Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ad tanácsot az, aki el...

Rodi91 kérdése:

Miért ad tanácsot az, aki el sem olvassa a kérdést?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor látom, hogy így kezdődik a válasz:"Én ezt a kis regényt nem olvasatam végig, de...*legtutibb tanács*"


Szóval egyrészt sokszor a válaszból is látszik, hogy bizony el kellett volna az egészet olvasni, mert olyan dolgokra kérdez rá, és olyan dolgokat nem ért, ami teljesen világos lenne, ha elolvasta volna.


Másrészt komolyan ilyen világot élünk, hogy 10 mondat már nehézséget okoz az embereknek?


Én gyerek korom óta nagy könyv olvasó vagyok. Sosem voltam stréber, minden buliban benne voltam, egy laza 28 éves pesti mindenhova eljárós ember vagyok, de az olvasás így is az életem része.


Az meg, hogy még valaki büszke is rá, hogy még életében nem olvasott el még egy 100 oldalas könyvet sem végéig...aki azzal kérkedik, hogy nem szokott olvasni(mert ez menő???), és még 10 mondatot sem képes végig olvasni(, de persze az ész osztás az megy)az nálam egyenlő a butasággal. Ha valaki nem olvas, és még menőnek is gondolja ezt szerintem nem lehet intelligens ember.


Ki mit gondol erről, hogy manapság menő nem olvasni? (Szerintem vérciki)


Kíváncsi lennék,egy hosszú kérdés leírást(ami egy könyvnek maximum 1 oldala lenne) miért megterhelő végig olvasni, és ha meg az, akkor minek válaszol?(lehet eddig el sem jutnak ezek az emberek, de hátha...)


+1: Akik nem olvasnak soha semmit, azoknak általában a helyesírása sem túl fényes, de persze mindenki diszlexiás. Nem gondolt még rá az illető, hogy ha többet olvasna, akkor javulna ez is?



#ciki #olvasás #mi a ciki?
2020. máj. 4. 11:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Eskü nem bántásból, de esetedben még 3 sort is nehéz végig olvasni, egy ilyen tartalmú kérdés kapcsán, de azért végig olvastam, fölöslegesen.

Legalább tudom, hogy szeretsz olvasni, és jó a helyesírásod, az alapkérdés meg úgyis csak költői, arra nem is írok már :D

2020. máj. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Pont azért nem szoktam alaposan végigolvasni, mert olyan semmitmondó információk vannak benne, mint a tiedben.
2020. máj. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
igen
2020. máj. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem sértődtem meg, de kíváncsi vagyok rá, hogy miért nehéz olvasni az írásomat?


A kérdést egyáltalán nem költőinek szántam. Komolyan kíváncsi vagyok rá, hogy aki azzal menőzik, hogy ő aztán soha semmit nem olvasott el, az miért teszi? Jelen esetben itt gyakorin pedig még tanácsokat is ad, pedig a feléről lemaradt amiatt, hogy nem olvasta el a teljes szöveget.

2020. máj. 4. 11:57
 5/15 anonim ***** válasza:
Pl. azért, mert csak a fő kérdésre koncentrál, egyébként hatalams tudása és tapasztalata van, és nem kíváncsi a hegyibeszédekre meg a családregényekre.
2020. máj. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A 10 mondat nem kisregény.

Van az a hosszúság, és van az szerkesztési mód, amit tényleg abszurdum végigolvasni.

Egyébként egyetértek 2-essel, hogy a te kérdésedben semmitmondó információk vannak. És ha másoknál is ezt tapasztalja az ember, miközben olvassa, értelemszerűen abbahagyja.


Én egyszer reagáltam egy olyanra, amit nem olvastam el. Baromi hosszú leírás volt, a nyitókérdés pedig az, hogy miért nem foglalkoznak vele a nők.

Én meg leírtam, hogy ha a nőkkel is ilyen hosszadalmasan próbál kommunikálni, mint itt, akkor ez lehet az oka.

2020. máj. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Te és a kérdésed a tökéletes példa arra, hogy miért és hogy működik ez.

Elolvastam a fő kérdést. Már tudtam rá a választ, de jó, végigolvastam a kérdés leírását. És semmi pluszt nem írtál, csak a kérdés szempontjából felesleges dolgokat. Na, pont ezért. Van egy bizonyos típusú ember, akivel kapcsolatban 1-1 mondat után már tudni, hogy mit és hogyan fog írni. Pont azért van ez így, mert én is sokat olvastam már.

Olvasni meg régóta nem menő, ettől függetlenül elég sokan olvasnak.

2020. máj. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy valaki nem szokott könyvet olvasni és hogy nem olvassa végig a kérdést semmi köze egymáshoz.

Én még nem találkoztam olyannal aki azzal kérkedik hogy nem szokott olvasni. Olyannal viszont igen aki csak egyszerűen elmondja beszélgetéskor, hogy egyszerűen nem köti le. Őt leköti valami más, ami téged nem.

2020. máj. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el a kérdés kifejtését, de szerintem ha tömörebben fogalmaznál, elolvasnák, amit írsz
2020. máj. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Én már sajnos többször is találkoztam olyannal, aki büszkén, nevetve közölte, hogy még egy cikket sem olvasott végig, könyvet meg pláne.


Azt gondoltam eddig, hogy ezek azok az emberek, akik itt sem olvassák végig a kérdéseket.Viszont ezek szerint, akár olvasni szerető emberek sem olvassák végig.


Persze nekem is volt már olyan, amit untam, de visszaléptem, és nem osztogattam tanácsokat.


A hozzászólásokból rá kell jönnöm, hogy igazából én vagyok olyan típus, akit érdekelnek a kis apró részletek is. Mások meg olyanok, hogy csak a fő témát nézik, és nem érdeklik a részletek.

2020. máj. 4. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!