Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félek, mindig megijedek....

Félek, mindig megijedek. Hogyan győzzem le ezt?

Figyelt kérdés

Ma mentem sétálni és hangosan egy ember az utcán kiabált, én megremegtem. Egy ajtó csattanástól is félek, még attól is ha egy levelet arrébb fúj a szél. Egy cicától ha el fut mellettem , vagy sorolhatnám, lényeg lassan mindentől. Nem érzem magam bátornak, mindenhova autóval megyek és ha mondjuk jön egy csöves kéregetni én meg a parkolóba állok befutok a kocsiba felhúzom az ablakot olykor el is repesztek. Gázspray nélkül nem mozdulok ki itthonról és a konfliktus legapróbb alkalmát is elkerülöm. Munkanélküli vagyok mert még dolgozni sem merek, legutóbbi helyen anyáztak meg szemétkedtek velem csak azért mert az egyik dolgozó szekrénye tetejére tettem egy bubi fóliás zsákot mivel munkavégzés során majdnem elestem aztán lévén gyár, 2 métert nem lehetett arrébb mennem mert a gép dolgozik s jobb megoldás nem volt ideiglenesen, erre úgy beszélt velem, hogy ha arra gondolok elsírom magam.


Amúgy 125 kilós 170 cm-s 22 éves srác vagyok tehát nem vékony..


2020. máj. 4. 00:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne nézd meg többet esetleg a Ragyogás című filmet.

Viccet felre teve: Ha tudomanyos ismeretterjeszti filmeket nezek akkor a sotetben vegig botorkalok es egy rossz gondolat sem remit meg. Bezzeg ha a Walking deadet nezem, a kivilagitott szobaban nem merek megmozdulni ejszaka mert frankon attol tartok jon a zombi :D. Magyarul, nem mondegy milyen hangulatba hozod magad. Ergo te allandoan valami idegbajt okozo szarokkal foglalkozol. De szolj ha tevedek.

2020. máj. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy meginkabb masszoval: olyan dolgokkal foglalkozz amik az onbizalmad a magadba vetett hitet erossitik. Es akkor nem szarst be annyira az emberektol.
2020. máj. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz
2020. máj. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia. Ismerem ezt a problémát, tudom milyen az ha az ember olyan dolgoktól is fél amiktől mások nem.

Azt tudom tanácsolni, hogy ne nézz olyan filmeket amik felzaklatnak, ne menj ki sötétben az utcára és oltsd fel a villanyt a lakásban ha nem érzed biztonságban magad.


Nekem is volt egy olyan időszakom amikor alig tudtam este elaludni, mert a legapróbb zajra is összerezzentem. Nagyon rossz érzés volt, de túl tudtam rajta jutni idővel. Ha te a gázspray-től biztonságban érzed magad akkor mindenképp legyen nálad. De akkor tudsz legkönnyebben kikerülni ebből a helyzetből ha teszel érte valamit.

Fontos, hogy ne szigeteld el magadat a külvilágtól. Menj vissza dolgozni! Attól még, hogy az előző helyen bunkók voltak veled nem jelenti azt, hogy a következőn is azok lesznek. Ha szerencséd lesz még új barátokat is szerezhetsz.

Ha még nem érzed magad készen arra, hogy visszamenj akkor a szabadidődben gyakorolj. Menj el a boltba gyakrabban vagy sétálj egyet a parkban. Ha félsz a kéregetőktől autózz el egy jobb környékre és kirándulj egyet. Nem kell nagyot csak tölts pár percet a friss levegőn. Próbáld meg elhinni, hogy biztonságban vagy. Mert ha magabiztosnak és bátornak látszol akkor biztos, hogy nem fognak megtámadni.


Nem baj ha érzékenyebb vagy, de ha nem tudod leküzdeni ezt a problémát akkor javaslom, hogy menj el egy pszichológushoz. Hidd el, a terapeuták nem olyan rosszak ;)

2020. máj. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugye tudod h a fizikai méretednek semmi köze a jellemedhez? Az h hájat növesztesz a saját védelmedre az nem megoldás
2020. máj. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Filmek? Ahh, nem félek a horror filmektől Eden Lake alatt is ettem Walking dead alatt is, Ragyogást nem láttam, de pl Sikoly-t első alkalommal néztem és azt gondoltam vígjáték (nem nem a Horrora akadva részeket néztem) szóval attól nem lehet.


Persze, a háj nem ad okot, azért írtam , hogy ne csajnak gondoljatok.

2020. máj. 4. 01:37
 7/7 RoseB ***** válasza:
A horror filmek nézését én sem ajánlom ...
2020. máj. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!