Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért emlékeznek rám ennyire...

Miért emlékeznek rám ennyire futólag megismert emberek?

Figyelt kérdés

28 éves átlagos férfi vagyok. Közvetlen stílusú, szeretem megköszönni a dolgokat. Gyakran jàrok úgy hogy teljesen váratlan helyeken találkozok máshol megismert emberekkel és odajönnek, emlékeznek rám. Példákat írok:

- ikeában egyetlen alkalommal voltunk konyhabútort terveztetni. Többet nem találkoztunk a tervezővel! Majd 5-6 év múlva egy konditeremben megszólított, hogy emlékszik rám, hogy vele állítattuk össze a bútor! Napi több száz ember után hogyan emlékszik rám?

- bolti eladó akivel soha nem beszéltem, 1 évig laktam ott, 10 év után megismert!

- 15 évesen 2 alkalommal sétáltattam kutyát egy nővel, majd nemrég megszólított hogy mi van velem

- olyan szomszédaim jönnek oda hozzám akiket akkor se tudtam hogy ott laknak, ők meg valamiért emlékeznek rám és odajönnek


Nagyon sokszor fordul elő hogy rámköszönnek, akikről azt se tudom kicsodák. Pár hete is odajött egy srác kérdezgetni hogy vagyunk de a mai nap esett le hogy ki az. A benzinkutas, ahol 3 alkalommal tankoltam meg a kocsimat 2 éve! Igaz hogy beszélgettem vele de nem értem miért ismer meg.


Nagyon jó az arc és név memóriám, ezeket a beszélgetéseket napi csevejnek gondolom, szerintem az átlag nem is emlékszik az ilyen találkozásokra.


2020. máj. 1. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Biztos karakteres arcod van. Azokat mindig könnyebb megjegyezni. :)
2020. máj. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%
Ilyen bárkivel előfordul...
2020. máj. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem is megjegyeznek. Olyan ember aki több ezer embert lát minden nap, a harmadik alkalommal amikor találkoztunk köszönt és elkezdett velem beszélgetni. Pedig csak két mondatot szóltam hozzá előtte.
2020. máj. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valami extra külsőd van?
2020. máj. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nincs extra külsőm, tök átlag vagyok. Öltözködésem is ing-farmer kombó.
2020. máj. 2. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!