsetek egyet, csak fejtsétek ki a saját nézőpontotokat.

Ő nem tud angolul, én igen, és onnan jött az egész, hogy van két Pakisztáni munkatársunk, akik Budapesten járnak egyetemre, meg közben nálunk dolgoznak. Ők 5 nyelven beszélnek, amiből 3 egy Pakisztánban beszélt nyelv, tökéletesen tudnak angolul, és tanulnak magyarul. Munkatársamnak az volt a baja, hogy nem tud velük kommunikálni, és hogy "rá van kényszerítve", hogy ha beszél velük, akkor azt angolul tegye, mert ők nem tudnak magyarul.

Ő azzal érvelt, hogy a saját országában ne kényszerítsék arra, hogy a magyaron kívül más nyelven szólaljon meg, és hogy ők vannak rászorulva a mi országunkra, nem mi az övékre, és tanuljanak meg ők magyarul. Meg hogy különben is, ki találta ki, hogy az angol legyen a világnyelv, és miért nem az orosz az (nem mintha oroszul tudna, 30 év körüli, tehát nem élt akkor, amikor a Szovjetunióban kötelező volt).

Én azzal, hogy 2020-ban mindenkinek illene beszélnie angolul, mivelhogy világnyelv, és pl pont az ilyen esetek miatt bármikor, bárhol jól jöhet. És szerintem, ha egy fejlett ország fejlett fővárosában valaki nem képes, vagy inkább nem hajlandó legalább alapszinten megtanulni angolul, az gáz. Erre azt mondta, hogy senki nem kényszerítheti, hogy angolul beszéljen, mire mondtam, hogy törvényileg valóban nem, csak ne csodálkozzon, ha s..ggfejnek nézik. Aztán jött azzal, hogy tanuljanak meg ők magyarul, amivel félig azért egyetértek, mert én pl Mexikót szeretném körbeutazni, és tanulok is spanyolul a saját érdekemben, hogy elboldoguljak majd ott, meg Grúzia is tervben van, és mivel tudom, hogy Grúzia elég visszamaradott, pláne a vidéki részei, kénytelen leszek valamennyire megtanulni grúzul is. Viszont a két fiú tanul magyarul, az egyetemen is vannak magyar óráik, maguktól is érdeklődőek, és azokat a szavakat is nagyon hamar megtanulták, amiket melóban használunk. Szóval fejlődnek, és szeretnének is, de azért mégiscsak a magyar az egyik legnehezebb nyelv, ne várjuk már el tőlük, hogy 2 hónap alatt tudjanak magyarul beszélgetni. Aztán erre mondta azt, hogy miért pont az angol a világnyelv, ki találta ezt ki, és miért nem az orosz az. Mondtam, hogy nem tudom az ember nevét, aki kitalálta, hogy az angol legyen a világnyelv, de ha az orosz lenne az, akkor megtanulnék oroszul, mert igenis illik beszélni a világnyelvet.

Aztán elkezdett kiabálni, én meg akartam volna reagálni rá, de nem hallgatott meg, úgyhogy otthagytam, és nem jutottunk semmire.

Szerintetek?



2020. ápr. 23. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a nézetkülönbséget. Illik megtanulni angolul, az, hogy valaki 30 évesen egy EU-s országban nem beszél angolul az az oktatáspolitika és társadalompolitika hiánya, illetve az illető társadalmi hátteréről is sokat mond. De ugyanakkor ilyen emberek vannak. És a jövőben is lesznek és most, hogy a kultúrában, a politikában kezdik átvenni a prolik a hatalmat ez a mentalitás már csak erősödni fog... Munkát vállalni pedig azért egy bizonyos nyelvtudással kell (nyilván a munkakör se mindegy). Annak hogy az angol a világnyelv történelmi okai vannak.
2020. ápr. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A munkatársad minden téren hibásan gondolkodik.

Ha egyszer tanulnak magyarul, akkor nem vethető a szemükre, hogy miért nem tudnak máris magyarul.

Az angolt nem csak úgy kitalálta valaki, hogy vilányelv legyen, hanem jó pár tényező összejátszása miatt egyszerűen így alakult, mert ez volt a leglogikusabb döntés. Egyrészt a kiterjedt brit gyarmatosítás miatt eleve rengeteg helyen elterjedt volt a nyelv. Másrészt az informatika nyelve az angol, emiatt a programozás, majd főleg az internet elterjedésével értelemszerűen terjedt az angol is. A legnagyobb filmipari központ nyelve szintén angol. Oké, nálunk mondjuk virágzik a szinkron, de a legtöbb országban a felirat vagy max a hangalámondás dívik, ergo filmek, sorozatok révén is évtizedek óta terjed az angol. Vagy épp a híresebb videójátékok nagy része is angol nyelvterületről származik. Nem utolsó sorban a tudomány nyelve is az angol. Plusz az egyik legegyszerűbb nyelv. Szóval elég ésszerű, hogy az angol lett a nemzetközi közvetítőnyelv.

