Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ad tanácsot az, aki el...

Rodi91 kérdése:

Miért ad tanácsot az, aki el sem olvassa a kérdést?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor látom, hogy így kezdődik a válasz:"Én ezt a kis regényt nem olvasatam végig, de...*legtutibb tanács*"


Szóval egyrészt sokszor a válaszból is látszik, hogy bizony el kellett volna az egészet olvasni, mert olyan dolgokra kérdez rá, és olyan dolgokat nem ért, ami teljesen világos lenne, ha elolvasta volna.


Másrészt komolyan ilyen világot élünk, hogy 10 mondat már nehézséget okoz az embereknek?


Én gyerek korom óta nagy könyv olvasó vagyok. Sosem voltam stréber, minden buliban benne voltam, egy laza 28 éves pesti mindenhova eljárós ember vagyok, de az olvasás így is az életem része.


Az meg, hogy még valaki büszke is rá, hogy még életében nem olvasott el még egy 100 oldalas könyvet sem végéig...aki azzal kérkedik, hogy nem szokott olvasni(mert ez menő???), és még 10 mondatot sem képes végig olvasni(, de persze az ész osztás az megy)az nálam egyenlő a butasággal. Ha valaki nem olvas, és még menőnek is gondolja ezt szerintem nem lehet intelligens ember.


Ki mit gondol erről, hogy manapság menő nem olvasni? (Szerintem vérciki)


Kíváncsi lennék,egy hosszú kérdés leírást(ami egy könyvnek maximum 1 oldala lenne) miért megterhelő végig olvasni, és ha meg az, akkor minek válaszol?(lehet eddig el sem jutnak ezek az emberek, de hátha...)


+1: Akik nem olvasnak soha semmit, azoknak általában a helyesírása sem túl fényes, de persze mindenki diszlexiás. Nem gondolt még rá az illető, hogy ha többet olvasna, akkor javulna ez is?



#ciki #olvasás #mi a ciki?
2020. máj. 4. 11:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem teljes mértékben érdekelnek a részletek, de egy csomó helyzetnél NEM számítanak. Pont annyira nem, mint most nálad: A kérdésed olyanról szól, amit semmilyen szempontból nem változtat meg az, hogy te szeretsz olvasni.
2020. máj. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

A könyvet megveszem, fizetek érte.

A pénzemért elvárom hogy egy szerkesztett, ellenőrzött írás legyen.

Neked a saját szórakozásom miatt segítek, lehet hogy tudsz olvasni, de írni nem.

Nagyon szép kis regényt kerítettél ide nekünk, de ez nem egy irodalmi pályázat, hanem egy olyan oldal ahol a

>Mé?

>me

Kérdések vannak. Tömören, lényegretörően.

2020. máj. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Gyermekkoromban rengeteget olvastam, felnőtt koromban egyszerűen már nem köt le pedig nekikezdtem többször is. Olvasok újságokat, tudományos magazinokat, de könyvet már nem. De ha itt válaszolok egy kérdésre akkor mindig végigolvasom az utolsó szóig, hiszen lehet higy kihagyok egy lényeges mondatot. Ezért se látom az összefüggést a könyvolvasás és a kérdés elolvasása között. És azt se hiszem hogy intelligencia kérdése lenne. Inkább az hogy sokszor nagyon lényegtelen, kérdéshez nem kapcsolódó dolgokat írnak le a kérdező, feleslegesen merülnek el a részletekben. Ezért a válaszolók lusták végigolvasni, mert a sztori közben elveszítik az érdeklődést.
2020. máj. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy a kérdezők nagy része nem tud úgy írni ahogy kellene. Egy könyv általában igényesen van megírva, a kérdések itt nagyon ritkán ilyenek. A könyvet én a saját szórakozásomra, művelődésemre olvasom. A kérdést azért, mert másoknak próbálok segíteni, tanácsot adni. Ha valaki kérdést ír ki ide, és másoktól vár valamilyen segítséget, akkor elvárható lenne hogy a lehető legtömörebben, legátláthatóbban fogalmazzon. Na és ez a hosszabb leírást készítő kérdezők 80%-ának nem megy. Hogy ez az egész hogy jön a könyvek olvasásához, azt én őszintén szólva nem értem, semmi köze a kettőnek egymáshoz. A te leírásod az nagyjából korrekt hosszúságú, ha ennél jelentősen hosszabbat látok akkor én már nem olvasom el, kivéve ha maga a téma is nagyon érdekel.


Az már más, hogy a válaszadók közül is sokan vannak, akik magát a kérdést sem olvassák el rendesen, és hülyeségeket írnak, trollkodnak vagy csak teljesen félreértelmeznek egy egyszerű szituációt.

2020. máj. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ahogy fentebb már többen írták: sok az olyan kérdező, aki nem tömörít, írás közben elkalandozik, lényegtelen információkra tér ki 10, 20, 50+ mondatban. Sokszor a sok felesleges részlet miatt nem is egyértelmű, mi is valójában a kérdés. Te is novellát írtál, holott 2 mondat elég lett volna a kifejtésben, valahogy így:


"Nagyon sokszor látom, hogy így kezdődik a válasz:"Én ezt a kis regényt nem olvasatam végig, de...*legtutibb tanács*"

Sokszor a válaszból is látszik, hogy bizony el kellett volna az egészet olvasni, mert olyan dolgokra kérdez rá, és olyan dolgokat nem ért, ami teljesen világos lenne, ha elolvasta volna."


Ennyi. Talán még az első mondat sem kell oda, főleg, hogy ez egy költői kérdés (a 2 mondatos kérdést sem olvassa el sok válaszoló, nem hogy a 10-est). Igazából a következtetésedet sem értem, elég légből kapottnak tűnik. Én szeretek olvasni, de csak jó könyveket, egy jól megírt könyvnél meg ugyanúgy számít, hogy az író ne kalandozzon el a részletekben.

Szerintem részben az is állhat a háttérben, h az emberek zöme inkább görgetni szeret, mintsem a kelleténél több időt elidőzni 1-1 kérdéssel, cikkel. Ha felnézel facebookra, ott ugyanez megy, adott egy hír valami clickbait címmel, de magát a cikket sokan már nem nyitják meg, könnyebb felháborodva kommentelni egyet (az Indexnek is volt erre pár éve kísérlete egy kamu clickbait című cikkel, és bejött a számításuk: kapott rendesen az a cikk komment-cunamit azoktól, akik csak a címet olvasták el).

2020. máj. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!