Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a Villő férfinév?

Figyelt kérdés
Úgy hangzik? Vagy emlékeztet valamire/valakire?

2020. máj. 4. 15:43
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
76%
#18. válaszoló vagyok, meg se fordult a fejemben, hogy ez esetleg lánynév lehet (, mikor nekem olyan egyértelműen férfias.) amikor anno láttam a naptárban olyan 13-14 éves koromban, amikor az összes nevet, akkor amikor benne volt , kiírtam belőle. Még ennyivel kiegészíteném a kommentemet .
2020. máj. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
63%
*úgy csináltam, talán a gyerekeimnek is gondolkodtam névben majd, ha lesznek egyszer, de talán főleg akkor még történeteimbe kerestem szereplőneveket, akkor kreatív korszakomat éltem ; és akkor úgy volt, hogy volt két adatkiemelőm, és a lányneveket rózsaszínnel húztam ki, a fiú neveket narancssárgával.És volt olyan, ahol menet közben jöttem rá, hogy a másik, az mind a két színnel ki volt jelölve; Villő egyértelműen narancssárga volt, Gertrúdot is egyértelműen húztam ki narancssárgával, Ármint meg egyértelműen rózsaszínnel. :):)
2020. máj. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
75%
Nekem Villon jut róla eszembe, és azért.
2020. máj. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
66%

Vili+Jenő=Villő:D

Nekem tényleg férfias hangzása van.Valahogy az "ő" miatt.Mondjuk régen a Hedvigre is azt hittem férfi név:)

2020. máj. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
85%
Én a Medárdra hittem, hogy női név.
2020. máj. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
39%
Mert sok a műveletlen ember. Pl. Irnik is ismeretlen nem egy embernek. Nem ártott volna jobban odafigyelni ének, magyar, töri órán. Ugyanis ezek általános iskolai tananyagok, még csak nem is egyetemi.
2020. máj. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
65%
Még valami. A Villőt Kodály Zoltánhoz lehet kötni.
2020. máj. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Mondták hogy olyan is van, hogy a másik még életében nem hallotta a Villő nevet, konkrétan le kell betűzni bemutatkozáskor, mégis az a reakció, hogy "ez nem férfinév"? Tehát most hallja először, látja hogy nő viseli és mégis azon tűnődik, hogy férfinév-e. Erre varrj gombot.
2020. máj. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Vannak nevek amik ritkábbak, illetve a csengésük miatt a másik nemre asszociálnak róla. Én pl. vagy 10 éven át azt hittem hogy a Hedvig férfi név. A Jácintra meg azt hogy női (ugye van ilyen virág is). A Villő az egy ilyen fekete lő nálam, fifti-fifti, ha nem tudnám melyik nemhez tartozik gondban lennék a tippeléssel.
2020. máj. 31. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
29 vagyok, most látom hogy 24# is azt hitte hogy a Hedvig férfinév, akkor megnyugodtam nem vagyok egyedül. :D
2020. máj. 31. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!