Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hordtok a buszon maszkot?

Hordtok a buszon maszkot?

Figyelt kérdés

8 előtt jöttem busszal dolgozni. Voltunk rajta 5-en összesen. (Vidéki megyeszékhely)

Az egyik megállóban felszállt egy nő, a néni meg elkezdett kiabálni vele, hogy tartani kell a másfél méteres távolságot! Rajtam kívül még 2 fiatal nő volt. Nem volt rajtunk maszk. Erre elkezdett ránk mutogatni, hogy minket meg fel sem kéne engedni a buszra. Én esküszöm sokáig hortam maszkot és kesztyűt is a buszon, de most már sajnálok pár megálló miatt kidobni 500 forintokat erre, mert nem olcsó a maszk, bármilyet is veszünk. Ha kötelező lesz, fel fogom venni újra nyilván.

Bár utána jutott eszembe, hogy ő meg mit keres a buszon reggel 8 előtt ha egyébként 9 és 12 között mehetne vásárolni. Ehelyett kioszt mindenkit éd utazgat.

Ti vesztek fel a buszra maszkot, kesztyűt?



2020. ápr. 29. 08:59
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

#20: Igen, pedig már megkértelek, hogy hagyd abba az okoskodásod és menj innen. Én egy szóval nem írtam olyat, hogy te adj nekem tanácsokat. Attól mert önkéntes rendőrnek hiszed magad, nem biztos, hogy mindenki vevő a viselkedésedre. Leállhatsz a kötekedéssel, mert jelezni fogom a moderátornak, hogy nem a kérdésre válaszolsz.

Szerintem elég konkrét a kérdés amit feltettem. Ha nem tudod értelmezni, az a te bajod.

2020. ápr. 29. 10:22
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

"8 előtt hova ment??"


Nem tudom, te merre laksz, de nálunk pld. a helyi piacon 7 és 9 óra között vásárolhatnak a 65 év felettiek.

2020. ápr. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
66%

#21

Igen, amint elmagyaráztad hogy mi a helyzet & megkértél én bocsánatot kértem amiért félreértelmeztem a kérdést. Nem értem miért kell egyből a másik torkának ugrani amiért segíteni akart... :/

Ne aggódj, többet nem fogok.

Kellemes napot neked.

2020. ápr. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
91%

Vidéki megyeszékhely, itt 400 Ft a mosható textil maszk. Nem hordom, de vettem 4 db-ot, ha kötelező lesz, akkor legyen. Nem szoktam 90 fokon mosni géppel, mert brutál sok idő, így ha kötelező lesz kifőzöm őket domestosos vízben, aztán kicentrizem a ruhákkal.

Jah és rengetegen varrnak maszkot, 400-600 Ftokért,szóval egyáltalán nem elérhetetlen már.

Elhiszem, hogy a tököd kivan a járvánnyal (nekem is), de mégegy egyszeri max 2000 Ftos beruházással letudhatod a maszk dolgot, utána csak szappanra kell költeni.

2020. ápr. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

#22: Nálunk pl a 65 év felettiek 10 és 12 között mehetnek piacra. Boltba, gyógyszertárba, drogériába pedig ugye 9 és 12 között.


#23: Jaj hagyjuk már. :D Mit értelmeztél félre. Sehol nem kértem tőled se segítséget se tanácsot.

A kérdésem az volt, hogy: "Hordtok a buszon maszkot?" illetve a végén: "Ti vesztek fel a buszra maszkot, kesztyűt?" Húú ez nagyon félreérthető valóban :D Kötekedni akartál, meg kéretlen tanácsokat osztogatni. Én komolyan nem értem az ilyen embereket. :D Tényleg menj innen! Nem kell most játszani a mártírt sem!

2020. ápr. 29. 10:40
 26/35 A kérdező kommentje:

#24: Igen, igazad van! Csak azon akadtam ki, mikor ezen nyerészkedtek rengetegen. Kis kézfertőtlenítőket is 2000 Ft-ért tudtam venni. Nem sok sajnos a fizetésem, egy idő után besokalltam, hogy tízezreket költök ilyenekre, és ennyi pénzből kaját is vehetnék pl.

Ha kötelező lesz a maszk, fogok venni moshatót. Nincs más választás sajnos.

2020. ápr. 29. 10:44
 27/35 anonim ***** válasza:
84%
Igen sajnos a kezdeti bummnál nagyon elszaladtak az árak, de most már lehet kapni mindent normál áron is. Legalábbis is kézferőtlenítőből most vettem nagyobb kiszerelést 1500 ért, azt porciózom kis flakonba ,hogy legyen kézitáskába. Ez az 1-1,5 hónap volt rossz.
2020. ápr. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
51%

Sem maszkot, sem kesztyűt nem hordok, amíg nem kötelező.

A beszólogatókkal nem érdemes törődni. Átmosta az agyukat a média. Aki ennyire retteg, az maradjon otthon!

2020. ápr. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
56%

Még csak a kinai jarvanyrol hallottunk es mar maszkban buszoztunk. En se elkapni, se terjeszteni nem akarom. Az egyszerhasznalatosat is folveheted tobbszor csak helyesen kell fertotlenitett kezzel le es folvenni es eltenni. Vagy varrsz otthon. A net tele van videokkal xsinald magad maszk temaban. Itt bp-en volt hogy patikaban befottesgumis tuzogeppel keszult maszkot adtak:-). Minden jobb, mint a semmi.


Amugy meg felszallok egy jarmure felhuzom, nem.futok nem erolkodok igy kalok levegot. Leszallok lehuzom kapok levegot. De erdekes mod akiknek munka miatt kellett eddig is vegyvedelem, egeszsegugy ott nem.fulladoznak...csak mi lesz...rom emberek.

En nem.vagyok idos, de boltban kerulgetem a hozzam kozelitoket foleg ha egy maszk sincs rajtuk, en nem akarom ezt virust elkapni. Es foleg hazavinni. Utazni nyilvn az oreg ek is neha kell. Az idosavjuk a vasarlasra vonatkozott eddig is nem arra, hogy ha oka van ra ne utazhasson szoval le lehet szallni roluk.

2020. máj. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
58%
24-27es vagyok! Na kedves kérdező, eljöty az idő, most kötelező lett a maszk itt vidéken is. Remélem tényleg ez lesz az utolsó kiadásod ezzel kapcsolatban. Buszon is, meg az üzletekben is kell hordani, cserébe nyitva lehetnek a boltok és nem áll meg 3 után az élet.
2020. máj. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!