Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit ronthatok el ennyire az...

Mit ronthatok el ennyire az emberi kapcsolataimban? Képtelen vagyok kialakítani kapcsolatokat (egy példa, és nem szerelmi, barátnő téma hanem sima barátkozás)

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen ismerkedek, és még akik egy ideig hajlandóak is beszélgetni velem, idővel azok is lekoptatnak.

Most egyetemre járok, kollégiumban lakok, a félév folyamán ráírtam Messengeren valakire tananyaggal kapcsolatosan, válaszolt is kedvesen, aztán elkezdtem vele írogatni. Szerettem volna összehaverkodni vele, így aztán felhívtam magamhoz a kollégiumban a szobámba, hogy beszélgessünk egyet. Aztán ez így ment több héten keresztül, felhívogattam, fel is jött, beszélgettünk kicsit, barátságos volt, de ennyi. Messengeren meg alig ír nekem vissza, nagyon ritkán, sok nap beletelik mire válaszol az üzeneteimre. Sok közös témánk nincs, inkább kérdezgetni szoktam miket csinál, volt-e bulizni meg ilyenek. És elég önbizalomhiányos is vagyok.

Mit ronthatok el mindig ennyire, amiért a másik mindig irtózik tőlem? Ennél az esetnél pl. mit ronthattam el?


2019. dec. 16. 06:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Te magad irtad sok kozos tematok nem volt. Akkor ez volt a gond nem pedig veled van a baj.

Nezd ha nekem valakivel nincs kozos temam es mindig felszinesen zajlik emiatt a csevej az speciel engem baromira faraszt. En is szeretek baratokkal logni vagy szerettem, de olyan kis maganyos farkas vagyok, sokkal jobban elvagyok a magam vilagaban. Az emberek farasztanak. Csak es kizarolag a mar megismert kozos erdeklodesen alapulo kapcsolataimban szeretek kommunikalni, de oszinten szolva engem meg neha ez is faraszt. :D

2019. dec. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha erőltetett az egész és te csak kérdezgetsz, az nem túl szórakoztató. Kellene valami közös érdeklődési kör amiről tudtok dumálni.
2019. dec. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rosszul választasz. Valahogy kifogod azokat, akik maguk sem egy közösségi emberek, vagy épp egész más az érdeklődésük.
2019. dec. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A baráti kapcsolatok lényege pont az, hogy van közös pont, ami összeköt titeket. Legyen az hobbi, szakma, érdeklődési kör, bármi. Ezen felül megvan az a "kémia", ami miatt, mint embert is kedvelitek egymást, szívesen beszélgettek és tartjátok a kapcsolatot. A felszínes beszélgetések engem is kifejezetten fárasztanak és inkább menekülök belőlük, ha azt érzem, hogy nincs közös téma, nem lesz belőle ennél több. Egyszerűen nem éri meg a belefektetett energia.

Egyébként önmagam is fura személyiség vagyok, én nem igénylem a napi, de sokszor a heti kapcsolattartást sem. A baráti társaságom is ilyen, így nem megyünk egymás agyára. :)

Szóval a lényeg, hogy tömegekkel próbálj barátkozni, ahonnan olykor kitűnhet egy-egy személy, aki valamiért közelebb áll hozzá. Na ő lesz a te embered. Ez az egyetemi évek alatt azért nem olyan nehéz. Inkább az a kérdés ki marad meg utána is.

Sajnos az szerintem ritkán működik, ha egy embert környékezel meg és ráakaszkodsz. Lehet nem is hasonlítotok semmiben és ráadásul állandóan írogatsz neki, áthívogatod. Ő lehet nem olyan típus, akinek ez szimpi, vagy aki vágyik erre (én utálnám).

Én pl. 3 szobatárssal laktam a koliban mesterképzésen. Mivel vidékről jöttem nem volt ismerős, akivel összebútoroztam volna. 4 hónap után tűnt fel, hogy az egyik szobatársammal jobban megértjük egymást, mint a másik kettővel. Aztán jött egy-egy átbeszélgetett, vagy bulizott éjszaka és fokozatosan nyíltunk meg egymás előtt, végül a következő félévre már úgy adtuk be a kérelmünket, hogy minket hagyjanak egyben, tudunk együtt élni. A másik kettő mehet a levesbe. :) Eltelt 5 év azóta hogy kiköltöztem a koliból és dolgozni kezdtem, ő pedig azóta is az egyik legjobb barátnőm, pedig az első négy hónapban ezt nem is feltételeztem.

Annyira értékes emberek járkálnak körülöttünk és bizony sokszor teljesen annyira elvontak/csökött agyúak/lököttek/hendikeppesek, mint mi... csak meg kell találni őket!

Megjegyzem egy jó barátot találni szerintem szinte sokkal nehezebb, mint szerelmet.

2019. dec. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha pl túl sokat kérdezel, olyan, mintha kihallgatáson ülne a másik. Figyelj arra, hogy te is mesélj magadról. Ha erre viszont Ő mégsem érdeklődik irántad, nem kérdez vissza, vagy nagyon elakad a beszélgetés ne erőltesd a kommunikációt további kérdésekkel.
2022. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!