Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennének a helyemben ha...

Mit tennének a helyemben ha kiderülne, hogy krónikus mozgásszervi Bechterew-kórban szenvedtek? Mit kezdjek ezek után magamnal? 😢

Figyelt kérdés
Ha valaki nem ismerné ezt: autoimmun betegség, ami folyamatos gyulladást okoz a gerincben/ízületekben (más társbetegségei is lehetnek pl. szem vagy más belső szerv) és idővel a gerinc megmerevedését/összecsontosodását okozza. 26 évesen diagnosztizálták nemrég és teljesen felborította az életem, hiszen idővel tartós munkaképtelenséget/mozgáskorlátozottságot is okoz. Ha ez még nem lett volna elég amúgy is voltak más súlyos gondjaim az életben: pályakezdő munkanélküli vagyok, az egyetemről pedig milliós adósságom van, mert képzési idő másfélszeresét meghaladva lett diplomám. Most nem tudom mit kezdjek az életemmel. Ti mit tanácsolnátok? Mondjatok valami okosat! 😭

2020. máj. 8. 14:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%

Senki nem írta, hogy most azonnal... Értő olvasás!


De nem biztos, hogy mindenki ágyhoz kötve, 0-24 ápolás mellett még élni akarna...

2020. máj. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
53%

Hacsak nem tudsz vmi plusz infót amit mi a leírtak alapján nem tudunk akkor ne okoskosdj főleg ha azt se tudod miről van szó!!!!!


A bechterew gyulladás és összemeszesedés a nyaki csigolyákban, magyarul púpus lesz korlátozza a mozgást, ettől ő nem lesz ágyhozkötött és nem kell 0-24ben ápolni!!!!!


Nehét fizikai munkát nem,de irodait azt tud vállalni és lesz pénze amiből tudja majd fizetni az adósságot!


Értelmezéssel nálad vannak gondok, mert ae most se később ne legyen öngyilkos!!!


Kárörvendő büdös parasztok!!!

2020. máj. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nekem Hashimotom van. 12 evesen diagnosztizaltak nalam teljesen veletlenul. Temettem magamat, azt se tudtam mi ez, csak azt, hogy oda lesz a pajzsmirigyem. Ennek 10eve, most 22 vagyok es azota sem kell gyogyszert szednem, rendben mukodik a pajzsmirigyem. Oke, mas betegseg, de nem torvenyszeru a csontosodas sem, foleg ha enyhe foku a gyulladas. De ahogy elottem leirtak, sok mozgas, helyes etrend! Szerintem semmiben nem fog hatrany erni, a mai orvostudomanyban mar egesz jo kezelesek es kutatasok vannak az autoimmun betegsegek iranyaba.
2020. máj. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Te agyhalott büdös paraszt utolsó!


Melyik hozzászólásban láttál kárörvendést?


A kérdés úgy szólt, hogy "mit tennétek" és mi leírtuk, hogy ha a betegség miatt kialakult állapot elviselhetetlen mentális vagy fizikai szenvedéssel járna, akkor az öngyilkosság megoldás lehet, de csak legrosszabb esetben szabad hozzá folyamodni! Ezt mint worst case scenario-t javasoltuk.


Gondolkozz, nem véletlenül van lehetőség néhány fejlett országban az eutanáziára.

2020. máj. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
53%

Nem lehetne,hogy ne robbantsunk ki egymás között vitát?Viselkedjünk már normálisan emberek!Nem veszitek észre,hogy egy beteg ember tette fel a kérdést?Nyílván nehéz az élete,mert kétségbe van esve,ezért is írtam,hogy pszichológus és pszichiáter segítségét igénybe kellene vennie.Az sem ártana,hogyha lelkileg is támogatnák (szülők,barátok,testvér/ek stb) ,mert ekkora lelki terhet nehéz egyedül elviselni.Kérdező adókedvezményben nem részesülhet sz?Minden átkozott betegségnek van egy BNO kódja (Egy betűből

és négy számból áll),nézz utána,hogy részsülsze adókedvezményben.Persze munkaviszony is szükséges



Én is beteg vagyok,minden áldott nap szenvedek.Mi tart életben?Az,hogy nem akarok szenvedést okozni a szüleimnek,testvéreimnek.Nyílván nekem egyszerűbb lenne,mert olyan dolgokat vesztettem el,amit más ember nem tudna elviselni,de nem rólam van most szó.



Sok cifra dolgot láttam már és az eutanáziáról is meg van a véleményem,de nem írok róla semmit,mert jobb az elfekvőben sportolni.

2020. máj. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!