Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Mindig elérem, amit akarok!...

"Mindig elérem, amit akarok! " - Ez a kijelentés miért olyan idegesítő mások számára? Nincs bennük elszántság, önbizalom hiányosak, lúzerek és ezért vált ki belőlük ellenségeskedést?

Figyelt kérdés

Ha valamit el akarok érni az általában sikerül (hacsak meg nem gondolom magam).


Ha valaki meghallja ezt a hozzáállásom, egyből ellenséges lesz. Miért van ez? Szégyenli, hogy ő képtelen rá, mert nincs akaratereje, elszántsága?

29/F


2020. máj. 7. 18:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a mondatot pl. úgy értem, hogy mindenki mással szemben eléred, amit akarsz.

Ami erőszakosságot, önzést, kompromisszum-képtelenséget is jelenthet az én olvasatomban.

2020. máj. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

A napokban a szomszédot akasztottam ki, mert megvettem egy telket, amire ő korábban azt mondta, hogy a tulaj nem akarja eladni (nekem eladta, most azért haragszik rám - mit tehetek én róla, hogy neki nem adta el?)


A másik a kocsim, haverommal lerobbantunk a világ végén - hívom a szerelőt, persze hogy vírusszabadság van... Mondom, megcsinálom - erre a haverom a: "Nem értesz hozzá!" , "Úgysem fog sikerülni!" , "Hívjál autómentőt!" kijelentéseket szajkózza, idegesen sóhajtozik, és nem segít...


A harmadik ma volt, elvívtam egy haveromat megkeresni egy volt ismerősömet (közös ismerősünket) - erre az is, hogy úgyse találjuk meg, felejtsd el a csajt! Amikor így visszakérdezek, hogy jössz, vagy hívjak mást, megsértődik...


Ez a 3 a héten volt, és még csak csütörtök van - nem is értem, mindenki engem hibáztat, ha valaminek magabiztosan nekiállok (vagy már sikerült elérnem).

2020. máj. 7. 20:33
 13/17 anonim ***** válasza:

Oké, ez más!


A 2. és 3. példában teljesen egyértelmű, hogy kishitű volt a társad. Különösen a 2. baromi idegesítő lehet, hogy te próbálod megoldani a helyzetet, ő meg csak negatívkodik.


AZ 1. példa egy kicsit érdekes, de itt se csináltál semmi rosszat. Először is lehet, hogy korábban tényleg nem akarta a tulaj eladni a telket. Tehát te jó időpontban kérdezted meg. Mondjuk, ha én el akarok adni egy telket, és korábban valaki meg akarta venni, először is megkeresném, hogy most már eladó, ha még érdekli.

Másrészt (és én ezt tartom valószínűbbnek), hogy a szomszédodnak SEMMIKÉPPEN nem akarta eladni a telket a tulaj. Ennek több oka lehet. Pl. ha valakiről tudom, hogy csaló, vagy erőszakos ember, én se üzletelnék vele. Vagy esetleg utálja, és csak azért se adja el neki (falvakban vannak ilyen több generáción átívelő gyűlölködések).

De ez neked természetesen nem róható fel. A szomszéd főjön csak a saját levében.

2020. máj. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szerintem kontextus függő.


Legtöbb esetben azért nagyon zavaró egy ilyen kijelentés, mert egyátalán nem tűnik valósnak.


Olyan mint amikor a 75kgos skinny fat férfi arról beszél, hogy milyen sokat edz a és már technikailag olyan az életstílusa mint egy testépítőnek és majd a jövőben versenyezni is szeretne.


Itt sem irigységről van szó, csak van egy óriási külömbség a kép amit mutatni szeretne magáról és a valóság között, ami főleg annak tehető be, hogy felnagyítja a jó tulajdonságait és nem érzékeli a valós képet.


Nekem ez a mondat is kicsit ilyen, hogy az emberek nagyon nagy részénél nevetséges. Ha picit is sikeres akkor meg nagyképű.


Pl.: Attól hogy vagy egy mikrovállalkozásod és mondjuk havi 3 millió forgalmad, nem tudsz kioktatni senkit sem a pénzügyi sikereidről és eljátszani, hogy "Mindig elérem, amit akarok!" hitelesen.


Kontextus függő. A legtöbb esetben hiteltelen és nevetségesen jön le az aki mondja.


Szóval semmi köze az irigységhez, legalábbis nálam.

2020. máj. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

"kishitű volt a társad" - Napi szinten előfordul, a magabiztosságomra vagy ellenségesen, vagy negatívan reagálnak, vagy megsértődnek, csak azt nem értem miért?!


Az autósnak is mondtam, csak nyomja oda az indítókábelt, amíg indítom (mert laza, és egyszerre 2 helyen nem tudok lenni), erre elindul, mert siet a buszhoz, hátha jön!!!

Konkrétan kellett hívnom egy másik ismerőst, és persze hogy fél másodperc alatt beindult...

2020. máj. 8. 17:54
 16/17 anonim ***** válasza:
Én is így állok hozzá az élethez, számomra ez a leggyönyörűbb kijelentés az egész világon!!! (=
2020. dec. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Pokoli agresszió érezhető az ilyen emberekben. Ráadásul elfojtva, ami bármikor kirobbanhat. Nem szimpatikus senkinek az ilyen ember.
2021. szept. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!