Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért divat a fiataloknál a...

Miért divat a fiataloknál a depresszió, magány, introvertáltság?

Figyelt kérdés
Mostanában pár éve az a menő, aki magányosabb. Aki jobban befele fordul és többet nyavalyog. Mindenki depressziósnak vallja magát, minden fiatal meg akarja magát ölni. Mindenki feketén látja a világot. Aki mégis boldog és társaságkedvelő lenne, az fura és megpróbálják lerombolni, bántani, megalázni addig amíg át nem vált. Mindenki introvertáltnak vallja magát. Egy kérdésem van, miért?

2020. máj. 6. 22:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
13%
Mert lenézik azt aki társaságkedvelő és eljár otthonról.. ezért mindenki hirtelen “depressziós” hisztis kisgyerek lesz.
2020. máj. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én már régóta a divatot követem,nem egy jó érzés,nehéz belőle felálni de nem lehetetlen,eléggé könnyű vissza esni aztán csak szenvedsz majd újra fel kell állni ami már egyre nehezebb.
2020. máj. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
A depresszió és a magány rossz dolog, az introvertáltság semleges, egy tény, ami se nem rossz, se nem jó. Ne keverd össze a kettőt. Az introvertáltság csak annyit tesz, hogy valaki szeret egyedül lenni, nem sűrűn mozdul ki, és nem kedveli a nagy társaságokat. Ettől függetlenül lehetnek barátai, lehetnek programjai, és lehet boldog. A magányos ember az, aki nem feltétlenül saját döntésből van egyedül, és ő ezt egyáltalán nem élvezi. Magányos ember lehet introvertált is, extrovertált is, depressziós is, meg nem depressziós is. A depresszió meg egy betegség. Se neked, se nekem, se semelyik ramndom hozzászólónak nincs joga eldönteni, hogy ki az, aki valóban depressziós, és ki az, akinek szerinted nincsenek is problémái, csak megjátssza. Nem tudhatod. És hogy miért van egyre több depressziós ember? Csak nézz körül a világban... undorító egy hely, annyi szörnyű dolog történik, annyi gonosz ember van, és annyira kilátástalannak tűnik minden ebben az országban. Nem véletlenül Magyaroszág a listavezető az EU-s országok közül a legtöbb depressziós, illetve alkoholista emberek létszámában.
2020. máj. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Azzal nincs baj, ha valaki tényleg a rendes betegségben szenved. Én is abban szenvedek, viszont nem tartom menőnek sőt kiszeretnék belőle lábalni, küzdök ellene. Tudom milyen érzés boldogtalannak lenni és nem egyszer követtem el öngyilkossági kísérletet. Viszont van akinek amúgy kutya baja nincs és eljátsza hogy az, mert menő.
2020. máj. 6. 22:51
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű: aki menőnek tartja és állandóan elújságolja mindenkinek, az csak megjátssza hogy figyeljenek rá.

Aki szenved tőle az nem, de az valószínűleg nem is fog állandóan erről beszélni. Max 1-2 kérdés erejéig egy névtelen fórumon mint ez.

Ennyi.

2020. máj. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy ezt a depresszióra értettem, nem a magányra meg az introvertáltságra, ezek teljesen más dolgok, nem is lehet így egy lapon említeni őket. Arról meg én még soha nem hallottam, hogy a magány menő lenne, a depresszió viszont tényleg az már az emo korszak óta.
2020. máj. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Akkor en is divatos vagyok.


Amugy a valasztott magany egy introvertalt ember szamara inkabb felemelo :)

2020. máj. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Amikor 15-16 éves voltam, ennek már 15 éve, akkor jött be a Tokió Hotel, és ennek magyar változata az Antifintes Klub. Ez a depressziós stílus nem mostani keletű. Minden generációnak meg van a maga ilyen embere.

Az ilyen tinikkel otthon senki se foglalkozik, nem tudom, hogy létezik-e még az önvagdosás, és ők szeretetéhesek. Ezzel a stílussal akarnak figyelmet kapni.


(Régebben én is láttam ilyen diákokat, akik feketében jártak, de ők lehettek rockerek, mentálisan. Annak idején még Marilyn Manson is népszerű volt.)

2020. máj. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez még annyit hozzátennék, hogy nem feltétlenül mindenki azért beszél a mentális betegségéről, mert menőnek tartja és/vagy figyelmet, szeretetet szeretne kivívni saját magának. Szerintem azért fontos beszélni róla, mert a mentális betegségeket még mindig nem veszik elég komolyan a társadalomban, és nem értik azt, hogy egy mentális probléma adott esetben ugyanúgy megbéníthatja egy ember életét, cselekvőképességét, mint egy fizikai betegség. Nem hirdetem neten, de ha valakivel belemegyek ebbe a témába, el szoktam mondani, hogy én milyen problémákkal küzdöttem, küzdök. Azért, mert a mentális betegség nem látszik. Nézhetsz ki bárhogy, dolgozhatsz bármit, tűnhet az életed akármilyennek kívülről, de lehet, hogy mindennap küzdesz, mert valami lelki baj nagyon megnehezíti, hogy akár alapvető dolgokat is megtegyél. Az nem mindegy hogyan, milyen körülmények közt beszélsz róla. Ha komoly dologról van szó, annak alapvetően meg kell adni a módját, látni kell a súlyát, és mondjuk tényleg nem az internet a legalkalmasabb felület erre. Az emberek nem veszik így komolyan. Viszont sokan szemtől szembe nem mernek erről beszélni. Nehéz téma. De van létjogosultsága, és nem, nem divat, mégis ki lelné örömét abban, hogy rosszul érzi magát, nem boldog?
2020. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én is divatból vagyok magányos.

Clap-clap.

2020. máj. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!