Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megkellene változnom? És...

Megkellene változnom? És milyen irányba?

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem tényleg túl érzékeny vagyok, a szüleim is mindig ezt mondják. Állandóan azt kapom, hogy egy kakukktojás vagyok és változzak meg. Tény, hogy érzékeny vagyok minden téren, ilyen a személyiségem, ezt érzem is magamon, de ez amúgy se olyan amin könnyű változtatni. Azt se tudom lehet-e. Mikor kisgyerek voltam akkor is mindig nagyon áttudtam venni mások érzéseit, mindig odafigyeltem arra a szüleimnek mik a lehetőségeik. Például sosem voltam egy követelőző kölyök. Mindig elfogadtam ami van, minden téren. Ha így utólag visszagondolok, talán túlságosan is rávoltam ilyenekre görcsölve. Mindig mindent úgy próbáltam csinálni, hogy a szüleimnek ne okozzak gondot vele. Mindenkinek volt már mobiltelefonja, csak nekem nem. Mindig bsztattak az osztályomban, hogy nekem miért nincs. Mègse kértem soha semmit... Ezer példát felsorolhatnék mèg.. Aztán felnőttem már és mèg most is azt érzem, hogy a szüleimnek sehogy sem jó az amilyen vagyok. Mindig azt kapom, hogy változtassak a személyiségemen, meg hogy mindent magamra veszek, és hogy mennyi csalódás fog még érni stb stb.

Ez nekem olyan rosszul esik, mert én tényleg mindig próbáltam nekik megfelelni, mindig figyeltem rájuk és a gondjaikra, cserébe meg azt kapom hogy szerintük baj van velem és változtassak. Nehèz megfogalmazni az egész dolgot, de talán aki érzett már hasonlót az tudja. Mit lehet ilyen helyzetben tenni?



2020. ápr. 26. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
100%-os az esély arra, hogy nem veled van a baj.
2020. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, eszedbe se jusson változtatni magadon, mert úgy vagy szerethető ahogy vagy, a magad teljes egészében. Nem veled van a gond, hanem a szüleiddel. Ahelyett, hogy örömmel töltené el őket az önzetlenséged, és világszereteted, inkább át akarják adni a rengeteg negatív energiát, amit nem bírnak elviselni.

Sose változz meg azért mert valaki arra kér!! Ezt jól jegyezd meg, hiába a szüleidről van szó, akkor se. Ha te érzed úgy, hogy változtatni akarsz magadon akkor próbáld meg, de mas miatt SOHA. Én is ugyanilyen vagyok, teljesen magamra ismertem az általad leírt dolgokból. Kezdetben én is változtatni akartam magamon, de rájöttem, hogy nekem ez nem megy, így vagyok összerakva, szívesen foglalkozom mások problémájával, és segítek is nekik önzetlenül.

Tehát azt javaslom neked "sorstársként", hogy ne változz meg, majd a körülmények és a történések változtatnak rajtad. Ez csak annyit jelent, hogy ha valami rossz történik veled akkor elővigyázatosabb leszel az emberekkel.

2020. ápr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Én hasonló helyzetben voltam, ezért írom le, hogy én mit csináltam. Ettől függetlenül az előttem szólókkal értek egyet: szeresd magad, amíg neked jó így, ne változz meg!


Nekem párkapcsolatban jött elő ez a "túl érzékeny" téma. Én is úgy éreztem, hogy igaza lehet a másiknak, néhány helyzetben nagyon érzékenyen reagálok, indokolatlanul zúdítok rá olyan dolgokat, amikhez semmi köze nincs.

Elkezdtem figyelni önmagam, és rájöttem, hogy amikor így viselkedem, akkor valamilyen régi seb tépődik fel: nem az ő reakciója bánt, hanem az, amit az felidéz bennem. Amint ezeket sikerült tudatosítanom könnyebb lett, főleg, miután elfogadtam, hogy ha olyat is mondott, ami nekem nem esett jól, nem azért mondta, hogy megbántson, hanem csak azért, mert mi mások vagyunk, neki ez belefér, nekem meg nem.


Ebben meg az általad leírtban sok különbség van, de a legfőbb az, hogy itt én is úgy éreztem, hogy ezzel a helyzettel kezdeni kell valamit, mert nem jó NEKEM sem. Így nagyon sokat fejlődtem egyébként, rengeteg seb begyógyult, jól jártam! :)


De ha te jó vagy így, más kedvéért ne változz meg. Érezni fogod, ha valami nem jó úgy, ahogy van, ha valahol nem úgy működsz, hogy az komfortos legyen NEKED. Kellenek az érzékeny emberek a világra, sokkal szebb és melegebb lesz tőlük.


Azért, mert nem vagy olyan, mint a szüleid (és talán sajnos nem értenek meg), még nem vagy kevésbé értékes, jó, vagy szerethető.

2020. ápr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Helyesírás tekintetében mindenképpen!
2020. ápr. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mivel egy normális válaszra agresszíven reagáltál, ezért elég komoly problémák vannak veled.

Ha ezt magadtól nem látod, akkor pszichológussal kellene beszélned.

2020. ápr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Melyik rèsze volt agresszív pontosan? :))
2020. ápr. 26. 15:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Mind.

Minden egyes mondatod egyaránt agresszív volt, és az egész hozzászólásodban semmi más nem volt (információ, stb.), csak és kizárólag agresszió.

Ha tényleg úgy érzed, hogy változnod kellene, akkor olvasd el még egyszer, hogy mit csináltál, és gondold végig, hogy mit kellett volna inkább csinálnod helyette.

2020. ápr. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintem neked meg kötekedès helyett magaddal kellene foglalkoznod. Mindenki szokott rossz helyre tenni vesszôt, vagy èpp külön ír olyat, amit egybe kellene. Ez legyen a legnagyobb hibàm. Ha nem tudsz egy ilyen oldalon normàlisan vàlaszt adni egy feltett kèrdèsre, minek vagy itt? Amùgy meg ha màr itt tartunk, neked se àrtana egy pszichológus. Segítene ràjönnöd, hogy mièrt jó èrzès belekötni valakibe csak ùgy neked, ha olyan kedved van.
2020. ápr. 26. 15:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézd: ez egy elég komoly probléma, amiben szenvedsz, és úgy hívják, hogy üldözési mánia. Nem tudom, mennyire súlyos, mert én nem vagyok pszichológus - EZÉRT kellene egy pszichológussal beszélned.

Írtál is erről amúgy a magyarázatban, csak gondolom, hogy te magad se vetted észre.

Azt ugye felfogtad, hogy én itt nem vagyok fontos?

Én egész jól elvagyok - függetlenül attól, hogy te mit gondolsz és mit mondasz.

Én tudom, hogy nem rossz szándékkal írtam, és ezt te is - ha nem lenne bajod - megértetted volna.

Az, hogy a TE életed milyen lesz, CSAKIS azon múlik, hogy felfogod-e: VELED van a probléma, és NEKED kellene lépned ebben.

2020. ápr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!