Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarország miért 20 évvel...

Magyarország miért 20 évvel ezelőtt leragadva?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, semmi sem változott körülöttem, mióta felnőttem. Más is érzi így?

Sétálok az utcán, elmegy mellettem egy autó, ami vagy hooliganst, vagy Kispál és a borzt, vagy valami eurotechnot, vagy egy felismerhetetlen basszust üvöltet.

Valaki viccet mesél; a csattanó az, hogy Rubint Rékának ló feje van. Mindenki szakad a röhögéstől, mintha nem mesélnék ugyanezt ezt a viccet legalább 15 éve (és nem lenne ízléstelen már az első elmesélés után)

Ha szóba kerül a jóképűség, általában még mindig Brad Pitt van felhozva, annak ellenére, hogy szerencsétlen már egy nagypapa korú nyugdíjas.

Tv-t nem nézek, de ha bekapcsolnám, nem hiszem, hogy olyan drasztikus lenne a különbség a mostani, és a 15-20 évvel ezelőtti musorokhoz képest.

A netes meme kultúra jelentős része is erre épít. A vicc meg mindig Bartos, valamelyik fogatlan kisebbségi a Mónika showból, meg a polgár Jenő hivatal.


Persze nyilván vannak új dolgok is, de valahogy egyik sem ragad meg a köztudatban.

Az új dolgok nehezen jönnek be, és gyorsan kikopnak, de a régi valahogy nem akar eltunni.


2020. máj. 9. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
De már nem pálinkázgatva szerelik a wartburgot?
2020. máj. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
29%

Mert ez egy proli ország, röviden.

Vagy külföldre kell menni, vagy nagyon luxi környékre költözni idehaza, de sajnos bemész a belvárosba, plázákba, már sajnos vegyülsz a néppel. Ez van :/

2020. máj. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Ligma
2020. máj. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Proli ország, sok ostoba népséggel.
2020. máj. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 pyetro ***** válasza:
32%

Azért nincs változás mert erre van többnyire igény, a társadalom többsége mélyszegénységben él közben pedig azt mondják minden milyen jól megy, kapnak egy kis tüzifát, kajajegyet, pálinkát vagy egy bográcsozást a községben és kilóra megvette őket egy adott párt. Dolgozni a többség nem szeret, lusta csak várják a csodát, hogy helyettük megoldjanak minden problémát. Tanulással ugyan ez van, egy gyerek elvan az általánosban, középiskolában itt kitombolja magát majd irány a nagybetűs élet ahol vagy összejön a számítása vagy nem.


Az igazi probléma abból adódik, hogy a rendszerváltás óta kb 40 év eltelt és ugyan azok a figurák vagy rokonaik vezetik az országot ugyan azon elvek mentén, Magyarországon nem volt soha népakarat nem a nép választotta a kormányokat a kormányok formálták és alakították a népet a saját igényeik szerint, züllesztettek, elnyomtak és kisemmiztek százezreket és ennek okán örül egy bizonyos réteg az alamizsnának míg sokan fogják a sátorfát és elmennek nyugatra, jobb élet reményében, többségnek összejön.

2020. máj. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Posztkeletiblokkos állam. A rendszer váltás óta az egyik párt javítja a másik hibáit. -> ezért nincs gazdasági fellendülés (+ mert az országnak kedvező iparágakat kevésbé támogatják, illetve az Unió miatt maradnak alacsonyak a bérek)


Emberek: szerintem csak te mozogsz ilyen körökben, ahol Rubint Réka lófeje a poén, és Brad Pitt az álompasi. Ez a te korosztályod, ők nem változnak. De ha most lennél 15-20 éves sokkal másabbnak látnád a világot, mint 20 évvel ezelőtt, ahogyan te sem láttad húsz éve, hogy milyen a világ teszem azt 40 évesen.


Pl. Én így látom a saját környezetemet:


Gyerekek az utcán azon a két kerekű guruló akármivel játszanak, aminek még én sem tudom a nevét 19 évesen (testhelyzettel lehet irányítani)


Az állatvédelem szinte mindig napirenden van (sokkal magasabb lett a norma, nagyobb hírverést is kapnak) 20 éve láncon voltak a kutyáink, ma már a csak kintitartást sem lehet felvállalni sok helyen.


Sokkal elfogadóbbak az emberek az idősebb korosztályban is (anyámat elverte az anyja, amikor az apámnál aludt 20 évesen, én már 16 évesen nyugodtan randizhattam, egyik barátom nyugodtan felvállalhatja, hogy biszex)


Magyar zenék helyett leginkább az angol előadók számait hallom dübörögni a kocsikból.


Vannak mémek, ezek régen nem voltak.


Mónika show-t meg ezeket az én korosztályom már csak amolyan kínos-emlékként kezeli, nekünk ez 12 évesen vicces volt, ma már egy 12 éves azt se tudja mi ez, és nem tartaná szórakoztatónak.


Mobilok, tabletek, drónokról stb. már ne is beszéljünk.



Nem igaz, hogy nem változott az ország, csak még mindig nem az USA, vagy a Németország, vagy bármi, amit te veszel mércének. Soha nem is lesz az.

Más kultúra, más történelem, más gazdasági helyzet, más földrajzi helyzet stb.


Viszont változást úgy ne is reméljen senki, hogy ő maga nem hoz.

2020. máj. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Mert az "okosok" csak prolizni tudnak.
2020. máj. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Sokat változott az orszag 20 ev alatt szerintem.
2020. máj. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

”Sokat változott az orszag 20 ev alatt szerintem.“


Nem, semmi nem változott. Ugyanúgy százmilliárd kátyú, szocreál panelek és ciganyputrik országa vagyunk.

Már Irak egyes részei is fejlettebbek, mint Magyarország. Jártam Erbilben, tudom miről beszélek.

2020. máj. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én olyan körökben mozgok, ahol fejlődőképes értelmiségiek vannak, az ismerőseim köre nagyrészt ilyen személyekből áll. Mégis egyet kell értenem a kérdezővel, az ország nagy többsége iszonyatosan proli és megragadt valahol (van, aki a kétezres években, van aki korábbiakban). Politikai meg gazdasági okok állnak emögött, szerintem ez csak akkor fog változni, ha már eltelik egy pár generációnyi idő. Mondjuk az is igaz, hogy proli szülők proli gyerekeket nevelnek, tehát valójában sosem fog “kihalni” ez a réteg.
2020. máj. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!