Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen tulajdonságokra lehet...

Milyen tulajdonságokra lehet következtetni pusztán a másik ember szóhasználatából? Mikre kell figyelni?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne a téma, hol tudnék erről bővebben olvasni?

2020. ápr. 27. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Mentalizmus

Verbális kommunikáció


Ezekkel jó kezdeni pl.

2020. ápr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
8%

a beszéd önmagában nem sok mindent mond. A többi rész is fontos, testbeszéd, hangsúly, én pl meg tudom mondani, hogy kb honnan származik a beszélő mo-n belül.


A beszéd sok mindent megmutat, de takarni is lehet vele bőven

2020. ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
#2 dehogy tudod megmondani :)
2020. ápr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
akkor nem tudom.
2020. ápr. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a szóhasználatot vesszük alapul (nem nézzük az egyéb jeleket, a hangsúlyt, tesztbeszédet és hasonlókat), akkor körülbelül azt tudod megtippelni, hogy mennyire ad a beszédére. Ebből lehet olyan következtetéseket levonni, hogy művelt-e, de ez nem minden esetben fedi a valóságot. (Nem tartom magam nyelvtannácinak, de sok kedves ismerősöm használja rendszeresen a "nem-e gondolod-e?" kifejezést, amitől falra mászok, pedig nem buták és szeretem őket.)

Aztán valamennyire, ahogy írták, tényleg lehet következtetni arra, hogy honnan származhat, mert vannak ilyen egyedi kifejezések (most egyet sem tudok mondani, de a nyíregyi kollégám néha tanít újdonságokat).

Meg... hogy mennyire ért az adott témához. Én a bankszektorban dolgozom, tehát most csak innen tudok példát hozni, de abban biztos vagyok, hogy ha valaki úgy fut neki a "moratórium" szónak, hogy "mro...mor... tudja, az a fizetési izé", akkor sejthetem, hogy ebben a témában annyira nem jártas (bár ez rossz példa volt, mert ez mindenkinek új, de most ez jutott a legkönnyebben eszembe).

Meg például vannak azok, akik mindig szeretik a tudományos kifejezéseket használni. Ebből lehet arra is következtetni, hogy értelmes emberek, meg arra is, hogy túlságosan fennköltek (bár ehhez van, hogy kell a hangsúly is :D).

2020. ápr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!