Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hordtok a buszon maszkot?

Hordtok a buszon maszkot?

Figyelt kérdés

8 előtt jöttem busszal dolgozni. Voltunk rajta 5-en összesen. (Vidéki megyeszékhely)

Az egyik megállóban felszállt egy nő, a néni meg elkezdett kiabálni vele, hogy tartani kell a másfél méteres távolságot! Rajtam kívül még 2 fiatal nő volt. Nem volt rajtunk maszk. Erre elkezdett ránk mutogatni, hogy minket meg fel sem kéne engedni a buszra. Én esküszöm sokáig hortam maszkot és kesztyűt is a buszon, de most már sajnálok pár megálló miatt kidobni 500 forintokat erre, mert nem olcsó a maszk, bármilyet is veszünk. Ha kötelező lesz, fel fogom venni újra nyilván.

Bár utána jutott eszembe, hogy ő meg mit keres a buszon reggel 8 előtt ha egyébként 9 és 12 között mehetne vásárolni. Ehelyett kioszt mindenkit éd utazgat.

Ti vesztek fel a buszra maszkot, kesztyűt?



2020. ápr. 29. 08:59
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező, az ugye megvan, hogy a járvány FERTŐZŐ betegséget jelent? Nem élhető helyzet úgy, ha mindenki csak magával foglalkozik. Épp ez lenne a lényeg...

Nem korrekt mások egészségével játszani csak azért, mert nem tudod helyesen viselni a maszkot.

2020. ápr. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy hordtam eleget a hülye maszkot és rengeteg pénzt kidobtam rá. Kb kapni sem lehetett sehol még ilyen egyszer használatosat sem, nemhogy moshatót.. Úgy kellett vadászni rá. Még mindig alig lehet kapni, mert egyből elkapkodják a leggagyibbakat is. Nem mindenki a fővárosban lakik ne haragudjatok. Nem vagyok/voltam beteg. A távolságot mindenhol tartom. Az irodában egyedül dolgozok. Nem járok hónapok óta sehova munkán kívül, nem találkoztam senkivel!! Amit tudtam megtettem eddig, mostanra belefáradtam.

Szerintem meg a kedves néni ne kóboroljon a saját idősávján kívül. Ő se tartotta be a szabályokat, akkor magára vessen. Mert igen mi is hibáztunk, akiken nem volt maszk, de ő is hibázott.

2020. ápr. 29. 09:34
 13/35 anonim ***** válasza:
47%

#12

Én se a fővárosban lakok.

Most rákerestem egy online kereső segítségével, hogy "textil szájmaszk" és egy csomó helyről lehet rendelni.

Nem értem a problémád....??

2020. ápr. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Nekem nincs problémám, de én nem adok ki több pénzt ilyenekre ha nem muszáj. Attól mert visszajársz okoskodni, nem változtatsz a helyzeten szerintem.
2020. ápr. 29. 09:40
 15/35 anonim ***** válasza:
41%
Tehát panaszkodsz a problémáid miatt, de megoldást nem akarsz. Oké. :DDD
2020. ápr. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Nem panaszkodás volt, csak egy kérdés, hogy vesztek-e fel maszkot a buszon. Válaszoltál, hogy te igen. Ügyes vagy! Ezen felül nem értem, mit okoskodsz. Ugyanazt csináltad mint reggel a néni. :)
2020. ápr. 29. 09:49
 17/35 anonim ***** válasza:
48%

#15: Máshol éld ki magad, ne itt oszd az észt! Az öregek miatt szív mindenki, de az nem számít, hogy ők utazgatnak össze vissza. 8 előtt hova ment?? Mert a piac is tele van velük a saját idősávukon kívül is.

Meg lent bandáznak a parkokban maszk meg minden nélkül. Szerencse hogy ők nem lehetnek fertőzőek :)

2020. ápr. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
94%

Igen,mivel Bp- n lakom,itt boltban,BKVn felveszem.

Örülni nyilván nem örülök neki,de ezen ne múljon senki egészsége.

2020. ápr. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Hordok, Budapesten hétfőtől kötelező, bár eddig nem láttam ellenőrzést. Nem mindenki hord, és aki hord, az sem mind szabályosan.
2020. ápr. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
59%

Ja, bocsi kérdező, én azt hittem azért sorolod a konkrét kifogásokat, mert egyébként szeretnél maszkot hordani, csak problémáid vannak vele (drága, fullaszt, nem lehet kapni stb.), szóval megpróbáltam segíteni hogy ha ezek jelentenek gondot akkor van megoldás.

Szólhattál volna korábban hogy te is olyan vagy aki kb. nem hisz a vírus létezésében és nem is kíván tenni ellene, és akkor én se fárasztom magam azzal hogy megpróbálok tanácsolni dolgokat...

2020. ápr. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!