Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a Villő férfinév?

Figyelt kérdés
Úgy hangzik? Vagy emlékeztet valamire/valakire?

2020. máj. 4. 15:43
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a végén lévő "ő" miatt... (A Kincső nevet is elég sokat fiúnévnek gondolják.) A hangzása miatt, gondolom azért, mert a legtöbb női név A-ra vagy I-re végződik (esetleg mássalhangzóra) végződik, de ó/ő-re végződő más nincs is talán ezek kívül, vagy nagyon ritka... Fiúnevek közül viszont azért sok van, a gyakorik közül is, pl. Gergő, László, Márió, Márkó.
2020. máj. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
90%
Illetve eléggé emlékeztet a Vilmos névre. Kb mintha Vilmos+Gergő lenne összemosva. (Hiába hasonlít a Vilma névre is, de az ritka, ritkán halljuk.)
2020. máj. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
31%
Sehogy sem illik nőhöz.
2020. máj. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
87%

9, Na, a Hedvig viszont sokáig megtévesztett, egy bizonyos varázslós mesében olvasva sokáig férfinévnek hittem kamaszként. :)


11-el értek egyet egyébként, a női nevek nagyon nagy része végződik A-ra. Az Ó, Ő pedig inkább a férfineveknél jellemző.

2020. máj. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
81%

Egy világ dőlt össze bennem *írja, miközben megtudja, hogy a Villő és a Kincső férfinév.*


Először én is arra gondoltam, hogy a Vilmos névre hasonlít túlságosan, vagy, hogy férfias hangzású... de elolvasva a kommenteket, tényleg abban lehet az igazság, hogy ó-ra, ő-re inkább férfinevek végződnek.

2020. máj. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
46%

Olyan, mintha a Vilmos becézett alakja lenne.

Nem jó név a Villő, nem adném a gyerekemnek 😕

2020. máj. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Ignis Subdialis ***** válasza:
84%

Kiírtam az anyakönyvezhető nevek közül az ő-re végződőket. [link]

Férfinevek: Bedő, Bekő, Benkő, Benő, Csegő, Csekő, Dezső, Ernő, Gedő, Gergő, Gerő, Győző, Kesző, Regő, Szecső, Üllő

Női nevek: Emő, Enikő, Ividő, Kincső, Szellő, Szerkő, Szüvellő, Villő, Zengő, Zenkő

Lehet hasonlítgatni, hogy a soha nem hallott nevekről el tudjuk-e képzelni, hogy férfi/nő viselje...

Namost, ha elhagyjuk azokat a neveket, amiket valószínűleg egy vagy egy ember se visel az országban, akkor kb. egyensúlyban van a kettő.

Itt egyébként írtak jó tapasztalatokat a Villőről: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb.. Az az 1-2 Villő, akit ismerek, nagyon szép, bájos nőies nők/lányok, és annyira illik hozzájuk ez a lágy dallam v-i-l-l-ő, a kemény és férfias, ami az életben nem jutna eszembe róluk, de ők is mondták már hogy néha amikor bemutatkoznak, akkor a másik lesápad és közli, hogy eddig azt hitte hogy ez férfinév.

2020. máj. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
76%
Én amikor először néztem a naptárat, akkor a Villőnél egy jó kiállású, szép-férfias, ilyen 34-35 körüli intelligens, jól szituált, jó pasira gondoltam. Azóta tudom, hogy lánynév, mióta egyszer egy ismerős Villőnek nevezte el a gyerekét. Anya mondta, és akkor anyának mondta az az ismerős; és akkor volt még egy ugyanilyen kaliberű másik keresztneve is a gyereknek; és akkor anyám így finoman megkérdezte; hogy "ne haragudj, nem akarok bántó lenni, de fiú, vagy lány?" Hát amikor újságolta az ismerős; és akkor a nevéből amikor mondta, anya számára nem derült ki, és akkor azért kérdezte meg. Szerintem egyértelműen férfias ennek a névnek a hangzása. Az Árminról meg azt hittem még, amikor régesrégen lapozgattam a naptárat, hogy lány név egyértelműen, a Gertrúdról is azt hittem, hogy fiú, a Mikoltról is azt hittem, hogy fiú; Noáról, Zolnáról, Zoltáról, Bejkéről nem tudtam eldönteni; egyébként a másik keresztnevét nem írtam le az illetőnek, nem is fogom, de az is fiús. De mégis lány :) Na, tehát vannak még amúgy ilyen nevek. :):) Amúgy a Rafael-en is kicsit elgondolkoztam, meg a Fahéj-on, vagy pl Felhő, Özséb; van még ilyen keresztnév is, hogy nem Martin, és nem Martina, hanem Martinka; és elvileg ez egy lány név; ez egy ilyen modern, 21. századi.
2020. máj. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
61%

*Ja meg még az Adélra meg a Hedvigre rácsodálkoztam anno:)

Meg amúgy elvileg van egy ilyen régi magyar női név, hog Boá:) Egy műsorban volt egyszer ez a kérdés, hogy válasszák ki a női neveket a felsorolásból. :)

2020. máj. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is férfiasnak hangzik, de nem tudom megmagyarázni, miért. Lánynak soha nem adnám ezt a nevet.
2020. máj. 6. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!