Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az élet igazságtalan?

Az élet igazságtalan?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, akit nagyon szeretek. Ismerjük egymást vagy 14 éve ha nem több. Ő fél éve nem dolgzik mégis dözsöl, feltételezem az édesanyja jóvoltából. Én pedig: dolgozom 2 helyen tanulok és van egy gyerekem. Jó látszik hogy egész más az életünk. Néha nagyon vágyom rá hogy olyan egyszerű és gazdag napjaim legyenek mint neki. Úszik, kondizik, étterembe jár, szépségszalonba. Néha úgy cserélnék vele. Olyan jó az élete. Én nem érdemlem meg ezt? Vagy mit rontok el?

2019. márc. 21. 10:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy mindenét odaadná, ha lehetne egy gyereke. Amúgy igen, az élet igazságtalan.
2019. márc. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonymousreview60 ***** válasza:
90%
Az élet alapvetően igazságtalan. A genetika, a születési-felnövési körülmények, az iskola sikerek (vagy a hülye tanár miatti tanulástól ódzkodás) a véletlen beeső nyeremények összessége meghatározza, mi érhető el, ki hogyan él. A nagy átlag dolgozik vagy keményen dolgozik, másnak gyakorlatilag ingyen az ölébe hull minden örökséggel stb.
2019. márc. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Én már nagyon közel vagyok az élet végéhez, úgyhogy tapasztalatokkal a hátam mögött mondhatom, hogy az élet nem igazságtalan. Persze mások az adottságok, ahogyan indulunk, de a lényeg, hogy mit tudunk kihozni belőle, mennyire tesz bennünket elégedetté a teljesítményünk, mennyire tudunk harmonikus életet élni. Más a dőzsölés és a henyélés, mint a néha bekövetkező elengedett semmittevés, amit a magunk által elért eredménynek "köszönhetünk". A folyamatos tanulás és az egyéb módon történő ismeretszerzés csak jót tesz az embernek, olyan élethelyzeteket ismer meg, amelyekből csak profitálhat.
2019. márc. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

És mi lesz, ha még egy évig sem fog dolgozni és tovább "dőzsöl" te pedig nem? Vége lesz a barátságnak, mert nem vagytok azonos élethelyzetben?

Ha irigykedsz rá, az meg fogja mérgezni a barátáságotokat. (Persze az is ha ő folyton kérkedne.)

De ha igazán szereted, akkor felül kell tudnod azon emelkedni hogy épp szegény-e vagy gazdag, örülni az örömének.

2019. márc. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Örülök neki. És nem vagyok irigy. Csak én is vágyom rá. Nehogy már azt se lehessen.
2019. márc. 21. 11:20
 6/16 A kérdező kommentje:
Az első két választ tudom értékelni. A tiédre ment a piros kéz.
2019. márc. 21. 11:23
 7/16 A kérdező kommentje:
A 3 válaszolnak pedig különösen köszönöm
2019. márc. 21. 11:23
 8/16 anonim ***** válasza:
49%

"És nem vagyok irigy. Csak én is vágyom rá."


Haha. De. Tanuld meg a szó jelentését.

2019. márc. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Te aztán tudod ennyiből... Te ezek szerint nem vágysz semmire. Vagy ha igen akkor irigy vagy arra akinek van olyan amire vágysz. Ennyi hülyét
2019. márc. 21. 14:54
 10/16 anonim ***** válasza:
34%
De, az irigység a másnak öröme láttán érzett fájdalmunk. Fáj az igazság?
2019. márc. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!