Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet kezdeni az igazságta...

Mit lehet kezdeni az igazságtalan kritikával?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy az egyetemi tanárom szerint "nem vagyok elég lelkes". De én ennek abszolút az ellenkezőjét gondolom magamról, nekem ez az életem, semmi más nem létezik nekem ezen kívül. Kicsit úgy èrzem, hogy ő akarja, hogy ilyen legyek. A gond az, hogy ilyennek ír le mindenkinek és nem kelti jó hír nevemz emiatt zavar, de nem hagyom, hogy olyanná váljak, amilyennek szeretne.
2020. máj. 8. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

"de nem hagyom, hogy olyanná váljak, amilyennek szeretne."


Ez nem egészen világos. Most akkor az a problémád, hogy nem felelsz meg az ő személyes mércéjének, elvárásainak, vagy hogy nem tart elég lelkesnek?


Az is kérdés, mit jelent nála az "elég lelkes", és hogy te mit (nem) tettél, hogy azt gondolja rólad, amit mondott. Mivel nem ismerem a háttérinformációkat, az alapján amit mondasz, csak azt tudom mondani, tarts akkora távolságot az ilyen "tanártól" (ezesetben az "oktató" minősítést helyénvalóbbnak tartom). Miért? Mert ha úgy igaz, ahogy leírtad, akkor ez az oktató felületesen ítél meg másokat, szubjektív elvárásai vannak a hallgatói felé, ami magában rejti az elfogultság veszélyét, pl. osztályzásnál. Nem a lelkesedése alapján osztályozzuk a hallgatókat, ugyebár?


A főkérdésre válaszolva: semmit. Lehet "bizonyítani" az oktatónak ésszerű kereteken belül, hogy igenis érdekel a tárgy, a tananyag, de ha ilyen előítéletes, és elkönyvelt már magában, akkor csak magadat strapálnád le ezzel. Tanulj rendesen, szerezz jó jegyet nála, a többit tojd le magasról.


De ismétlem, segítene ha kifejtenéd bővebben.

2020. máj. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek ezúton is, akkor kifejtem. Szóval a diplomamunkámat végeztem, labormunka. Ez az első alkalom. Az történt, hogy magamnak kell megcsinálni a vegyszereket a kísérletekhez és egy régebbi vegyszert használtam hozzá. Azt gondoltam, hogy 25 ml vegyszer elég sok ahhoz, hogy csak úgy kidobjuk, azért nem csináltam újat. Nem mondott semmit arról, hogy náluk hogy van a rendszer, de gondoltam, hogy levennék a fejem, ha kérdezés nélkül eldobnám. Erre jön nekem, hogy de az már biztos nem jó, miért nem csinálok újat (és dobjak csak úgy ki ennyi vegyszert minden egyes alkalommal, amit még most se tartok helyesnek,mind1) Én elmagyaráztam neki, hogy én hogy gondoltam, de ő csak fújja, hogy biztos azért csináltam mert nem vettem a fáradtságot. Hozzáteszem, utána már úgy csináltam, hogy neki jó legyen.
2020. máj. 8. 20:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyenek, akiknek az számít lelkesnek, akik egyfolytában ugrálnak, és a semmiről pofáznak. Szóval az extrovertáltságot tévesztik össze a lelkességgel. Ő is biztosan ilyen. Ne foglalkozz vele, nem ért ehhez! Nem erre kapta a doktoriját. 🙂
2020. máj. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon visszahúzódó vagyok, úgyhogy ez lehetséges.
2020. máj. 8. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!