Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van mindenkinak színes...

Miért van mindenkinak színes haja?

Figyelt kérdés

Nekem is színes hajam van (zöld) szóval ezt a felét értem, én a stílusom miatt festem a hajam, nekem így tetszik, fejezem ki magam stb. DE azt nem értem hogy miért éreznek az emberek arra késztetés hogy fessék, festeni akarják, ha egyébként csak mondják és végül be sem festik vagy ha be is festim egy hét múlva át is festik valami normális színre, vagy folyton panaszkodnak hogy megbámulják/beszolnak nekik e miatt.

Talán feltűnés vágy? Csak kiváncsi vagyok mit gondoltok.



2020. máj. 4. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Önkifejezés

Egyszer ragyogni akarsz masszor eltünni

2020. máj. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Mi a kérdés? Ellent mondasz magadnak a kifejtésben...
2020. máj. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát én az egyik felét értem, de nem hivnám azt önkifejezésnek hogy befesti a haját majd hisztizik hogy nem tetszik idegen embereknek. És kiváncsi vagyok mások véleményére
2020. máj. 4. 19:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt, mi az hogy "mindenkinek"? Ha járok a városban még mindig feltűnő egy-egy színes hajú ember. Látok egy nap több ezer embert, és max fél tucatnak van színes haja. ( Már ha "színes" alatt a természetes hajszínektől eltérő színűre színezett hajakra gondolsz.)Másrészt, önmagadnak mondasz ellent. Neked a feltűnési vágy a stílusod? Amiért te érzel késztetést erre azért éreznek mások is. ( Abba most nem is megyek bele hogy mennyire kínos ha valaki a haja színét érzi az önkifejezés eszközének.)
2020. máj. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A hajszín könnyen megváltoztatható. Sok mindent ki lehet próbálni. Nem olyan rizikós, nem visszafordíthatatlan, nem végleges.
2020. máj. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
kiprobalnak ezt is azt is. hameggondoljak magukat konyyebben meg lehet tole szabadulni mint egy tetkotol
2020. máj. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Miért van mindenkinak színes haja?"

Nincs mindenkinek színes haja.

2020. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én lila ombrét hordtam 2-3 évig. Nagyon furcsa volt eleinte, ahogy néznek az emberek. Őszintén nem számoltam vele, tetszett a szín és jól éreztem magam benne, de olyan ez, mint a vörös rúzs: az embernek idő kell, amíg megtanulja viselni.

A másik meglepő dolog volt, hogy egy videojáték karakterhez hasonlítottak sokan azzal a hajjal és nem tudtam mire vélni, mikor néhányan elkezdtek az ő nevén szólítani. Fura volt, de nekem a színes haj segített megnyílni úgymond és önbizalmat adott, hogy megtanultam nem elbújni vele, hanem kihúzni magam a tömegben, hahó, látjátok, milyen badass csaj vagyok?


Persze sokan próbáltak diagnosztizálni is. Hogy szerepelni akarok meg feltűnősködni. Meg lelki bajom van meg a lila a kiéhezettség színe és a nőies nőkért rajongó nőies leszbikusságé (nem tudom, mi annak a neve, de ez a lényege). Pedig nem. Ez csak haj. Én pedig voltam szőke, barna, sima ombre, vörös, kék ombre, volt állig és fenékig érő hajam is... Most a hosszú, hullámos barna korszakom élem. :) Szeretek kísérletezni az elhalt szöveteimmel.

2020. máj. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hóbort. Kipróbálják. És ezért is jó ez a most elterjedt rövid ideig tartó festék. Mert pár hét után amúgy is át kell festeni. Szóval akár maradhatnak zöldek, de válthatnak bármi másra is. Éppen milyen kedve van az emberünknek...

Én meg imádom a természetes szíbemet, szóval sosem fogom befesteni 😊

2020. máj. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Tipikus not like other girls. :D Te egyedi vagy, és önkifejezésre használod a hajadat, de ha más is bemerészeli festeni színesre a haját, ő csakis feltűnési viszketegségből csinálhatja. :D


Volt kék ombrém, meg lila alapon szivárvány (oil slick), meg a természetes hajszínek közül is kipróbáltam az összeset. Most az eredeti barna hajszínemet viselem, de megint késztetést érzek rá, hogy színeset csináltassak, csak nem merem kiszőkíteni, szóval még nem tudom, hogy döntök végül.

Egyébként nem tudom, lehet, csak én vagyok szerencsés, de nekem sose szóltak be rosszindulatúan a színes hajaim miatt. Ellenben azt már megkaptam, hogy hasonlítok Kylie Jennerre (bárcsak), vagy hogy úgy nézek ki, mint egy manga/barbie.

2020. máj. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!