Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hordtok a buszon maszkot?

Hordtok a buszon maszkot?

Figyelt kérdés

8 előtt jöttem busszal dolgozni. Voltunk rajta 5-en összesen. (Vidéki megyeszékhely)

Az egyik megállóban felszállt egy nő, a néni meg elkezdett kiabálni vele, hogy tartani kell a másfél méteres távolságot! Rajtam kívül még 2 fiatal nő volt. Nem volt rajtunk maszk. Erre elkezdett ránk mutogatni, hogy minket meg fel sem kéne engedni a buszra. Én esküszöm sokáig hortam maszkot és kesztyűt is a buszon, de most már sajnálok pár megálló miatt kidobni 500 forintokat erre, mert nem olcsó a maszk, bármilyet is veszünk. Ha kötelező lesz, fel fogom venni újra nyilván.

Bár utána jutott eszembe, hogy ő meg mit keres a buszon reggel 8 előtt ha egyébként 9 és 12 között mehetne vásárolni. Ehelyett kioszt mindenkit éd utazgat.

Ti vesztek fel a buszra maszkot, kesztyűt?



2020. ápr. 29. 08:59
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%
Budapesten dolgozom, itt kötelező. :/ Mindenkin van most. De nem szívesen veszem fel.
2020. ápr. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
68%
Nem veszek fel, igaz, hozzám nem tudnak közel jönni, mert sofőrként buszozok.
2020. ápr. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk se kötelező,nem veszek fel.Az öregasszony meg minek buszozik ha fél a vírustól.
2020. ápr. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
64%

Én ugyan vonattal járok, nem busszal, de igen, evidens számomra hogy veszek fel maszkot.

Vegyél textilt, akkor nem kell kidobni használat után.

2020. ápr. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
61%
Pesten hétfő óta kötelező, úgyhogy járművön hordom. Viszont kénytelen vagyok az orromat szabadon hagyni, mert egyszerűen nem kapok levegőt.
2020. ápr. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Igen én is utáltam hordani, míg hordtam. Most meg hogy meleg van, meg fogunk fulladni. Csak ha kint van az orrunk, nem sokat ér, hogy rajtunk van.

Tudom, ha ez a szabály be kell majd tartani úgyis, de túlzásnak tartom, hogy van aki mindenkinek beszólogat, mert túl közel ment hozzá, vagy éppen nincs rajta maszk...

2020. ápr. 29. 09:15
 7/35 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, járvány van. Alapnak kellene lennie, hogy az ember felhúz egy maszkot, ha emberek közé megy.

Ha nem kapsz benne levegőt, akkor vagy nem jó fajtájú maszkot hordasz, vagy nem jól használod, vagy nem cseréled elég gyakran.

2020. ápr. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
56%

mivel kötelező a BKK-n, felvesszük, itt felénk hétfőn az önkorm. emberei osztogattak is borítékban szépen varrt maszkot, ingyen. A leeresztett mentalitású cigányok, részeg csavargók nem veszik fel, és azt hiszik, most ettől nagyok.

5 perc alatt varrhatsz egy darab vászonból, kendő is jó, nem kell pénzt adni érte.

2020. ápr. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
69%

Én is pesti vagyok, itt mivel kötelező, hordom.

Nem drámázok, egyszerűen felveszem, megkötőst hordok, így nem is mondhatnám kényelmetlennek. Szerintem 3. nap már teljesen meg is szoktam (mert a hétfői kötelező törvény előtt is hordtam már). Szintén a textilmaszkot ajánlom, egyszer megveszed, majd mosod és olcsóbban kijössz.

2020. ápr. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Igen, kendőn gondolkodtam én is!

Szerintem jövőhéttől nálunk is kötelezővé fogják tenni.


Hát nekem meg a járvánnyal már tele a hócipőm. Én sem szólogatok be senkinek soha. Mindenki magával foglalkozzon.

2020. ápr. 29. 09:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!