Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túlélési helyzetben ha enni...

Túlélési helyzetben ha enni kell (pl. eltévedve sivatagban), melyiket ölnéd, ennéd meg - a kutyádat, vagy egy idegen embert?

Figyelt kérdés

Nemrég hallottam, hogy valakik eltévedtek a sivatagban, és megették a saját kutyájukat...


Ha egy idegennel és a kutyáddal eltévedtek a sivatagban, nincs élelmetek, és enni kell, bevillan a túlélési ösztön - melyiket ölnéd, ennéd meg? :)


2020. máj. 7. 20:43
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

hát ha feltételezzük, hogy két okos kis baba elment turistáskodni a pincsijükkel, és bsztak betartani a sivatagban kószálás szabályait, akkor megehetik a kutyát... de mondjuk ha egy farkaskutya van veled, azt az életbe nem fogod legyőzni, simán megesz téged...


de hogy a pcsába tévedsz el a sivatagban???

2020. máj. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Istenem, mennyi ostoba válasz... Szeretem, amikor valaki feltesz egy kérdést, amiben egyértelmű a dilemma, amire a kérdés vonatkozik, és a válaszolók úgy térnek ki, hogy ők inkább találnának füvet, meg kígyót-békát és azt ennék, meg hogy a kutya enné meg az idegen embert, meg hogy ki az a hülye, aki eltéved a sivatagban.

Amikor ezek az emberek egy matek feladatot kaptak érettségin, akkor is átírtát a számokat a feladatban, hogy inkább azt oldjátok meg? Gondolom, nem. Ez a kérdés. Saját kutya vagy idegen ember. A vagy B. Nincs olyan alternatíva, hogy egyik sem.


Egyébként nagyon sok esetben előfordulhat, és elő is fordult, hogy emberek reménytelenül eltévedtek a sivatagban. Épp láttam három filmet is, amiben hasonló helyzet állt elő. Egyikben Szibériból lógott meg pár ember egy munkatáborból, és miután kijutottak dél felé, Mongóliában kellett tovább menetelniük a sivatagon át, mert bármelyik szovjet megszállás alatt lévő településen azonnal jelentették volna őket. Egy másik filmben (Gerry) két fiú valamit keresni kezd egy ameriakai sivatagban, ahova kocsival mennek, rengeteget gyalogolnak egy kiszáradt, bokros sivatagos vidéken, végül fogalmuk nincs, merről jöttek. Az egész film erről szól. A harmadik meg a Better call Saul c. sorozat, ahol a főszereplő kocsival megy a sivatagban, de útközben megtámadják, és úgy alakul, hogy kénytelen gyalog tovább menni. De még ezerféle, sokkal hétköznapibb oka is lehet, hogy valaki hasonló helyzetbe kerül. Ledöglik a kocsi, baleset, tönkrement vagy elveszett navigációs eszköz, stb. És aki azt írta, hogy ma már mindenhol van wifi, az szerintem a mobil internetre gondolt, mert wifi max. kb. 2-300 méterre hat el, tiszta, akadálytalan vonalon, és a 3G internet is legfeljebb pár km távolságra. Már a Budapest-Székesfehérvár vonatút alatt is több helyen elmegy a 3G netem, ha kicsit messzebb kerülök a településektől.


A kérdésre válaszolva: Nálam attól is függne, ki az idegen ember, és milyen viszonyban vagyok a kutyámmal. Valószínűleg akármelyik lehetőségig csak akkor jutnék el, amikor már elment az eszem az éhség gyötrelmétől, mert más lelkiállapotban nem tudnék megölni se ártatlan embert, se kutyát. Ha az embert valamennyire megismerném, mielőtt meg kell ölni, nyilván sokkal nehezebb lenne, mint modnjuk távolról lepuffantani, és úgy enni belőle, mint egy darab személytelen húsból. Ha a kutyán nem érezném, hogy különösebben kötődik hozzám, csak olyan sajnálat-kutya, akkor inkább a kutyát enném meg. Ha imádnám, igazi társam lenne, aki része az identitásomnak, akkor az embert. Ha az embert megismerném kicsit, és értékesnek érezném, és azt érezném, hogy ha a kutya halála által mindketten életben maradhatunk (bár a feladatkiírás nem részletezte, a másik ember is éhezik-e, vagy csak pechére arra járt jóllakottan), akkor a kutyát ennénk meg.

2020. júl. 14. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!