2020. ápr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Külföldön is kimondatlan elváràs ha velük akarsz beszélni, illik tudnod a nyelvüket es jobban is szeretik, ha nem 3.közös nyelven kell egy külföldi miatt kontaktolni. ez olyan nem szabályozott "illem"etikett is, de sokan nem akadnak fenn rajta.

De azert ugy latszik pl egy németen hogy amikor angolra "készteti"a sajàt orszàgàban egy bevàndorolt vki, ugy "nyel egyet"magàban de udvarias marad.

2020. ápr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem beszél nyelvet, és neki így jó, nem hiányzik neki, az az ő dolga. Nem kell ezért csesztetni. Abban igaza van, hogy ha neki nem kell a munkájához nyelvtudás, akkor minek tanuljon az éppen odavetődő külföldi diákok miatt? Aki itt dolgozik (a két diák) azok beszéljék a nyelvet.

De nem vagyok a nyelvtanulás ellen. Sőt, el se tudnám képzelni az életem angol nélkül. De nekem kell a munkához is. Most kezdtem egy harmadik nyelvet, így a 40 felé még mindig érdekel a tanulás.

2020. ápr. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom manapság alapvető hogy az ember jól beszél angolul ha előre szeretne jutni az életben. Többször éltem külföldön is annak hála, hogy kiskoromban rengeteget tanultam angolt, mindig boldogultam. Itthon is olyan munkák után érdeklődöm amihez kell angoltudás mert általában a folyékony nyelvtudást sokkal jobban megfizetik.
2020. ápr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amugy ugy tudom pàr százalékon mult csak hogy nem a német lett a vilàgnyelv, igy nekik kimondatlanul is de valahol nem a legtetszetösebb az angol, de ismétlem,elmennek felette intelligensen eltársalognak angolul is csak nem szivesen. Azaz sokkal könnyebben lesznek barátibbak azzal aki ismeri a nyelvüket hamàr nàluk van.
2020. ápr. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az egyetemnek miatt sok külföldi diák szokott lenni évközben a városban. Egyszer, mikor a jegyellenőr felszállt a buszra a következő kínos szituáció zajlott. A külföldi diák nem értette mit akar és ezért az ellenőr jó hangosan és tagoltan a képébe mászva kiabálta, hogy "igazolvány matrica" feltételezve, hogy ettől majd hirtelen megtanul magyarul...


Aki a munkája során külföldiekkel találkozik, az igenis legalább egy nagyon alapszinten tanuljon meg. Az már senkit nem fog érdekelni, hogy az "i need check the sticker on the card" helyes-e nyelvtanilag, de legalább lehet mondani, hogy a szándék megvolt. Ilyen minimális szókincset 1-2 hónap alatt könnyen össze lehet szedni. Ennyit még az is megtanulhat, akinek egyébként nem létkérdés a nyelv.

2020. ápr. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17%

A munkatársadnak van igaza. Szép és jó, hogy tudsz angolul, de egy ország a saját nyelvét használja hivatalosan (például közigazgatásban is csakis magyar kizárólag, még a Bevándorlási hivatalban is) és nem, attól még hogy neked jó az affinitásod a nyelvek tanulására, nem várható ez el ebben a formában mástól.


De várj. Van valami, amiben rossz vagy? Tegyük fel, hogy azt a dolgot kellene használni, hogy kommunikálj. Máris nem esik olyan jól, ugye?

2020. ápr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
a munkatarsad tipikus suttyo aki azzal akarja elfedni a muveletlenseget, hogy tAnUlaJanAk meG ok mAgYarUl
2020. ápr. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindenki a sajat preferenciai szerint tanuljon nyelvet, az angol valoban vilag nyelv es oriasi elony perfektul beszelni, de ha pl szakacs vagyok vagy komuves es hoznak mellem egy magyarul nem tudo embert akkor en a fonokseget hibaztatom h akadalyozzak a munkam. Ha viszont kulfoldre pl nemetorszagba megyek ki szakacsnak akkor nem az lesz az elvarasom h az ottaniak beszeljenek velem angolul hanem tanulni kezdem a nemetet.


De ez a helyzet szerintem informatikaban is ha nemetbe dolgozok oke h az angol a szakmai nyelv de ha nemetek a munkatarsaim meg kell tanulni nemetul.

2020. ápr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!