Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túlélési helyzetben ha enni...

Túlélési helyzetben ha enni kell (pl. eltévedve sivatagban), melyiket ölnéd, ennéd meg - a kutyádat, vagy egy idegen embert?

Figyelt kérdés

Nemrég hallottam, hogy valakik eltévedtek a sivatagban, és megették a saját kutyájukat...


Ha egy idegennel és a kutyáddal eltévedtek a sivatagban, nincs élelmetek, és enni kell, bevillan a túlélési ösztön - melyiket ölnéd, ennéd meg? :)


2020. máj. 7. 20:43
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
17%

Az emberhús fogyasztása negatív hatással van az emberi agyra, gyakorlatilag agyhalott leszel. Megérné? Nem hiszem.


Inkább odaadnám a kutyámnak az idegent, had egye meg ő, én meg csak találnék valamit, ahogy 7-es is írta ez nem lehet az egyetlen opció.

2020. máj. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
58%
Egyértelműen az idegent. Ha jól tudom, csak a rendszeres emberhús fogyasztásnak vannak károsabb hatásai. Ha egyszer eszek az idegenből, nagy bajom nem lehet.
2020. máj. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
43%

Téves, hogy az emberi hús fogyasztásától "zombi" leszel. Bizonyos kannibál törzseknél volt megfigyelhető, főképp nők lettek beteg, mivel az ellensége törzs beteg, de tünetet még nem produkáló egyénjeit is megették. Kerge-marha kór szerű betegséget kaptak el. A nők azért lettek betegek, míg a férfiak nem, mert a nőknek ajánlották fel a finom falatokat, beleértve a vesét és az agyat, melynek utóbbija volt a fertőzött szerv, az agyhártya lévén.

Az emberi hús fogyasztása elméleti szinten alkalmatlan, mert ellenben a disznóhússal például, rengeteg ásványi anyagot, és vitamint nem tartalmaz. Azaz elégtelen táplálékforrás.

:)

2020. máj. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
44%
A vadidegen embert.
2020. máj. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 FoxtrotLidérc ***** válasza:
36%
Alighanem inkább keresnék valami kígyót, vagy rovart, vagy valamit. Nem hiszem, hogy akármelyiket is megenném. Bennem valahogy az van, hogy együtt kerültünk bele a sz**ságba, együtt is mászunk ki belőle. (Megsúgom, mindenhol talál az ember élelmet és vizet - ha tudja mit és hol keressen).
2020. máj. 8. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
70%
Nekem ezen nem lenne időm gondolkodni. Szerintem engem ennének meg :D
2020. máj. 8. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
75%

Minden kutyában feléled a vadászösztön, ha rászorul, még akár egy ölebben is. Ez megfigyelhető mentett kutyák esetén, ha utcáról fogták be, akkor is prédaként tekint számára elkapható állatokra, ha amúgy nem vadászkutya.

Egyébként a szomjúság előbb öl, mint az éhség, és a példaként említett sivatagban nem az éhség lenne a legnagyobb probléma.

2020. máj. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
0%
de amúgy hogy lehet a mai korban, amikor a Himalája tetején is van már wifi, eltévedni a sivatagban? az apám-nagyapám az északafrikai sivatagban dolgozott kb a líbia forradalmommal bezárólag, tehát abban a korban, amikor még mobilja se volt az embereknek, valahogy mégis összehozták hogy minden nap sikerüljön hazatalálni a táborba...
2020. máj. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
59%
Nincs kutyám és nem megyek idegen emberekkel sivatagba.
2020. máj. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Igen, a vízen én is csodálkoztam (arról nem volt szó), csak hogy megették a kutyájukat...


Ösztönből én is az idegent :) Az ugye ember, veszélyesebb mint a kutya... többet eszik, és problémásabb, szóval a Buksival emberhúst ennénk :)

2020. máj. 8. 18:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!