Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi bajom lehet? Kérlek ne...

Mi bajom lehet? Kérlek ne mocskolódjatok mert borzalmasan érzem magam. Volt/van valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Rám jött ma egy síró görcs fogalmam sincs miért. Mindenkivel csak bajom van, azt érzem hogy egy csődtömeg vagyok, nem vágyom abszolút semmilyen társaságba. A barátaimat (akik alapból nem sokan vannak) hanyagolom, a legjobb barátnőmnek előző hónapban volt a születésnapja, azóta se mentem hogy adjam oda az ajándékát-egyszerűen utálom az embereket és egyedül akarok lenni. Mióta karantén van max 5x voltam kint, kezdek meg bolondulni. Le vagyok stagnálva, idén végeznék az egyetemen de itthon egyszerűen nem tudok tanulni se. Mi lehet velem szükségem lenne külső segítségre?

2020. máj. 12. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden lehet. Egyrészt: valószínűleg megviselt a karantén. Ha van a közeletekben kevésbé járt/ismert kirándulóhely, erdő érdemes lenne meglátogatni. A természet jó hatással van mindenkire.

Másrészt szerintem félsz kicsit a "felnőtt élettől", elvégre ahogy végzel az egyetemmel, úgy gyakorlatilag rá vagy utalva a munkakeresésre - ami jelen helyzetben nem könnyű.

Egyébként biztos van aki már a depressziós jelzővel illetne... ez nem feltétlenül jó, mert beleélheted magad és lejjebb süllyedsz.

Lehet befásultál az eddigi dolgokba, próbálj változtatni! Rakj rendet a szobádba, rendezd át, takarítsd ki. Tisztítsd ki az elméd, sétálj a természetbe (no ha nincs nálatok vihar) döntsd el merre tovább és alakítsd ki az utad. Állíts fel célokat. Van barátod? Ha nincs akkor nyomás a társkeresőre!

Vagy az is lehet jó lenne ha egyszer kirúgnál a hámból - persze a helyzet miatt csak szerény körülmények között.

2020. máj. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Depresszió?


Bár nem tudom mit segít ha nevet kap a problémád. Szerintem a mozgás mindenképp jót tenne, próbáld valamivel lefoglalni magad, hogy ne azon kattogj egész nap ami rossz az életedben. Illetve keress valakit akinek elmondhatod, hogy mi a bajod, aki meghallgat.

2020. máj. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor voltam ilyen, mikor depressziós voltam. Pontosabban annak az elején. Utána jött az, hogy nem tudtam kikelni sem az ágyból és amiatt sírtam, hogy a tehetetlenségem és erőtlenségem miatt elúszik minden munkám és mindenem.


Egyrészt segít, ha úgymond ráerőlteted magad az életre, de ezt inkább úgy értem, hogy csinálj bármit, ami aktív elfoglaltság és ne süppedj bele. Maradj lendületben, nem muszáj másokkal érintkezned, csak maradj aktív, különben rosszabb lesz. A barátaidnak megmondhatod, hogy ez egy nehéz időszak és legyenek veled megértőek, a tanulás meg olyan, hogy akarattal ráveszed magad "csak fél órára". Utána menni fog több is, az sem baj, ha közte órákat pihensz meg piszmogsz, én is így csináltam.


Egyelőre legyen cél a túlélés, utána szép lassan össze tudod magad kapni. Ha nem megy, akkor pedig keress fel egy szakembert.

2020. máj. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

Egy érett, felnőtt, FÉRFI partnerre lenne szükséged!

Aki helyre ránt, önbizalmat ad, támogat.

2020. máj. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Menj ki sétálni, ha van lehetőséged tanulj a szabadban.

Keresd fel nyugodtan a barátaidat.


Nem kötekedésből,de esetleg nem most fog megjönni?

2020. máj. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet csak fáradt vagy. Vitamin, pihenés, hobby, kikapcsolódás.
2020. máj. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Napozas,futas a szabadban,kirandulas,sok zoldseg gyumolcs,gabona minimalizalasa!!!
2020. jún. 26. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!