Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lottóznak az emberek?

Miért lottóznak az emberek?

Figyelt kérdés

Fura dolog, de azon felül hogy átlagban egy lottózó minuszban jön ki, hiszen (össznyeremény = összbefizetés - üzemeltetésiköltség) , ezen felül valójában nincs igazán jó kimenetele a lottózásnak.

Ha nem nyer, azt nyilván nem kell részleteznem, ugyanakkor egy nagy nyeremény szintén tönkrevághatja egy ember életét: felmond a munkahelyén, pár év múlva viszont elfogy a pénz, és akkor nem tud munkát kapni mert nem dolgozott addig sehol ezért nem alkalmazzák.

Tehát szinte mindenképp veszítesz ha lottószelvényt veszel.

Ezt miért nem látják be?



2020. ápr. 28. 18:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Mert pénzt akarnak. Biztos van egy kis százalék, aki nem veszít vele, és amíg az ember nem volt abban a helyzetben, nem tudja, hogy viselkedne.
2020. ápr. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
En pl azert lottozom, mert igy van valami valos taptalaja annak a fantazialasomnak, hogy egyszer majd nem ugy fogok elni h ho vegen parizsis zsomlet kell ennem. Ennyi. Tudom h soha nem fogok vele nagy osszeget nyerni.
2020. ápr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
De azt nem értem, miért mondja bárki is, hogy úgysem fog nyerni. Egy csomóan lottóznak, egy csomóan hitték, hogy miért pont ők nyernének, és tényleg nyertek. Igen, baromi kicsi rá az esély, de mielőtt valaki lottónyertes lett, ugyanolyan kicsi esélye volt rá, mint bárkinek.
2020. ápr. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
A kognitív disszonancia (valóság torzítása) miatt,amit mindenki a saját igényének megfelelelően hajtja végre.
2020. ápr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Te honnan veszed azt a hülyeséget, hogy aki megnyeri a lottó 5-öst, az azonnal fel is mond a melóhelyén?
2020. ápr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mert a szerencsejáték lényege a kockáztatás a nyeremény reményében. És itt ráadásul a várható nyeremény és a kockáztatandó összeg aránya jól tükrözi a nyerési esélyt is.Maga az izgalom is kellemes amíg az ember a sorsolást várja, a nyeremény pedig még nem telitalálat esetén is jól jön. Az meg nettő csacsiság hogy a nagy nyeremény mindenképpen tönkre teszi a nyertest. Volt rá példa, de azok az emberek a nyeremény nélkül is tönkrementek volna. 300 Ft egy lottószelvény, ez kb. a harmada egy doboz cigi árának.

De mit zavar ez téged? Te ne lottóz, más meg majd eldönti mit csinál.

2020. ápr. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Aki olyan hülye, hogy tényleg ott hagyja emiatt a munkahelyét, meg kikürtöli mindenkinek, aztán persze rájárnak kifosztani a családtagok/barátok/ismerősök/komák/stb., meg elveri egy év alatt az egészet, az meg is érdemli.
2020. ápr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Rólam senki nem tudja, hogy nyertem. :) Panelban élek, de felújítottam.
2020. ápr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

Régebb aput megkértem vegyünk egy szelvényt, csupán kíváncsi voltam a folyamatára. Gyerek voltam, tehát magamnak nem vehettem volna. Onnantól kezdve minden héten vettünk egyet, sose nyertünk, de élveztük. Mert együtt mentünk el, együtt döntöttük a számokról, meg együtt lapoztuk türelmetlenül az újságot. Mikor kolis lettem ez abbamaradt. De azért jó volt együtt lenni, olyan kis aranyos emlékként maradt meg bennem.


Középsuliba a matektanárom egy nagyon intelligens ember volt, és bár sose nyert mindig lottózott. Pedig számítottunk vele valószínűségszámítást, meg számok elrendezésének lehetőségeit, stb. Mindig rejtély maradt nekünk, hogy miért lottózott, pedig kérdeztük már.

Akkor annyit válaszolt, hogy "mert a lottózással támogatod az államot". Mégis valahogy úgy érzem ő ennél sokkal több ok miatt lottózott :)

2020. ápr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha most mondanék neked egy játékot: 10-ből 5 számot kell eltalálnod, és hát, hmmm, nem nyersz sokat: befizetsz nekem 200 forintot, de 5 találattal nyerhetsz ötvenezret. Játszanál? Ha kétségeid vannak, növeljük radikálisan az esélyt: 2 számból találj el 1-et. Ez 50-50%, a befizetett 200-adból 500-at adok találat esetén. Játszol?

A lényeg nem a matematika, hanem a remény. Óriási találmány valakiket olyan hitbe ringatni, hogy ők - bizonyos idő (energia, pénz) ráfordítással - nyerhetnek bármit is. Bocs, hogy ezt leírom, de én ebben óhatatlan párhuzamot vélek látni az egyházzal :\

2020. ápr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!